Scorn

Rozrywka

13.06.2022 19:00

Scorn z datą premiery. Szykuje się klimatyczny horror

Gry
8
0
0
8
0

Scorn doczekał się konkretnej daty swojej premiery – długa i wyboista droga, którą przeszła ta gra, zdaje się zmierzać ku wielkiemu finałowi. Co wiadomo o grze, która czerpie swoje inspiracje od takich artystów jak Giger i Beksiński?

Scorn i data premiery

Ebb Software z pewnością nie należy do tytanów branży gamingowej – świadczyć może o tym czas, który potrzebny był do zrealizowania śmiałego projektu, jakim jest Scorn. Po raz pierwszy o grze zaczęło być głośno w… 2014 roku! 8 lat w branży gier wideo to wieki, jednak wreszcie doczekaliśmy się konkretów.

Zostały one przedstawione podczas wydarzenia Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 i pokrywają się z ostatnimi obietnicami twórców. Gra miała rzekomo zadebiutować na jesieni tego roku i z dużą dozą prawdopodobieństwa to zrobi: tytuł pojawi się w sprzedaży 21 października 2022 roku. Docelowo trafi ona na komputery osobiste z systemem Windows oraz konsole Xbox Series X/S.

Czym jest Scorn?

Gra tworzona przez serbskie studio Ebb Software będzie klimatycznym przygodowym horrorem z perspektywy pierwszej osoby. Gracze zostaną rzuceni do przedziwnego świata, którego idealnie opisuje jedno słowo: koszmar. Miejsce to pełne jest przerażających kreatur i wydarzeń, które mają wywołać nie tylko strach, ale także obrzydzenie. Dużą rekomendacją tytułu jest to, że Serbowie w procesie produkcyjnym wzorowali się na twórczości Zdzisława Beksińskiego oraz Hansa Rudolfa Gigera.

scorn
Gra z klimatem tak gęstym, że można kroić go nożem?

Nie wiemy natomiast wiele o fabule tego tytułu, choć jak zaznaczają twórcy, aspekt niewiedzy w tym tytule ma być mocno eksploatowany. Nasz bezimienny bohater będzie najprawdopodobniej zmuszony do ucieczki ze świata koszmaru, co wymagać będzie od niego nie tylko wyrąbywania sobie drogi za pomocą broni. Dużą rolę odgrywać będzie rozwiązywanie zagadek środowiskowych. Nie będziemy tu mieli jednak do czynienia z truizmami pokroju „znajdź kabel, aby podłączyć go do generatora i otworzyć wrota”. Zagadki w grze mają być przedziwne i skłaniać graczy do nieszablonowego myślenia.

Prowadzenie historii odbywa się całkowicie w grze, bez jakichkolwiek cut-scenek, które mogłyby rozproszyć Twoją uwagę od przerażającego świata, w którym jesteś. Miej jednak oczy szeroko otwarte – gra nie okaże Ci litości, jeśli przeoczysz coś ważnego w trakcie swojej niełatwej wędrówki. Wszystko ma swoje powody i cel – musisz je tylko odkryć.

Oficjalny opis gry Scorn

Trailer gry Scorn

Poniżej prezentujemy najnowszy zwiastun gry, który został udostępniony podczas wydarzenia Xbox & Bethesda Games Showcase 2022. Możecie się przekonać na własne oczy, jak bardzo groteskowy, klimatyczny i przerażający jest świat wykreowany przez serbskie studio. 

Poniżej natomiast prezentujemy fragment gry z 2014 roku. Scorn znajdował się wtedy w fazie pre-alpha. Dzięki niemu możecie zobaczyć, jak długą drogę przeszedł ten tytuł i jak bardzo ewoluował.

Wymagania gry

Pojawiły się także konkrety w kwestii wymagań, jakie gra postawi przed posiadaczami komputerów osobistych. Warto zaznaczyć, że nie należą one do najwyższych, jednak możliwe, że ulegną zmianie. Niemniej jednak nie powinny zmienić się znacznie.

Minimalne wymagania:

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: AMD Ryzen 3 3300X / Intel Core i5-8400
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 (3 GB)
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 50 GB.

Sprawdź też: Najlepsze horrory na świecie. TOP 10 najstraszniejszych filmów

Zalecane wymagania:

 • System operacyjny: Windows 10/11
 • Procesor: AMD Ryzen 5 3600/Intel Core i7-8700
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 2070 (8 GB)
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 50 GB.

Szykuje się naprawdę klimatyczny tytuł, w którym gracz nie będzie prowadzony za rączkę. Cieszy również podejście do oprawy audiowizualnej twórców, szczególnie inspiracje twórczością Beksińskiego. Scorn dzięki ciekawemu podejściu może namieszać już jesienią. Czekacie na ten tytuł? Lubicie się bać? Sprawdźcie nasz artykuł o najlepszych survival horrorach.

Źródło obrazów: materiały promocyjne, store.steampowered.com

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *