Hideo Kojima - nowe 2 tytuły Kojima Productions

Rozrywka

29.12.2021 09:30

Hideo Kojima tworzy dwie nowe gry? Ambitne plany prezesa Kojima Productions

Gry Newsy
8
0
0
8
0

Hideo Kojima ogłosił, że 2022 rok będzie czasem, w którym wraz z własnym studiem zrobi krok naprzód w dziedzinie mediów. Jednocześnie zapowiada pracę nad dwoma nowymi tytułami.

O planach na przyszły rok opowiedział sam Hideo Kojima w wywiadzie dla serwisu Famitsu. Obecnie twórca pracuje nad dwiema produkcjami – nad czymś wielkim i wymagającym. Dokładniej wyznał, że:

Pracujemy nad wielkim tytułem oraz nad wymagającym tytułem. Ponadto chcielibyśmy, aby był to rok, w którym zrobimy krok naprzód w dziedzinie mediów i ekspresji, które różnią się od gier, w kierunku niedalekiej przyszłości, w której granice rozrywki znikną.

W kwestii wielkiego tytułu są już spekulacje, że najprawdopodobniej mowa o drugiej części Death Stranding. Na razie jednak Hideo Kojima nie zdradził więcej szczegółów. Tym bardziej wielką niewiadomą pozostaje druga gra. Po wypowiedzi można się spodziewać, że plany są ambitne na tyle, aby wprowadzić coś zupełnie innowacyjnego. Co więcej, prezes Kojima Productions podzielił się przemyśleniami na temat rozwoju przemysłu rozrywkowego w nadchodzącym roku:

Nadchodzący 2022 to rok, w którym przemysł rozrywkowy z pewnością zmieni się wraz ze streamingiem. Zmiana formy przekazu będzie miała ogromny wpływ na samo dzieło i sposób prowadzenia biznesu. To będzie rok, w którym te zmiany będą wyraźnie widoczne.

Warto przypomnieć, że już wcześniej można było usłyszeć o ambicjach związanych z rozwojem studia. Firma m.in. otworzyła nowy dział w Los Angeles, który ma się zająć kinematografią i muzyką. Jest to duży krok, aby wyjść poza granice branży gier.

Hideo Kojima i najbardziej znane tytuły studia Kojima Productions

Dla osób, które nie kojarzą dobrze, kim jest Hideo Kojima, warto choć trochę przybliżyć jego sylwetkę. Jest to projektant gier komputerowych, uznawany za jednego z najbardziej wpływowych i innowacyjnych twórców w historii. Jego kariera rozpoczęła się już w latach 80., a od 2005 roku prowadzi wspomniane studio, czyli Kojima Productions.

Sprawdź też: Gry fabularne – poznaj najlepsze tytuły z absorbującą fabułą

Do najpopularniejszych gier studia Kojima Productions niewątpliwie należy seria Metal Gear. Dużym uznaniem cieszy się również Death Stranding, czyli przygodowa gra akcji TPP. Tytuł ten jest dostępny na PC, a także na PS4 i PS5. Co więcej, premiera na PlayStation 5 odbyła się w tym roku we wrześniu. Czy zgodnie z obietnicami „pracy nad wielkim tytułem” niedługo doczekamy się sequela Death Stranding?

Źródło zdjęcia głównego: kotaku.com

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *