najlepsze gry mmo

Rozrywka

28.03.2023 12:37

Jakie są najlepsze gry MMO, w które warto zagrać w 2023 roku?

Gry Rankingi
13
1
2
13
1

Gry MMO to najlepsze produkcje do spędzania wolnego czasu. Na rynku zdecydowanie nie brakuje świetnych tytułów – w które z nich koniecznie trzeba zagrać? Poniżej postaram Ci się pomóc wybrać najlepszą grę MMO dla Ciebie – miłej lektury!

Massive Multiplayer Online, w skrócie MMO, to gatunek gier online, w które równocześnie mogą grać setki, tysiące, albo nawet miliony graczy. Dobrych gier MMO na PC nie brakuje, a ja poniższym zestawieniem chcę ułatwić Ci znalezienie tytułu dla siebie. Opisuję tu zarówno produkcje na PC, jak i konsole, tytuły płatne, a także gry MMO free to play. Dla każdego, coś dobrego!

Gry MMO – zestawienie najlepszych gier MMO w 2023

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Poniżej znajdziesz zestawienie najlepszych gier MMO. Przygotowałem listę dziesięciu tytułów, którym warto poświęcić swój czas. Są sprawdzone, cieszą się renomą, a także nie oferują żadnych nieuczciwych mechanik czy elementów Pay to Win.

Najwięcej gier MMO stanowią produkcje utrzymane w modelu Free to Play (darmowe z mikropłatnościami), ale nie brakuje również tytułów płatnych w wersji Buy to Play (płacisz raz) lub Pay to Play (oferujących comiesięczny abonament). Należy przy tym pamiętać, że większość produkcji MMO dostępne jest tylko na PC. Warto jednak dodać, że część z nich uruchomimy również na konsolach, a niektóre także na urządzeniach mobilnych. Dzięki tej elastyczności oraz funkcji cross-play, można grać, na czym się tylko chce.

Najlepsze gry MMO na PC:

  1. World of Warcraft
  2. Black Desert
  3. TERA
  4. The Elder Scrolls Online
  5. FINAL FANTASY XIV Online
  6. PlanetSide 2
  7. EVE Online
  8. Albion Online
  9. Guild Wars 2
  10. DC Universe Online 

Sprawdź też: Premiery gier. W co warto zagrać w tym roku?

World of Warcraft (WoW)

Model biznesowy: Pay to Play – abonament

Jeśli chodzi o gry MMO, to na pewno nie może zabraknąć na niej WoWa! World of Warcraft to jedna z najpopularniejszych gier MMO, która dostępna jest na rynku od 2004 roku. Od tamtego czasu WoW doczekał się wielu dodatków zmieniających to MMO nie do poznania. Mimo tych rewolucji miejscem naszej zabawy pozostaje przede wszystkim Azeroth, czyli świat wykreowany przez Blizzarda w serii strategii WarCraft.

To MMO kontynuuje historię z Warcraft 3: The Frozen Throne i opowiada o wydarzeniach mających miejsce kilka lat później. Gracz wciela się w poszukiwacza przygód, który rzucony zostaje w sam środek akcji. Najpierw jednak trzeba wybrać stronę konfliktu – Przymierze lub Hordę. Decyzja ta wpłynie na całą przygodę w World of Warcraft, ponieważ od niej uzależnione są dostępne rasy, krainy początkowe, a także część fabuły. 

Black Desert (BDO)

Model biznesowy: Buy to Play – grę trzeba kupić, by w nią grać

Black Desert to jedno z najładniejszych MMO dostępnych na PC. Jeśli posiadasz porządny komputer, to warto sprawdzić ten tytuł, chociażby po to, aby przekonać się, jak prezentuje się wizualnie. Jest to równocześnie produkcja oparta o grind, w ramach którego większość czasu spędzimy na eliminowaniu setek potworów za pomocą przyjemnych dla oka kombinacji ruchów ofensywnych.

Sprawdź też: Fajne gry – najlepsze gry w tym roku

Dynamiczny system walki to jeden z atutów Black Desert Online. W żadnym innym MMO nie znajdziecie tak rozwiązanej walki, w której każda klasa postaci posiada indywidualne dla siebie ataki. Umiejętności są niezwykle widowiskowe, a całość działa tak płynnie, że ciężko oderwać oczy od monitora. O ile BDO nastawione jest na rywalizację PvP, tak fani innych aktywności, jak hodowla koni czy pływanie po morzu, również znajdą w tym MMO zajęcie dla siebie. 

TERA

Model biznesowy: Free to Play – do pobrania za darmo

TERA kiedyś dostępna była w formie gry abonamentowej. Aktualnie to darmowe MMO i przejście na odmienny model wyszło temu tytułowi na dobre. Produkcja wciąż cieszy się sporą popularnością, a to za sprawą unikalnego systemu walki, którego próżno szukać w innych grach dla wielu graczy. Jest nie tylko dynamiczny, ale również niezwykle satysfakcjonujący zarówno dla osób grających postaciami leczącymi, jak i koncentrujących się na przyjmowaniu obrażeń.

TERA to również MMO oferujące rozbudowany, otwarty świat, a także unikalne rasy i klasy. Na korzyść tego tytułu przemawia również model Free to Play, dzięki któremu każdy może cieszyć się zabawą bez przymusu sięgania po portfel. W produkcji tej odnajdą się przede wszystkim fani PvP, ale zwolennicy robienia dungeonów również znajdą tutaj wystarczająco wyzwań dla siebie. 

Sprawdź też: Najlepsze gry strategiczne android – gry na telefon za darmo

The Elder Scrolls Online (ESO)

Model biznesowy: Buy to Play – grę trzeba kupić, by w nią grać

Gry MMO oparte na klasycznych tytułach to chyba przepis na sukces. The Elder Scrolls Online potocznie nazywane jest Skyrimem Online, ale to zwyczajnie błędne stwierdzenie. ESO jest pełnoprawnym MMO, oferującym nie tylko region Skyrim, ale cały świat Tamriel, który można zwiedzać wzdłuż i wszerz. Nie trzeba przy tym obawiać się o różnice poziomowe, gdyż The Elder Scrolls Online posiada system skalowania świata do siły naszego bohatera. Dzięki temu nie jesteśmy nigdy prowadzeni za rączkę i każdy może grać tam, gdzie chce.

ESO wyróżnia się na tle innych MMO również tym, że jest dostępne nie tylko na PC, ale również na PlayStation 4. Tytuł ten posiada również spory wybór opcjonalnych DLC – każdy zapewnia specjalny zestaw fabularyzowanych przygód.  

FINAL FANTASY XIV Online (FFXIV)

Model biznesowy: Pay to Play – abonament

Jeśli uwielbiasz serię Final Fantasy to FINAL FANTASY XIV Online jest właśnie dla Ciebie! Oryginalnie tytuł ten nie został ciepło przyjęty przez graczy, więc twórcy zamknęli jego serwery i zaprojektowali wszystko od nowa. Ryzyko im się opłaciło, ponieważ dzisiaj FFXIV to jedno z najlepszych MMO na rynku, które dodatkowo dostępne jest nie tylko na PC, ale i na PlayStation 4 oraz 5.

Cechami charakterystycznymi FINAL FANTASY XIV Online są statyczna walka oraz fabuła. Potyczki w tym MMO nie są tak dynamiczne, jak w innych tytułach – mają wymiar bardziej taktyczny. Poza tym spory nacisk położony został na opowiadaną historię, której gracz jest aktywną częścią. Fani japońskich gier RPG poczują się w FFXIV jak w domu.

Sprawdź też: Darmowe gry na Steam – w co zagrasz za darmo?

PlanetSide 2

Model biznesowy: Free to Play – do pobrania za darmo

PlanetSide 2 to MMO jedyne w swoim rodzaju. Nie ma bowiem drugiego takiego tytułu, który tak dobrze łączyłby grę dla wielu osób z gatunkiem FPS. W ramach zabawy wcielamy się tutaj w przedstawiciela jednej z rywalizujących ze sobą frakcji. Nasze zadanie to walka w jej szeregach i przejmowanie kolejnych terenów na ogromnej mapie konfliktu. Jeśli chodzi o gry MMO, to bez wątpienia jest to tytuł godny uwagi.

W potyczkach uczestniczą równocześnie setki graczy, którzy wykorzystują swoje klasy, specjalne bronie, a także pojazdy, aby przechylić szalę na swoją korzyść. PlanetSide 2 to w zasadzie wieczna wojna, w której jesteśmy jedynie pionkami. Takimi mogącymi zmienić przebieg bitwy i zapewnić swojemu stronnictwu zwycięstwo!

EVE Online

Model biznesowy: Free to Play – do pobrania za darmo

Szukasz MMO, które da Ci pełną swobodę, a przy tym rozgrywa się gdzieś w przestrzeni kosmicznej? EVE Online jest właśnie dla Ciebie. Produkcja ta opiera się niemal w całości na działaniach swojej żywej społeczności. Nie ma tutaj żadnych z góry narzuconych rzeczy do zrobienia. Możemy po prostu latać w kosmosie, wydobywać z asteroid rzadkie materiały, tworzyć części do lepszych pojazdów, czy brać udział w konfliktach.

Te ostatnie są istotną częścią EVE Online. Zatargi większych korporacji czynią to MMO niemal prawdziwie żyjącym światem. Produkcja znana jest z walk na szeroką skalę, zdrad, nietypowych sojuszy, czy działań wychodzących poza grę. Dlatego przed rozpoczęciem przygody należy się zastanowić, czy jesteśmy gotowi, aby dać się wciągnąć! 

Albion Online

Model biznesowy: Free to Play – do pobrania za darmo

Albion Online to idealne MMO dla osób, które albo parają się PvP na szeroką skalę, albo tworzą przedmioty i handlują. Tytuł ten w całości oparty został o działania społeczności. Dlatego jedną z podstawowych rzeczy, którą trzeba zrobić, to znaleźć sobie gildię. Samotne wilki nie odnajdą się w Albion Online – ich postępy szybko zostaną spowolnione, co zmusza do skorzystania z pomocy innych graczy.

W odróżnieniu od innych MMO na PC, Albion Online dostępny jest również na urządzeniach mobilnych. Posiada również nietypowy system rozwoju – nie ma tutaj poziomów postaci czy klas. Zamiast tego robimy co chcemy i zdobywamy w ten sposób specjalizację. Możemy przykładowo parać się magią, nosząc przy tym ciężką zbroję, a po godzinach być drwalem w okolicznym lesie. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Sprawdź też: Gry o zombie na PC i konsole, które powinieneś znać i ograć

Guild Wars 2 (GW2)

Model biznesowy: Free to Play – do pobrania za darmo

Guild Wars 2 to MMO jedyne w swoim rodzaju. Inaczej bowiem niż konkurencja, w pełni wykorzystuje możliwości otwartego świata. W tym tytule większość aktywności wykonujemy z innymi graczami. Razem podróżujemy, wykonujemy zadania, walczymy z przeciwnikami. Dzięki tym rozwiązaniem faktycznie czuć, że ma się do czynienia z MMO.

GW2 charakteryzuje się całkiem dynamiczną walką, wymagającą uwagi oraz unikania ataków wrogów. Do tego dochodzą również wierzchowce z własnymi umiejętnościami, które wykorzystamy nie tylko w walce, ale także przy dostawaniu się w trudno dostępne miejsca. Guild Wars 2 kładzie bowiem spory nacisk na eksplorację, ukrywając w świecie Tyrii wiele sekretów.

DC Universe Online

Model biznesowy: Free to Play – do pobrania za darmo

DC Universe Online to MMO na oficjalnej licencji DC Comics, co oznacza, że w grze spotkamy znanych superbohaterów, takich jak Superman, Batman czy Flash. Nie brakuje tu również przedstawicieli drugiej strony barykady, Lexa Luthora, Jokera czy Harley Quinn. Gracz z kolei będzie mógł opowiedzieć się za dobrem lub złem, tworząc własnego herosa z niezwykłymi mocami.

DC Universe Online w pełni wykorzystuje superbohaterski świat, zapewniając dostęp nie tylko do kultowych postaci czy charakterystycznych mocy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasza własna postać mogła cieszyć się ze zdolności latania, szybkiego biegania, władania wodą lub innymi żywiołami. Tytuł ten faktycznie pozwala wcielić się w komiksowego bohatera lub złoczyńcę!

To by było na tyle! Oto najlepsze gry MMO, w które zagrasz w 2023 roku! Pamiętaj też, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rzucić w komentarzu swoim tagiem lub nickiem, jeśli szukasz ekipy do wspólnej rozgrywki! 🙂

13
1

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *