Thor Miłość i grom

Rozrywka

02.06.2022 15:21

Thor: Miłość i grom – premiera, obsada, najważniejsze informacje o filmie MCU

Filmy i seriale
7
0
0
7
0

Premiera filmu Thor: Miłość i grom zbliża się wielkimi krokami. Przygotowaliśmy wszystkie najważniejsze informacje o kolejnej produkcji z bogiem piorunów w roli głównej. Sprawdź, co wiadomo o filmie do tej pory.

Thor: Miłość i grom – data premiery, podstawowe informacje

Do premiery najważniejszego filmu wchodzącego w skład czwartej fazy MCU nie pozostało już wiele. Produkcja zadebiutuje na ekranach kin 8 lipca 2022 roku. Film łącznie zaliczył trzy zmiany terminu premiery – głównym powodem była rzecz jasna pandemia koronawirusa. Obecnie jednak nic nie stoi na przeszkodzie i fani zobaczą produkcję za nieco ponad miesiąc.

Produkcja znana także pod oryginalnym tytułem Thor: Love and Thunder powstaje pod egidą Taika Waititi. Odpowiada on zarówno za reżyserię, jak i scenariusz (w przypadku tego drugiego aspektu wspomaga go też Jennifer Kaytin Robinson). Fanom MCU to nazwisko nie jest obce – reżyserował on również Thor: Ragnarok. 

Thor: Miłość i grom – obsada

Obsada filmu naszpikowana jest gwiazdami wielkiego formatu i utalentowanymi aktorami. W głównej roli Thora ponownie zobaczymy Chrisa Hemswortha. Co ciekawe, jak wskazuje sam tytuł produkcji, zobaczymy w niej również wielką miłość Thora, czyli Jane Foster – w tej roli Natalie Portman. Twórcom udało się namówić aktorkę do powrotu, gdyż jej ostatnia pełna rola w filmie MCU miała miejsce w 2013 roku (Thor: Mroczny świat – nie wspominam o Avengers: Endgame, gdyż twórcy w filmie użyli wyciętych scen z produkcji z 2013 roku).

Thor Miłość i grom - Gorr
Christian Bale jako Gorr Bogobójca | Źródło: mat. prasowe

Oprócz wyżej wymienionej dwójki wielkim echem odbił się angaż Christiana Bale’a (w roli Gorra Bogobójcy, główny szwarccharakter produkcji) oraz Russella Crowe, który zagra samego Zeusa. Poza wymienionymi aktorami w produkcji zobaczymy także:

 • Tessa Thompson (Walkiria),
 • Jaimie Alexander (Sif),
 • Taika Waititi (Korg),
 • Jeff Goldblum (Arcymistrz),
 • Chris Pratt (Star-Lord),
 • Pom Klementieff (Mantis),
 • Dave Bautista (Drax),
 • Karen Gillan (Nebula),
 • Vin Diesel (Groot),
 • Bradley Cooper (Rocket),
 • Sean Gunn (Kraglin Obfonteri),
 • Matt Damon (Loki),
 • Sam Neill (Odyn),
 • Luke Hemsworth (Thor),
 • Melissa McCarthy (Hela),
 • Akosia Sabet (Bast).

Sprawdź też: Najlepsi superbohaterowie – zestawienie najciekawszych postaci z filmów

Co wiemy o fabule filmu?

Choć szczegóły pozostają nieznane, twórcy podzielili się pewną dozą informacji w zawoalowanej formie. Nowy firm o nordyckim bogu rozpoczynać ma się od momentu, w którym widzieliśmy go po raz. Thor opuścił Asgard, który jest teraz pod panowaniem Walkirii, na rzecz podróżowania przez kosmos ze Strażnikami Galaktyki. Co jednak ważniejsze, tym razem film ma nie do końca skupiać się tylko na poszukiwaniu zagrożenia w głębi kosmosu. Największym wyzwaniem dla Thora będzie… on sam i jego poszukiwania wewnętrznego spokoju, co część fanów określiło jako „emeryturę” superbohatera.

Spokój zostaje jednak zaburzony przez Gorra Bogobójcę, który obrał sobie za cel wybicie bogów – co całkiem precyzyjnie sugeruje jego przydomek (o samym Gorze piszemy więcej w osobnym akapicie). Aby pokonać nowe zagrożenie, Thor będzie musiał połączyć siły z Asgardem, gdzie najprawdopodobniej spotka ponownie swoją dawną miłość – Jane Foster. Trailer zdradza, że jest ona w stanie dzierżyć Mjolnira, co mocno zaskakuje samego Thora. Razem z całą drużyną superbohaterów Thor stawi czoło nowemu zagrożeniu, odkryje powody Gorra i będzie zmuszony go ostatecznie pokonać.

O samym filmie wypowiedział się także Taika Waititi, który to w jednym z wywiadów dał do zrozumienia, że jego nowy film o Thorze będzie różnił się od Thor: Ragnarok – i to znacząco. Ma być śmieszniej i z większą dawką emocji oraz szaleństwa. Jak powiedział to on sam: „Będzie znacznie więcej emocji. Więcej miłości. No i więcej gromów”. Sama postać głównego bohatera ma być rozpisana na zabawniejszą i sypiącą żartami. Możemy się zatem spodziewać lekkiego filmu, ze sporą dawką humoru oraz emocjonalnych chwil.

Kim jest Gorr Bogobójca?

Wiele osób, które od 2008 roku śledzi z zapartym tchem filmy MCU, nie zdawała sobie sprawy o istnieniu Gorra Bogobójcy. Skąd pochodzi? Czemu nienawidzi bogów? Jakie ma motywy? Jeżeli uważasz się za obeznanego fana Marvela, który robi sobie teraz wyrzuty z powodu bycia niezaznajomionym z Bogobójcą – możesz przestać. Sam Gorr zadebiutował na kartach komiksu zaledwie 10 lat temu! W przeciwieństwie do innych niemilców z Marvela nie stoi za nim wiele dekad historii. Co można więcej o nim powiedzieć?

Gorr pojawił się w komiksie Thor: God of Thunder, który zadebiutował w 2012 roku. Historia z komiksu zawiera trzy różne linie czasowe, które pomagają nakreślić długoletni konflikt Gorra z resztą bogów. Jego początki były trudne – Gorr urodził się na odosobnionej planecie, która doświadczyła klęsk wszelakiego rodzaju – głodu, katastrof naturalnych i innych tragedii. Pobratymcy Gorra starali się zjednać bóstwo modłami w celu zatrzymania kataklizmów, które na nich spadały. Ich bóg był jednak nieczuły na wołania o pomoc, nie odpowiadając na modlitwy. Gorr utracił swoją wiarę, czego ostatecznym przypieczętowaniem była śmierć jego najbliższych.

Sprawdź też: Chronologia filmów Marvela. Jak oglądać filmy Marvela?

Pewnego dnia Gorr dostrzegł spadającą z nieba kulę, która promieniowała jasnym światłem. Okazało się jednak, że to dwóch walczących bogów, którzy spadali z nieba, uderzając w powierzchnię planety Gorra. Rozbijając się o ziemię i ciężko raniąc, jedno z bóstw poprosiło Gorra o pomoc. Gorr, tracąc panowanie nad sobą, chwycił miecz jego pokonanego przeciwnika i uśmiercił swoje pierwsze bóstwo.

Na jednym z trailerów widzimy Gorra ze zdobycznym orężem. Potężne ostrze znane jest pod nazwą Całkowicie Czarny Nekromiecz i daje on swojemu właścicielowi potężną moc. Dzięki niemu Gorr przyjmuje przydomek Bogobójca i wyrusza na osobistą krucjatę przeciwko każdemu bóstwu w całym wszechświecie. Jak słyszymy to w samym trailerze, Christian Bale, odgrywający rolę Gorra, wypowiada słowa, które oddają jego przekonania w całości – „bogowie troszczą się wyłącznie o samych siebie”.

Zwiastun produkcji

Jesteście ciekawi, jak wypada polski dubbing? Poniżej zamieszczamy oba trailery, które ukazały się do tej pory na kanale MarvelPolska.

Źródło obrazu głównego: mat. prasowe

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *