sex education nowy sezon

Rozrywka

30.06.2021 18:26

Sex Education sezon 3 – kiedy nowe odcinki? Co nas czeka w 3. sezonie Sex Education?

Filmy i seriale
5
0
0
5
0

Sex Education to jeden z autorskich seriali Netflixa. Nic więc dziwnego, że wielu fanów tej produkcji wyczekuje z niecierpliwością premiery jego następnych odcinków. Co wydarzy się w kolejnym sezonie Sex Education? Kiedy premiera trzeciego sezonu Sex Education? 

Sex Education sezon 3 – kiedy premiera?

Pierwszy sezon Sex Education trafił na Netflixa w styczniu 2019 roku. Od samego początku spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widzów. Serial opowiada historię nastoletniego Otisa, który ogromną wiedzę na temat seksu zawdzięcza swojej matce – seksuolożce. 

Często przysłuchuje się prowadzonym przez nią sesjom terapeutycznym. Oczywiście chłopak ma ogromną wiedzę wyłącznie teoretyczną, przez co często napadają go fobie związane z własną seksualnością. Mimo tych problemów, wraz z koleżanką ze szkolnej ławy – Maeve – zakłada w szkole nieformalną „klinikę”, w ramach której udziela porad seksuologicznych swoim rówieśnikom. 

Serial przyjął konwencję komediowo dramatyczną i zdążył już zebrać – oprócz sympatii widzów – świetne opinie krytyków, którzy docenili między innymi ciekawie zarysowane problemy związane z edukacją seksualną. Nic więc dziwnego, że Netflix zamówił kolejne jego sezony. Drugi zadebiutował po roku – w styczniu 2020. Na trzeci nadal czekamy. 

Według najnowszych doniesień jego premiery doczekamy się dokładnie 17 września 2021 roku! Ta informacja pojawiła się na oficjalnych profilach Netflixa w drugiej połowie czerwca. Przyjdzie nam poczekać prawie do jesieni, więc niestety musimy uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz też: The Crown sezon 5 – kiedy? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie serialu

Sex Education sezon 3 – zapowiedź Netflixa

W sieci pojawiły się już pierwsze zapowiedzi Netflixa związane z trzecim sezonem Sex Education. Na ich podstawie jesteśmy w stanie prognozować, jak będzie kształtował się rys fabularny kolejnej odsłony popularnej serii. Przede wszystkim nie sposób nie wspomnieć o tym, że doczekamy się pewnego przeskoku czasowego w osi fabularnej.

Sezon trzeci nie będzie się zaczynał w tym samym momencie, w którym zakończył się sezon drugi. Warto przypomnieć, że punktem kulminacyjnym w drugim sezonie było wysłanie maila z wyznaniem miłosnym przez Otisa do Maeve. Wiadomość ta jednak została skasowana przez Isaaca. 

Co prawda Netflix nie podzielił się z fanami serialu zbyt dużą ilością informacji odnośnie tego, co ma się wydarzyć w jego najnowszym, 3 sezonie Sex Education, ale wiemy już, że w szkole pojawi się nowa dyrektorka, która za zadanie postawi sobie przywrócenie liceum Moordale dawnego splendoru. Ponadto dowiedzieliśmy się, że pojawi się nowy wątek fabularny związany z przeprowadzką ojca Adama do starszego brata.

Ile będzie miał odcinków sezon 3. Sex Education?

Premiera każdego kolejnego sezonu ulubionego serialu to także pytanie odnośnie tego, ile odcinków będzie liczyła nowa seria. Do tej pory pierwszy i drugi sezon Sex Education podzielone zostały na osiem odcinków. Możemy więc być niemal pewni, że podobnie sytuacja będzie się rysowała w przypadku sezonu 3 serialu Sex Education. 

Każdy odcinek trwał do tej pory około 50 minut i identyczny czas najpewniej będziemy spędzać przed telewizorem także w przypadku poszczególnych odcinków trzeciego sezonu. Nie jest jeszcze pewnym, czy serial zostanie przez twórców kontynuowany w sezonach 4. i kolejnych. 

Deklaracje związane z tą kwestią powinny jednak zostać opublikowane jeszcze w tym roku. Możemy się domyślać, że kluczową rolę będzie tutaj odgrywała popularność właśnie przygotowywanej do premiery trzeciej serii. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na wieści.

Obsada Sex Education – kto dołączy do sezonu 3?

Serial Sex Education zdobył ogromną popularność na Netflixie, mimo że jego twórcy nie postawili na gwiazdorską obsadę. Udało im się w taki sposób dobrać aktorów, by wzbudzali oni sympatię widzów. Niekoniecznie więc wielkie nazwiska są wyznacznikiem sukcesu. 

Do tej pory świetnie w swoich rolach spisywali się Gillian Anderson (Jean Milburn), Asa Butterfield (Otis Milburn), Emma Mackey (Maeve Wiley) czy Ncuti Gatwa (Eric Effiong). Możemy się spodziewać, że 3. sezon Sex Education przyniesie nam nowe, ciekawe postaci o rozbudowanych osobowościach i rolach w serialu. Dobrą wiadomością jest jednak także to, że „stara” obsada także będzie nam towarzyszyła w 3. sezonie Sex Education (nikt nie zdecydował się na odejście z serialu). 

Nowe twarze, które dołączyły do obsady to:

  • Jemima Kirke – znana doskonale wszystkim fanom serialu HBO „Dziewczyny”. W 3. sezonie Sex Education wcieli się w nową dyrektorkę szkoły średniej Moordale. Na nowym stanowisku będzie chciała realizować swoje ambicje mające na celu wprowadzić w szkole nowy porządek oraz zmiany mające na celu powrót placówki na szczyt.
  • Dua Saleh – artysta i autor tekstów pochodzenia amerykańsko-sudańskiego, dla którego rola w Sex Education może być przepustką do kariery aktorskiej. W serialu wcieli się w Cala, niebinarnego ucznia.
  • Jason Isaacs – chyba najbardziej znane nazwisko łączone z serialem Sex Education. Tego aktora powinna kojarzyć większość z Was. Rozgłos przyniosła mu rola Lucjusza Malfoya w serii przygód Harry’ego Pottera. Ponadto świetną rolę zagrał także w filmie Patriota z niezapomnianą rolą Mela Gibsona. W Sex Education wcieli się w Petera – starszego brata pana Groffa. Ze względu na charakterystykę owej postaci (zadufany w sobie facet, który odniósł większy sukces od brata), myślę, że wywiąże się ze swojej roli fantastycznie.

A Wy? Czekacie na kolejny, 3. sezon Sex Education? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz też: Bridgertonowie sezon 2 – kiedy nowe odcinki? Wszystkie informacje o serialu Netflixa

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *