Plemiona Europy Netflix

Rozrywka

27.09.2021 10:32

Niemieckie S-F na Netfliksie, czyli Plemiona Europy. Informacje o serialu, obsada, kiedy sezon 2?

Filmy i seriale
9
2
0
9
2

Plemiona Europy to nowy serial S-F dostępny na platformie Netflix. Pierwszy sezon przekonuje do siebie postapokaliptycznym klimatem i trzymającą w napięciu fabułą. Co trzeba wiedzieć o Plemionach Europy? Kiedy pojawi się drugi sezon?

Plemiona Europy – podstawowe informacje, zarys fabuły

Plemiona Europy to nowy serial Netflixa, ze względu na młody wiek trójki głównych bohaterów kierowany przede wszystkim do młodzieży. Nie oznacza to jednak, że dramat s-f osadzony w postapokaliptycznej rzeczywistości roku 2074 nie przyciągnie przed ekrany również dojrzalszych widzów. Oczekiwania są wysokie, gdyż część ekipy miała okazję pracować przy gorąco przyjętym na całym świecie Dark, o czym w materiałach promocyjnych przypomina sam Netflix. Czy jednak nowa produkcja, która swoją premierę miała w lutym 2021, jest skazana na sukces?

Sprawdź też: Syndrom jeszcze jednego epizodu – binge-watching

Niemieckie seriale Netfliksa to niezbyt liczna, ale ze względu na Dark bardzo prestiżowa i wymagająca kategoria. Twórcy Plemion Europy postanowili tym razem wykorzystać do budowy fabuły inne motywy. Zamiast podróży w czasie i splecenia losów bohaterów postawili na sprawdzoną receptę z apokalipsą. W tym przypadku miała ona formę Czarnego Grudnia – niewyjaśnionego wydarzenia z 2029 roku, w wyniku którego w całej Europie zabrakło energii elektrycznej. Ta katastrofa pociągnęła za sobą anarchię, przemoc i rozpad państw na tytułowe plemiona.

Pierwszy sezon serialu wspomina o czterech z nich. Główni bohaterowie, rodzeństwo Liv, Elia i Kiano, należą do Źródlan, którzy zwrócili się ku naturze i usiłują żyć z nią w zgodzie. Pewnego dnia młodzieńcy są świadkami katastrofy statku powietrznego plemienia Atlantów. Jego pilot wręcza im tajemniczy Sześcian – potężny artefakt, który może posłużyć do objęcia władzy nad światem. Wkrótce potem Źródlan napada i masakruje barbarzyńskie plemię Wron. Elia, przekonany, że jego rodzeństwo zostało zabite, postanawia dostarczyć Sześcian Atlantom.

Sześć odcinków składających się na pierwszy sezon serialu ukazuje wydarzenia z kilku różnych perspektyw. Kiano walczy o przeżycie wśród Wron, gdzie wpadł w oko tyleż atrakcyjnej, co psychopatycznej Varvarze. Liv dołączyła do oddziału Szkarłatnych – grupy żołnierzy przemierzających kontynent. Ma nadzieję odnaleźć z ich pomocą swoich bliskich. Z kolei Elia sprzymierza się z dobrodusznym, choć tajemniczym Mojżeszem w swojej misji dostarczenia Sześcianu Atlantom.

Obsada Plemion Europy

Produkowane przez europejskie oddziały seriale Netfliksa rzadko angażują międzynarodowe gwiazdy, dając raczej szansę aktorom rozpoznawalnym bardziej lokalnie. Nie inaczej przeprowadzono casting, tworząc Plemiona Europy. Obsada obejmuje jedynie garstkę znanych nazwisk, z których zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym jest Oliver Massuci, który w Dark wcielał się w rolę Ulricha Nielsena, w On Wrócił był Adolfem Hitlerem, a w Plemionach Europy jest Mojżeszem.

Odtwórcy ról Liv (Henriette Confurius), Kiano (Emilio Sakraya) i Elji (David Ali Rashed) nie mają do tej pory na koncie znaczących osiągnięć. Na szczęście reżyserom Philipowi Kochowi (jest też głównym scenarzystą serialu) oraz Florianowi Baxmeyerowi udało się dobrze poprowadzić młodszych aktorów, którzy nie odstają swoją grą od reszty obsady. Ekipę uzupełniają między innymi Melika Foroutan, Benjamin Sadler, Ana Ularu (wystąpiła u boku Keanu Reevesa w Syberii) czy Robert Finster (tytułowa rola w netfliksowym Freudzie).

Informacje o drugim sezonie – kiedy premiera?

Skoro dopiero w lutym 2021 pojawił się pierwszy sezon, pewnie jesteś ciekawy, czy wiadomo już coś o kontynuacji serialu Plemiona Europy. Sezon 2 niewątpliwie kontynuowałby rozpoczęte przez twórców wątki i być może odpowiedział na kilka palących pytań pozostawionych po zakończeniu szóstego odcinka. Niestety, platforma ma w zwyczaju długo zwlekać z ogłaszaniem planów dotyczących kontynuacji swoich seriali. Ma to związek z oczekiwaniem na wyniki oglądalności i oceny widzów. Te ostatnie są dobre, ale do poziomu znakomitego Dark jednak trochę brakuje.

Sprawdź też: MGM – dlaczego Amazon zdecydował się przejąć popularną wytwórnię filmów? Co to oznacza dla kinomanów?

Obecnie możesz tylko zgadywać, czy w planach są kolejne Plemiona Europy. Netflix nie wypuścił jak na razie żadnych oficjalnych informacji, choć plotki w zachodnich mediach wskazują, że są szanse na premierę drugiego sezonu w 2022 roku. Oczywiście większość obsady i realia świata pozostałyby bez zmian, a opowiadana historia otrzymała swój dalszy ciąg. Co jednak w sytuacji negatywnej decyzji? Niestety, losy skasowanych produkcji wskazują, że jeśli Netflix nie zdecyduje się na kontynuację, istnieją bardzo małe szanse, by ktoś wykupił prawa do serialu.

Jeżeli szukasz kilku godzin ciekawej, postapokaliptycznej rozrywki na Netfliksie, sprawdź Plemiona Europy. Serial wyróżnia się ciekawie poprowadzoną historią, dobrą obsadą i wysokim poziomem realizacyjnym. Nawet jeżeli nie jest przełomem i hitem na miarę Dark, wciąż trzyma bardzo dobry poziom, potwierdzając smykałkę Niemców do kręcenia świetnych seriali. A jeżeli podobała Ci się postać Ulricha Nielsena, na pewno z chęcią sprawdzisz, jak z rolą Mojżesza poradził sobie znakomity Oliver Massuci.

9
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *