Buzz astral

Rozrywka

07.06.2022 20:56

Buzz Astral (Lightyear) – premiera, obsada, zwiastuny

Filmy i seriale
5
0
0
5
0

Buzz Astral, czyli spin-off serii Toy Story, doczeka się wkrótce kinowej premiery. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tej produkcji animowanej, którą stworzył Pixar, zapraszamy do lektury artykułu.

Buzz Astral – kiedy premiera w kinach?

Do premiery pełnometrażowego filmu animowanego Disneya nie pozostało wiele czasu! Produkcja pojawi się na ekranach kin w Polsce i na świecie już 17 czerwca 2022 roku.

Z racji, że produkcja powstaje pod egidą Disneya, z pewnością pojawi się ona na platformie Disney Plus. Jak dotąd jednak wszelkie daty poza premierą kinową pozostają nieznane. Co ciekawe, Buzz Astral będzie pierwszym filmem Pixara od 2020 roku, którego premiera ograniczona jest jedynie do kin. Wcześniejsze produkcje takie jak Naprzód czy To nie wypanda z wszystkim nam znanych powodów startowały na platformie streamingowej Disneya.

Zwiastuny produkcji

Choć prace związane z produkcją wystartowały już po premierze Gdzie jest Dory? (czyli w 2016 roku), pierwszy teaser został wypuszczony 27 października 2021 roku. Możecie go obejrzeć poniżej.

Oficjalny trailer filmu pojawił się na początku lutego (umieszczamy go pod tym paragrafem) i zdecydowanie więcej zdradził fanom o samej produkcji. Buzz wypowiada tym razem więcej kwestii – głosu bohatera użycza sam Chris Evans. Pewne karty zostały odsłonięte także w sprawie samej fabuły filmu.

Buzz Astral – obsada

W 1995 roku, gdy Toy Story debiutowało w kinach jako pierwsza produkcja Pixara, Strażnik Galaktyki przemawiał głosem Tima Allena. 27 lat później, gdy postać doczekała się własnej produkcji pełnometrażowej, w tej roli zaszła znacząca zmiana. Głosem Buzza jest teraz Chris Evans, który o roli mówi m.in. „Zwrot spełnienie marzeń przewija się zdecydowanie zbyt często, jednak nigdy wcześniej nie znaczył dla mnie aż tyle. Każdy, kto mnie zna, wie o mojej miłości do filmów animowanych”. Kto oprócz Evansa użyczy swojego głosu w filmie?

  • Keke Palmer (Izzy Hawthorne)
  • Taika Waititi (Mo Morrison)
  • Dale Soules (Darby Steel)
  • Peter Sohn (Sox)
  • Uzo Aduba (Alisha Hawthorne)
  • James Brolin (imperator Zurg)
  • Efren Ramirez (Diaz)
  • Isiah Whitlock Jr (dowódca Burnside)
  • Mary McDonald-Lewis (I.V.A.N.).

Co wiemy o fabule filmu?

Produkcja Pixara będzie opowiadać o młodym astronaucie Buzzie Astralu, który utknął na obcej planecie. Oprócz niego na planecie przebywa także jego załoga oraz Gwiezdne Dowództwo. By móc marzyć o powrocie na Ziemię, Buzz będzie zmuszony do podjęcia trudnej misji.

Misja ta utrudniana jednak będzie przez imperatora Zurga. Jest on głównym przeciwnikiem w produkcji, a sam bohater będzie zmuszony nawet do podjęcia podróży w czasie, byle tylko pokonać zagrożenie.

Sprawdź też: Chris Evans – wiele twarzy Kapitana Ameryki

Angus MacLane, reżyser produkcji, ujął założenia filmu w bardzo zwięzłych i jasnych słowach. Jak słusznie zauważa: „w oryginalnym Toy Story Buzz Astral zdawał się mieć bogatą historię jako Strażnik Galaktyki, która została ledwie poruszona. Zawsze chciałem poznać te wydarzenia bardziej”. Teraz nadarzyła się idealna okazja! Jeżeli również, podobnie jak Angus, jesteście ciekawi, czym zajmował się Buzz Astral, zanim trafił do domu Andy’ego – wybierzcie się wkrótce do kin.

Źródło obrazu głównego: materiały prasowe

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *