succubus gra

Rozrywka

28.07.2021 10:57

Succubus – data premiery, zwiastun, demo. Wszystko o grze

Gry
7
2
0
7
2

Succubus to nowa polska produkcja, która już od zapowiedzi wzbudza kontrowersje. Co wiemy o tej grze? Sprawdź najważniejsze informacje na temat Succubus.

Co wiemy na temat Succubus – podstawowe informacje o grze

Succubus to gra produkcji polskiego studia Madmind Studio, autora wydanych w 2018 roku gier Agony i Agony Unrated. Ze względu na tematykę, produkcja jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłego gracza. Succubus to spin-off Agony, łączący klimat i świat przedstawiony z poprzedniej gry z nową historią i mechanikami. Tytuł oferuje rozgrywkę wyłącznie w trybie jednego gracza. Rywalizować z innymi graczami możemy poprzez eliminowanie generowanych komputerowo wrogów na specjalnej arenie – zebrane w ten sposób punkty zestawiane są w ogólnoświatowym rankingu. Premiera gry ma mieć miejsce 8 września 2021 roku.

Demo Succubus – jak zagrać?

Madmind Studio zaoferowało graczom możliwość przetestowania rozgrywki w darmowym demo Succubus: Prologue, dostępnym na platformie Steam. W wydaniu demonstracyjnym twórcy pozwalają na przetestowanie dwóch poziomów z podstawowej wersji gry wraz ze sporą częścią mechanik. W demo mamy dostęp między innymi do huba, czyli jaskini głównej bohaterki, bestiariusza i różnych typów przeciwników. Mamy także możliwość zagrania na arenie oraz porównania swoich wyników z osiągami innych graczy.

Sprawdź też: Najlepsze darmowe gry na PS4. W jakie gry Free-2-Play warto zagrać na PS4?

Wymagania sprzętowe Succubus

Minimalne:

 • Windows 7/8/10
 • Intel Core i3-6100 3.7 GHz lub AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • DirectX: Wersja 11

Zalecane:

 • Windows 7/8/10
 • Intel Core i3-6500 3.2 GHz lub AMD Ryzen 5 3400G 3.7 GHz
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • DirectX: Wersja 12

Succubus – czego możemy się spodziewać?

„Wciel się w rolę demonicznej kapłanki pożądania i użyj jej unikalnych umiejętności, by zemścić się na swoich wrogach. Nie pozostaw przy życiu nikogo, kto nie zegnie przed tobą swoich kolan i odzyskaj swoje królestwo, sprawiając, by piekło zadrżało pod twoimi kopytami!” – ten opis zaczerpnięty od twórców gry, studia Madmind Studio, nie pozostawia żadnych wątpliwości co do tego, z jakim klimatem gracz będzie miał do czynienia w Succubus. Bezkompromisowa krwawa jatka połączona z brutalną erotyką to w końcu coś, do czego studio zdążyło nas już przyzwyczaić.

Succubus ma być jednak także próbą naprawienia błędów Agony i poza szokującą oprawą wizualną i tematyką oferować również bogate możliwości rozwoju postaci, płynną rozgrywkę oraz lepszą optymalizację. Poza byciem klimatycznym horrorem, z którego czerpać przyjemność będą mogli głównie najwięksi fani gore, gra stawia także na nowe, rozbudowane elementy akcji, które mają uczynić bezwzględne eliminowanie przeciwników jeszcze bardziej dynamicznym, a co za tym idzie – bardziej satysfakcjonującym.

Sprawdź też: Najlepsze gry o dinozaurach – propozycje gier, w których kluczową rolę odgrywają dinozaury!

„Wciel się w rolę demonicznej kapłanki pożądania…” – co wiemy na temat fabuły Succubus?

Akcja Succubus zabiera gracza prosto w czeluści piekła. Bohaterką historii jest sukkub Vydija, uwodzicielski demon o sadystycznych skłonnościach i nieokiełznanej żądzy mordu. Partnerka władcy piekieł, Nimroda, decyduje się w końcu porzucić wystawne, pałacowe życie i udać się na przygodę w pogoni za realizacją swoich najmroczniejszych pragnień. Losy głównej bohaterki odwraca jednak przerażający Baphomet, który wraz z armią demonów pragnie zdobyć duszę Nimroda – najpotężniejszą w całym piekle. Gdy sukkub Vydija staje na jego drodze, zostaje brutalnie okaleczona. W bohaterce rodzi się więc nowe pragnienie – żądza krwawej i bezlitosnej zemsty, której ofiarą padną nie tylko potępione dusze, ale i wrogie demony.

Sukkuby to byty znane z demonologii, demony przyjmujące postać pięknych kobiet. Podlegające piekielnym siłom sukkuby miały nawiedzać mężczyzn we śnie i sprowadzać ich na złą drogę.

„…i użyj jej unikalnych umiejętności” – rozgrywka w Succubus

Succubus stawia na pełną dynamizmu akcję – elementy walki mają pojawiać się tu na każdym kroku. Z tego też powodu twórcy zadbali o dopracowanie mechanik pojedynków, oferując graczom możliwość korzystania z dziesiątek typów broni i zaklęć. Gracz ma do dyspozycji tryb Furii, przez określony czas czyniący bohaterkę silniejszą i niewrażliwą na obrażenia – element ten ma uczynić sianie zniszczenia w szeregach przeciwników jeszcze bardziej satysfakcjonującym. Gra ma dawać bogate i użyteczne w walce możliwości interakcji z otoczeniem. Możemy mieć wpływ także na wizualne walory przygody – gra pozwala zmieniać hub-jaskinię i wygląd głównej bohaterki w najdrobniejszych szczegółach.

Dni do premiery z niecierpliwością odliczają ci z graczy, którzy uwielbiają klimat krwawej jatki – tej na pewno nie zabraknie w nowym Succubus. Czas pokaże, czy gra spełni jednak także inne oczekiwania.

Sprawdź też: Horrory na Netflix – TOP 10 najlepszych horrorów na Netflixie w 2021

7
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *