blondynka film o monroe

Rozrywka

09.09.2022 15:12

Blondynka – kiedy premiera filmu o Marilyn Monroe? 

Filmy i seriale TV i VOD
10
0
0
10
0

Blondynka to jedna z najnowszych produkcji Netflix Originals. Film jest adaptacją biograficznej powieści o tym samym tytule i przedstawia wizję życia legendarnej Marilyn Monroe. Kiedy premiera? Kto zasili obsadę? Oto najważniejsze informacje.

Najnowsza produkcja Netflix Originals, czyli Blondynka jest kolejną próbą rozszyfrowania i przedstawienia pełnego tajemnic życia Marilyn Monroe. Norma Jeane Mortenson to istna legenda popkultury i niewiele hollywoodzkich gwiazd osiągnęło taką sławę, jaką cieszy się ta ikona urody i seksapilu. Nic dziwnego. Zapewne, kiedy myślisz o słynnych blondynkach, to na myśl Ci przychodzi właśnie zawsze to jedno nazwisko: Monroe.

Blondynka – kiedy premiera? 

Kiedy film trafi na Netflix? Blondynka zadebiutuje na całym świecie  już 28 września 2022 r. Początkowo dzieło to miało pojawić się już w 2021 roku, a opóźnienie rzekomo było spowodowane dokrętkami ze względu na zbyt drastyczne sceny związane z np. napaścią seksualną albo menstruacją. Niestety sama platforma streamingowa jednak nigdy nie wydała oficjalnego oświadczenia. 

Za produkcję odpowiada Andrew Dominik (Chopper, Mindhunter) i jego Blondynka jest oparta na powieści Joyce Carol Oates z 2000 roku o tym samym tytule. Wartym uwagi jest fakt, iż film jest oparty na faktach, to nie jest on biografią, a fikcją, będącą interpretacją życia Monroe. 

Blondynka jest też pewnego rodzaju rewolucją. To pierwsza produkcja Netflix Originals, która otrzymała kategorię wiekową NC-17. Jest to oczko wyżej od oceny „R”, czyli mowa o dziele skierowanym wyłącznie do dorosłej widowni. Zapowiada się jedna z najciekawszych premier filmowych tego roku.

Zwiastun Blondynki od Netflix

Pierwszy klip z Blondynki został opublikowany 16 czerwca 2022 roku. Rozpoczyna się on sceną płaczącej o pomoc Normę Jean, a następnie pokazane jest kilka przebłysków z jej życia jako gwiazdy. Oficjalny zwiastun zadebiutował jednak 28 lipca i był rozszerzeniem tego, co zaprezentowano miesiąc wcześniej. Całość skupia się na przedstawieniu konfliktu aktorki z jej personą Marilyn Monroe i to właśnie on jest tematem przewodnim tego filmu. 

Sprawdź też: Najlepsze filmy o miłości. Filmy romantyczne – ranking

Fabuła Blonde

Jak już wcześniej zostało wspomniane – Blondynka to fikcyjna opowieść, która wykorzystuje rzeczywiste elementy z życia gwiazdy. Nowy film Netfliksa zgłębi karierę aktorską tej legendy popkultury, ale przede wszystkim skupi się na jej życiu osobistym. Już z udostępnionych zwiastunów bez problemu można odczytać, że życie Normy Mortenson nie było idealne. 

Wręcz przeciwnie – pełne dramatu, wewnętrznych konfliktów I wyrzeczeń. Joyce Carol Oates i Andrew Dominik tą historią próbują przedstawić prawdziwy, surowy świat kobiety, którą każdy znał jako Marilyn Monroe.

ana de armas jako blondynka monroe
Blondynka odpowie nie tylko na to, kim była Monroe, ale też sama Norma Jean | źródło: materiały prasowe

Tak natomiast brzmi oficjalny synopsis od Netflix:

Film w śmiały sposób przedstawia życie jednej z najtrwalszych ikon Hollywood, Marilyn Monroe. Od jej niestabilnego dzieciństwa jako Normy Jeane, przez początki jej kariery, aż po romantyczne uwikłania i drastyczny koniec. Blondynka zaciera granicę pomiędzy faktem a fikcją, aby jak najprecyzyjniej wyeksponować zarówno sferę publiczną aktorki, jak i tę prywatną. 

Sprawdź też: Poznaj tajne kody do Netflixa – odkryj fajne filmy za pomocą tajnych kodów

Obsada – kto zagra w filmie?

Najważniejsze pytanie – kto zagra ten symbol piękna, jakim jest Marilyn Monroe? Tą szczęściarą okazała się rewelacyjna Ana De Armas, której kariera w błyskawicznym tempie nabrała wysokich obrotów. Kubańsko-hiszpańska aktorka w Stanach zadebiutowała w Knock Knock z 2015. Warto też wspomnieć, że aktorka dopiero uczyła się angielskiego i swoich linii uczyła się fonetycznie. Następnie lepiej dała się poznać np. w War Dogs z 2016 roku, ale to po jej występie w Blade Runner 2049 z 2017 świat zaczął głośno o niej mówić. Ma na koncie też np. Knives out czy No Time to Die albo ostatnie Deep Water czy The Gray man.

blondynka marilyn monroe
Ana De Armas jako Marilyn Monroe to strzał w dziesiątkę! | źródło: materiały prasowe

Jednakże w filmie nie pojawi się wyłącznie sama Marilyn. Kto dotrzyma jej towarzystwa? Jedną z takich osób będzie Adrien Brody (Cienka czerwona linia, Pianista), który wcieli się w trzeciego męża Monroe – Arthura Millera. Drugiego, czyli Joe’a DiMaggio odegra Bobby Cannavale (Mr. Robot, Irlandczyk). Jeżeli chodzi o matkę Normy Jean, czyli Gladys Pearl Baker, to odegra Julianne Nicholson (Mare z Easttown, Przekręt). Poza tym w filmie pojawią się również:

  • Xavier Samuel (Elvis, Saga Zmierzch) jako Charlie Chaplin Jr.
  • Caspar Phillipson (Mission Impossible: Fallout, ƒJackie) jako John F. Kennedy
  • Toby Huss (Halloween, Ghostbusters: Pogromcy duchów) jako Allan „Whitey” Snyder
  • Sara Paxton (Kłamca, Noc rekinów 3D) jako Miss Flynn
  • David Warshofsky (Iluzja, Uprowadzona) jako Darryl F. Zanuck
  • Evan Williams (Inna, Escape Room) jako Edward G. Robinson Jr.
  • Lily Fisher (Life & Beth, Jednostka 19) jako młoda Norma Jeane
  • Michael Masini (Królowe przekrętu, Ptaki Nocy) jako Tony Curtis

Wiadomo też, że w produkcji wystąpią Garret Dillahunt (Do szpiku kości, Dorastająca nadzieja), Scoot McNairy (Operacja Argo, Detektyw) i Lucy Devito (Dumbo, Jumanji: Następny poziom)

Czekasz na nowy film Netfliksa? Jak zapatrujesz się na Blondynkę? Materiały promocyjne wyglądają naprawdę świetnie, dlatego my osobiście trzymamy kciuki za ten projekt. Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu! 

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *