Rozrywka

18.11.2021 11:45

Screen z GTA 6 ukryty w GTA Trilogy?

Gry Newsy
6
0
0
6
0

Tydzień bez kolejnych informacji o wypłynięciu nowych screenów z GTA 6 można uważać za tydzień stracony. Biorąc pod uwagę nietypowe pomysły Rockstara, tym razem sprawa może wydawać się całkiem interesująca. O co chodzi?

Gracze, którzy przywiązują dużą wagę do uważnego sprawdzania gry, odkryli screenshot, który we wspomnianym GTA Trilogy został użyty jako obraz na ścianie. Od razu pojawiły się domysły, że może to być nawiązanie do bardzo wyczekiwanej najnowszej odsłony GTA, o której nie ma jeszcze żadnych konkretów.

Screenshot GTA 6 w GTA Trilogy

Wszystko zaczęło się od tweeta opublikowanego przez użytkownika morsmutual_, który podchodzi z odświeżonej wersji GTA San Andreas. Użytkownik ten, dzieli się w nim swoim spostrzeżeniem na temat częstych nawiązań do UFO w grach Rockstara. W komentarzu pod tym tweetem, użytkownik Pollofrito69420 postanowił dokonać identyfikacji miejsc, które przedstawione zostały na obrazach. Wszystkie dotyczą innych gier Rockstara, jak np. RDR2 (Guarma) czy GTA 5 (Los Santos). Powiedziałem wszystkie? No prawie.

Zdjęcie, które przedstawia dom jednorodzinny z dwoma palmami (a także z UFO na niebie w tle) stanowi dla fanów zagadkę. Nie są oni w stanie zlokalizować tego miejsca w jakiejkolwiek innej grze Rockstara. Na pojawienie się teorii nie trzeba było długo czekać. Sam użytkownik, choć zaznaczył, że nie chce mówic o GTA 6, stwierdza że grafika wygląda znacznie lepiej aniżeli w GTA 5.

Więcej nawiązań do GTA 6 w Trilogy?

Portal screenrant.com donosi także o kolejnych spekulacjach na temat nawiązań do GTA 6 w dziele studia Groove Street Games. Wiążą się one z domem, który łudząco przypomina dom z sitcomu Złotka (Golden Girls), emitowanego na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Akcja serialu ma miejsce w Miami, na którym wzorowane było Vice City – ma to nawiązywać do innej plotki, która mówi o kolejnej odsłonie GTA, rozgrywającej się właśnie w VC. Naciągane? Bardzo, ale gracze chwytają się różnych możliwości.

Niektórzy dopatrują się także rychłego remastera GTA 4, co miałoby zostać również potwierdzone w Trilogy. Nawiązując do innych informacji o premierze GTA 6, jest to możliwe – jak donoszą, kolejna duża odsłona GTA miałaby ujrzeć światło dzienne dopiero w 2025 roku. Oznaczałoby to sporo czasu dla Rockstara na przygotowanie remastera czwórki.

GTA Trilogy i spektakularna klapa

Z remasterem trzech części GTA (GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas), wielu graczy wiązało duże nadzieje na długo przed premierą. W zasadzie, przepis na sukces był już gotowy i Rockstar nie musiał specjalnie się starać. Niestety, deweloper wziął to sobie za bardzo do serca i wydał tytuł nad wyraz zły.

GTA Trilogy dotknięte było (i w zasadzie nadal jest) wieloma problemami – począwszy od bugów, usuniętego contentu, problemów z AI, glitchy graficznych, braku stabilności… Lista grzechów tej gry jest bardzo długa. Co ciekawe, gra została usunięta ze sklepu PC Rockstara, dosłownie chwilę po wydaniu. Nie z winy problemów technicznych, tylko wycieku tajnych informacji firmy, które zawarte były w grze.

Wydarzenia związane z odświeżoną wersją trzech niezwykle znanych tytułów spotkały się z ostrą reakcją graczy. Strona gry na serwisie Metacritic została wręcz zbombardowana negatywnymi opiniami. Doprowadziło to do sytuacji, w której Trilogy przebiło Warcraft 3: Reforged, pod względem najniższej średniej oceny. Kto by przypuszczał, że uda się osiągnąć taki “wyczyn”?

Źródło: screenrant.com, twitter.com/morsmutual_

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *