gta 6

Rozrywka

15.11.2021 13:17

GTA 6 – dlaczego tak długo powstaje? Mamy podpowiedź!

Gry Newsy
13
0
0
13
0

Wszyscy wyczekujemy GTA 6, a wciąż niewiele o nim wiemy. Dyrektor Take Two Interactive podpowiedział jaki może być powód, że czekamy tak długo na szóstą część gry od Rockstar Games.

Grand Theft Auto V miało premierę w 2013 roku i czy to nie za długo, aby w dalszym ciągu fani nic nie wiedzieli o następnych planach amerykańskiego studia? W Internecie co chwilę pojawiają się spekulacje odnośnie premiery GTA 6, ale czy w najbliższym czasie jest na co czekać? 

Sprawdź też: Historia serii GTA — najważniejsze informacje o kultowej grze Grand Theft Auto

GTA 6 – czy kiedyś się doczekamy?

Take Two Interactive to amerykański producent i wydawca gier. Firma ta odpowiada min. za wydawanie kolejnych odsłon gier Grand Theft Auto. CEO wymienionej korporacji, Strauss Zelnick przemawiając na konferencji “Jefferies Virtual Global Interactive Entertainment” wypowiedział kilka ważnych zdań, które mogą zobrazować fanom rzeczywisty czas oczekiwania na nową edycję gry.

“Zawsze mówiłem, że coroczne wydawanie tytułów wiąże się z ryzykiem wypalenia, nawet jeśli jest ona dobra, więc poświęcamy czas na stworzenie czegoś, co naszym zdaniem jest niesamowicie fenomenalne. Idę zobaczyć film o Bondzie, bo nie ma kolejnego w ciągu dwóch miesięcy – z tego powodu zamierzam zobaczyć każdy film o Bondzie”.

Powyższa wypowiedź dosadnie obrazuje podejście korporacji do wydawania gier. Rockstar Games nigdy nie słynął z corocznych produkcji, jak robi to EA lub Ubisoft. Każda gra wypuszczona z rąk tego giganta zapowiada niesamowity, dopracowany tytuł z segmentu AAA.

Potencjalnej premierze GTA 6 nie pomaga okoliczność świetnej grywalności Grand Theft Auto 5 za sprawą aktywnego trybu online. Nikt nie zabija kury znoszącej złote jajka i dokładnie tak może być w tym przypadku. Piąta część jeszcze graczom się nie znudziła, a więc czy trzeba na siłę “wygasić” ten tytuł? Zdecydowanie nie.

Wiele osób dywagowało na temat rozpoczęcia prac nad kolejną odsłoną serii – kiedy studio zaczęło pracę? Po premierze GTA 5, czy może po Red Dead Redemption 2? Teorie te mogą zostać obalone, ponieważ dyrektor generalny firmy Take Two wypowiedział również słowa dotyczące tego, że producenci gier często dają odpocząć tytułom, by zwiększyć oczekiwanie na sequel.

Czy można sobie wyobrazić lepszy moment dla Rockstar Games na ogłoszenie premiery następnej części GTA, jak nie teraz? Niedawny remaster trylogii i nadchodzące plotki dotyczące prac nad odświeżeniem “czwórki” nie napawają optymizmem.

Sprawdź też: Co wiadomo o GTA 6? Najważniejsze informacje oraz plotki

Fani gangsterskiej serii muszą mocno zacisnąć zęby i czekać na odpowiedni moment – niestety raczej szybko on nie nastanie. 

13
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *