1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Epic Games wykupuje Harmonix – nowy Rock Band w drodze?

Rozrywka

24.11.2021 13:24

Epic Games wykupuje Harmonix – nowy Rock Band w drodze?

Gry
8
0
0
8
0

Epic Games wykupiło Harmonix, czyli studio odpowiedzialne za takie produkcje, jak seria Rock Band lub bardzo ciepło przyjęty Fuser. Co to może oznaczać dla nas jako graczy?

Z doniesień samego Harmonix wynika, że początkowo ich współpraca z Epic Games będzie polegała na „wzbogacaniu muzycznych wrażeń w Fortnite”, jednocześnie kontynuując wsparcie dla  swoich obecnych tytułów, takich jak Rock Band 4 lub Fuser.

Na ten moment brak większych szczegółów na temat tego, co konkretnie mają na myśli, wiadomo tylko, że „zespół jest niesamowicie podekscytowany i nie może się doczekać, aż zaczną pracować nad tym projektem”. Podpowiedzią mogą być słowa Alaina Tascana – wiceprezesa ds. rozwoju gier w Epic Games, który powiedział, że:

 „Muzyka jest czynnikiem, który już niejednokrotnie połączył miliony ludzi w Fortnite, nie tylko za sprawą emotek, ale też przeróżnych koncertów, które miały już miejsce w naszej grze. Teraz wraz z Harmonix będziemy mogli pogłębić doświadczenia muzyczne graczy, przemieniając ich z pasywnych słuchaczy w aktywnych uczestników tychże wydarzeń.”

Harmonix zdradza, że ich partnerstwo z Epic Games nie spowoduje, że Fuser zniknie ze Steama i tytuł ten dalej będzie dostępny na platformie Valve. Nie zapowiada się także, żeby nagle Rock Band 4 miał w końcu pojawić się na PC, chociaż w tym przypadku wszystko jest możliwe.

Harmonix to firma, która na rynku funkcjonuje już od 26 lat i od tamtej pory cały czas stara się zdefiniować rynek muzycznych gier video. To twórcy takich hitów, jak Amplitude, Karaoke Revolution czy Rock Band i Dance Central. To oni również stworzyli pierwsze dwie części legendarnego Guitar Hero, a ich najnowsze dziecko, czyli Fuser, cieszy się sporą popularnością. Czy ich współpraca z Epic Games może wkrótce zaowocować kolejną produkcją spod którejś z ich obecnych marek? Osobiście nie pogardziłbym nowym Rock Bandem!

Jesteście fanami gier od Harmonix? W który ich tytuł przegraliście najwięcej godzin? Myślicie, że jak będzie wyglądać ich kolaboracja z twórcami Fortnite? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: https://www.epicgames.com/

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.