pomysły na rozgrywkę w the sims 4

Rozrywka

16.01.2024 12:14

Pomysły na rozgrywkę w The Sims 4. Lista najlepszych

Gry
2
0
0
2
0

Spędziłeś setki godzin w symulatorze życia i nie wiesz, czym się zająć przez następne dziesiątki? Sprawdź najlepsze pomysły na rozgrywkę w The Sims 4. Nawet gdybyś spędził w grze wiele dni, to na bank jest jeszcze coś, czemu nie stawiłeś czoła.

Gry The Sims 4 nie sposób ukończyć. Zawsze znajdzie się w niej coś, czego jeszcze nie zrobiliśmy. A kiedy zaczyna doskwierać nam nuda, wymyślamy sobie kolejne scenariusze tego, jak powinna wyglądać nasza rozgrywka. Są gracze, którzy zatrzymują się na samym etapie tworzenia Sima i budowy domu, nie kontynuując dalej. Bez względu na to, do których należysz, sprawdź nasze pomysły na rozgrywkę w The Sims 4. A nuż znajdziesz jakiś idealny dla siebie.

Najlepsze pomysły na rozgrywkę w The Sims 4

 • Zagraj na cudzym zapisie gry
 • Stwórz obsadę ulubionego sitcomu
 • Wybuduj dom bez ograniczeń
 • Wybierz scenariusz od EA lub pobierz jakiś z internetu
 • Pozwól Simom grać za Ciebie
 • Poprowadź istniejącą rodzinę
 • Rozpocznij karierę, której jeszcze nie zaczynałeś
 • Uzupełnij kolekcje dostępne w grze
-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Zagraj na cudzym zapisie gry

Wykorzystanie innego zapisu gry niż naszego jest naprawdę dobrym pomysłem na rozgrywkę w The Sims 4. Możesz znaleźć między innymi takie zapisy, na których wszystkie sąsiedztwa są w zupełności zburzone. A to pozwoli Ci między innymi na zbudowanie całego świata według własnego widzimisię. Wyobraź sobie, kompletnie inne uniwersum, bez Belli Ćwir. Jeśli gra bez niej jest w ogóle legalna.

faelandria zapis gry w elfickim świecie
Majestatyczne domy, w których naprawdę mogłyby zamieszkać elfy | źródło: Curseforge

Ktoś inny stworzył np. Faelandrię – magiczny świat inspirowany elfami, w którym nie brakuje bajecznych i zbudowanych z rozmachem domów. Możesz także pobrać zwyczajny zapis gry lub poprosić o jakiś znajomego lub znajomą i spróbować się w nim odnaleźć. A potem kontynuować pozostawione na nim dziedzictwo.

Stwórz obsadę ulubionego sitcomu

Wiele uniwersów show telewizyjnych zostało już stworzonych. Nietrudno wpaść na pełną obsadę Gry o Tron w galerii w grze. Ale jeżeli teraz lub w dzieciństwie śledziłeś jakiś sitcom ze szczególną uwagą, spróbuj odtworzyć go w Simsach. Pamiętaj, aby przy tym pomyśle na rozgrywkę w The Sims 4 nadać swoim Simom pełną autonomię – zrobisz to w opcjach gry. Wówczas masz pewność, że w domu rozegra się prawdziwy serial.

Sprawdź też: The Sims 4 – najważniejsze informacje i podobne gry

Wybuduj dom bez ograniczeń

Kojarzysz kod do gry motherlode? Były jeszcze inne na simoleony, ale to akurat mój fav. Dla niektórych to również ulubiony pomysł na rozgrywkę w The Sims 4. Z tego powodu, że odjęcie zmartwienia finansowego w Simsach pozwala im spełnić każde swoje budowlane marzenie. Jeżeli i Ciebie nie interesuje standardowa rozgrywka, a wyłącznie budowanie bez ograniczeń, to sposób dla Ciebie.

budowanie domu w the sims 4
Budowanie domu w The Sims 4 może spokojnie zająć kilka godzin | źródło: Steam

W takim wypadku albo puść wodze fantazji, albo zbuduj projekt przedstawiony w sieci, który wymaga czasu. Albo pomyślunku – jednym z popularnych wyzwań jest stworzenie jak najmniejszego funkcjonalnego mieszkania z lodówką, toaletą i oczywiście łóżkiem. A gdyby tak stworzyć możliwie najmniejszy basen z drabinką do usunięcia?

Scenariusze EA jako pomysł na rozgrywkę w The Sims 4

Scenariusze mają właśnie za zadanie stanowić pomysły na rozgrywkę w The Sims 4. EA na bieżąco wymyśla parę własnych i udostępnia bezpośrednio w grze. Pozostałe można pobrać z internetu od innych graczy. Nawet po ukończeniu jakiegoś scenariusza możesz kontynuować grę tą samą rodziną bez żadnych obaw. Poznaj kilka przykładowych scenariuszy.

 • Kosmici porwali mi rodziców – kosmici porwali Ci rodzinę, a przy okazji zabrali ich wypchany po brzegi portfel. Jako nastolatek musisz zaopiekować się rodzeństwem. A rodzice zostaną zwróceni dopiero wtedy, gdy samodzielnie zarobisz trochę simoleonów i poprawisz oceny w szkole.
 • Kto tu rządzi? – tkwisz w małżeństwie, które chyba bardziej od siebie nawzajem kocha rywalizację. W tym scenariuszu wyścig szczurów wygra ta połówka, która jako pierwsza zostanie w swojej karierze dyrektorem wykonawczym. 
 • Żadnych zdolności, żadnych problemów – istny symulator życia. Masz trudności z nauczeniem się czegokolwiek. A jako zupełnie niezdolny do pracy mimo wszystko chciałbyś się czegoś nauczyć i co nieco zarobić. Czy podołasz temu wyzwaniu?

Sprawdź też: Historia serii gier The Sims — najważniejsze informacje o kultowym symulatorze życia

Pozwól Simom grać za Ciebie

W tym samym czasie możesz zająć się czymś całkowicie innym. A regularnie, niczym bóg, ingerować w najbardziej absurdalne sytuacje w życiu Simów. Ich pełną autonomię włączysz w opcjach gry. Jest to pomysł na rozgrywkę w The Sims 4, który pozwoli wyłamać się z własnych ram i przyzwyczajeń. Z tej przyczyny warto wypróbować to rozwiązanie i przekonać się, czego nasz Sim pragnie najbardziej, z kim woli się przyjaźnić i kogo pokochać.

klaun szukający znajomych w the sims 4 spotkajmy się
Może nie będą zachowywać się dziwnie… | źródło: Steam

Poprowadź istniejącą rodzinę

Zwykle rozpoczynając rozgrywkę w The Sims 4 tworzymy Simów – kawalera lub pannę, małżeństwo lub rodzinę. W następnej kolejności budujemy im dom czy wynajmujemy mieszkanie. A gdyby tak spróbować inaczej? Gdybyś nie patrzył ciągle na nieosiągalną Bellę Ćwir z zachwytem, a po prostu wcielił się w nią? To z pewnością jest pomysłem na rozgrywkę w The Sims 4. O dziwo nietuzinkowym.

Sprawdź też: The Sims 4 – dodatki. Spis wszystkich dodatków i akcesoriów

Poza ikonicznymi Ćwirami, możesz przejąć kontrolę nad Landgraabami, czyli najpotężniejszą dynastią w uniwersum Simsów. Albo nad przepięknymi siostrami Kaliente, którym w głowie ino romanse czy bogaci mężowie. Ostatecznie weź pod uwagę najprostszą z możliwych rodzin, prowadzącą normickie życie – państwo Pancakes. Tak czy owak, jest z czego wybierać.

Rozpocznij karierę, której jeszcze nie zaczynałeś

Zdajesz sobie sprawę, że w The Sims 4 jest dostępnych kilkadziesiąt różnych karier? Jednak nie musisz skupiać się na pisaniu książek, aby zarabiać simoleony jedynie z tantiemów. Zostań dla odmiany politykiem. Choć tak, zdaję sobie sprawę, że poznawanie ludzi może być kłopotliwe. Dlatego w najlepszym wypadku możesz zostać kryminalistą i czerpać korzyści… z cudzych korzyści.

kariera fotografa w the sims 4 witaj w pracy
Kariera fotografa to tylko jedno z możliwych wyjść | źródło: Steam

Od czasu premiery gry tych pomysłów na rozgrywkę w The Sims 4 w ramach kariery zrobiło się naprawdę dużo. Zamiast pracy nasz Sim może podjąć się stworzenia własnego biznesu. Dodatek Zjedzmy na mieście pozwoli mu na przykład otworzyć restaurację. Natomiast w rozszerzeniu Witaj w pracy możesz otworzyć sklep, a w nim sprzedawać dowolne przedmioty znajdujące się domyślnie w grze.

Uzupełnij kolekcje dostępne w grze

Kojarzysz grę Animal Crossing? Ona słynie ze zbieractwa. A czy zdajesz sobie sprawę, że jeśli jesteś typem zbieracza, to The Sims 4 jest rajem dla osób jak Ty? Wszystkich kolekcji do uzupełnienia jest niemal 40! Pod warunkiem, że posiadasz dodatki. Ale i w samej podstawowej wersji gry znajduje się ich jakaś połowa tej liczby. Dlatego świetnym pomysłem na rozgrywkę w The Sims 4 byłoby skompletować je wszystkie.

Sprawdź też: Mody do The Sims 4 – skąd pobrać i jak zainstalować najlepsze mody do The Sims 4

Przykłady kolekcji z podstawki:

 • Żaby
 • Trofea MySims
 • Minerały
 • Kryształy
 • Pierwiastki
 • Pocztówki
 • Skamieliny
 • Wydruki mikroskopowe
 • Wydruki kosmosu
 • Obce formy życia
 • Ryby

Poznałeś kilka ciekawych pomysłów na rozgrywkę w The Sims 4

Który z tych pomysłów na rozgrywkę w The Sims 4 przypadł Ci do gustu najbardziej? Pochwal się tym w sekcji komentarzy. A jeżeli masz jakiś pomysł, którym chciałbyś się podzielić, to również możesz to zrobić. Mam nadzieję, że moja lista pomogła Ci zwalczyć nudę i zapewniła godziny czystej frajdy. 

morele w google news
2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *