robocop gra

Rozrywka

12.08.2021 10:21

Polski RoboCop? RoboCop Rogue City – nowa gra polskiego studia – data premiery, zwiastun

Gry
7
0
2
7
0

RoboCop: Rogue City to gra tworzona przez Polskie studio Teyon, znane z przenoszenia kinowych hitów na ekrany komputerów. Tym razem twórcy ze studia na tapet biorą samego superglinę z Detroit! Co wiemy już teraz o RoboCop: Rogue City? Kiedy premiera i czego możemy się po niej spodziewać? Uchylamy rąbka tajemnicy!

RoboCop: Rogue City powstaje! Krótkie info o grze

Krakowskie studio Teyon, twórca między innymi Rambo: The Video Game i Terminator: Resistance, rusza do Detroit, nazwanego w najnowszej odsłonie Robocopa jako Rogue City. Na ten moment informacje o grze dozowane są bardzo skromnie. Wiemy jednak na pewno, że wcielimy się w znanego z telewizyjnych i kinowych ekranów policjanta-cyborga Alexa Murphy’ego, a szarobury świat będziemy podziwiać z perspektywy pierwszej osoby.  

Gameplayowo spodziewamy się shootera przez wielkie „S”, lecz twórcy obiecują, że oprócz siania ołowiu kultowym Auto-9 będziemy też podejmować decyzje natury moralnej. Jeśli chodzi o fabułę RoboCop: Rogue City, to docierają do nas sprzeczne sygnały: z jednej strony studio sugeruje wątki nawiązujące do trylogii, z innych źródeł wynika, że ma to być zupełnie nowa, oryginalna historia. 

Jeśli jednak początek lat dziewięćdziesiątych to dla was zamierzchła przeszłość, spieszę przypomnieć, że oryginalna fabuła filmu dzieje się w pogrążonym w kryzysie Detroit – mieście z jednej strony opanowanym przez przestępców, a z drugiej zarządzanym przez skorumpowanych polityków. Lekiem na całe zło wydaje się megakorporacja OCP, która przejmuje kontrolę nad miejscową policją, by zaprowadzić ład i porządek. Jednym z genialnych rozwiązań jest wysłanie do walki z gangami robotów bojowych, jednak pomysł szybko pali na panewce – już podczas premierowego pokazu możliwości maszyny dochodzi do tragicznego wypadku. 

Sprawdź też: Jakie są najbardziej uzależniające gry? Sprawdź listę 10 tytułów!

Tymczasem policjant Alex Murphy zostaje ciężko ranny na służbie, a lekarze nie dają mu żadnych szans. Korporacyjni naukowcy uznają, że opcją na to, by roboty mogły działać poprawnie, jest połączeń człowieka i maszyny. To co zostało z Murphy’ego zostaje wszczepione do metalowego pancerza — OCP swój twór nazywa RoboCop i wszystko wydaje się iść zgodnie z planem do momentu, w którym w maszynie budzi się człowiek.

W każdym razie spodziewamy się, że gra będzie dosyć mocno trzymała się klasycznego klimatu ekranowego pierwowzoru – również, jeśli chodzi o podejmowanie tematu korupcji, wpływu mediów na kształtowanie opinii publicznej czy tego, jak korporacje oddziałują na ludzi w życiu codziennym.  Przy okazji gry o Terminatorze Teoyon zdobyło doświadczenie i mimo średnich recenzji gra na samym Streamie rozeszła się w ponad pół miliona egzemplarzy – na tej podstawie prognozujemy, że nowy Robocop Rogue City będzie grą co najmniej solidną

Najlepsze gry na PC i konsole w korzystnych cenach

Kiedy premiera Robocop: Rogue City?

Czekający na grę muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie premiera Robocop: Rogue City. Według oficjalnej strony gry na Steamie nasz superglina pojawi się na posterunku dopiero w 2023 roku. Podobnej informacje dostarczają wypuszczone niedawno teasery. Studio Teyon nie jest znane z przeciągania w nieskończoność premier swoich gier, tym samym wierzymy, że słowo będzie dotrzymane i zawojujemy Rogue City zgodnie z zapowiedziami. Doskonałą informacją byłoby, gdyby gdzieś w Hollywood wykluła się plotka o nowym filmie – wtedy premiera gry i filmu na pewno zbiegłaby się w czasie.      

Zwiastun i screenshoty z Robocop: Rogue City

Pierwszy trailer Robocop: Rogue City zaprezentowano na konferencji Nacon Connect 2021 jednak jedyną konkretną informacją, jaką można było z niego wyczytać to przewidywana data premiery w 2023 roku. Głos z tła informuje nas, że w Detroit dzieje się źle i nie wiadomo kto zdoła ocalić miasto, natomiast po kilku sekundach ukazuje się cyborg Robocop. Uff, też odetchnęliśmy z ulgą. 

robocop game
O grze na razie nie wiadomo zbyt wiele oprócz tego, że wyjdzie

Dużo ciekawiej niż zwiastun prezentują się pierwsze screeny – będzie mrocznie, będzie brudno, będzie dystopijnie, zdecydowanie mroczniej niż w ostatnim filmie Robocop 2014 roku. Na wyobraźnię szczególnie dobrze działa ten prezentujący zapaskudzoną, zalaną sugestywnym zielonym światłem lecznicę. Nie mogło obejść się też bez prezentacji kultowej “kabury” czy raczej schowka na broń w udzie robogliniarza.  

Na jakich platformach pojawi się RoboCop: Rogue City?

Wedle skąpych informacji, jakich dostarczył trailer, Robocop Rogue City trafi na pecety i nieokreślone jeszcze konsole. Jako że premiera nowej gry Robocop to dopiero rok 2023, możemy spodziewać się, że chodzi o next-geny, czyli PlayStation 5 i Xboksa Series X/S. Właściciele starszych konsol mogą obejść się smakiem. Wymagania sprzętowe również owiane są tajemnicą, nie znamy nawet przybliżonej konfiguracji, na której można by grę odpalić. Na podstawie dostępnych screenów można zaryzykować stwierdzenie, że nie będziemy potrzebować maszyny potwora.

Sprawdź też: Najlepsze darmowe gry na PS4. W jakie gry Free-2-Play warto zagrać na PS4?

Wszystkie konsole w jednym miejscu

7
0

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *