bum simulator gra

Rozrywka

23.03.2022 15:18

Bum Simulator (PC)

Gry
17
3
2
17
3

Bum Simulator to humorystyczna gra symulacyjna ukazująca blaski i cienia życia menela. Naszym zadaniem jest utrzymanie naszej postaci przy życiu oraz zaspokojenie jej podstawowych potrzeb egzystencjalnych. Gra została wydana na komputery PC.

Data premiery i twórcy 

26 sierpnia 2021 roku gracze otrzymali wczesny dostęp do gry. Natomiast oficjalna premiera została zapowiedziana na 2022 rok. Za powstanie gry odpowiada studio Ragged Games, natomiast wydania podjęło się polskie studio PlayWay znane z takich produkcji, jak Thief Simulator, czy Farm Manager 2018.

bum simulator steam
Bum Simulator to dość nietypowy symulator, w którym możemy poczuć się jak miejski kloszard!

Gry podobne do Bum Simulator

Humorystyczne gry symulacyjne zdobywają ostatnio ogromną popularność wśród graczy, dlatego na rynku wydawniczym pojawiło się ostatnio wiele interesujących pozycji. 

 • Prison Simulator od studia Baked Games to wydana w 2021 roku gra symulacyjna, w której wcielamy się w rolę pracownika Służby Więziennej w stanie Nebraska. Naszym zadaniem będzie wykonywanie coraz trudniejszych zadań od przełożonych, balansując pomiędzy ocenami od administracji więzienia a zadowoleniem osadzonych, którzy tylko czekają na powód do buntu. Gra została wydana na komputery PC. 
 • Gas Station Simulator od studia DRAGO Entertainment to również wydana w 2021 roku symulacja, w której wcielamy się we właściciela stacji benzynowej. Naszym zadaniem jest doprowadzenie małej stacji do pełni prosperity poprzez dbanie o finanse oraz zadowolenie klientów. Gra została wydana na komputery PC.
 • Goat Simulator od studia Coffee Stain to powstały w 2014 roku szalony symulator kozy. W produkcji wcielamy się w rolę nieokiełznanej kozy imieniem Pilgor, której zadaniem jest wyrządzić jak największe szkody. Gra została wydana na konsole PS3, PS4, X360, XONE, komputery PC oraz urządzenia mobilne.

Bum Simulator – oceny i opinie

Na portalu Metacritic gra nie otrzymała wystarczającej ilości recenzji, abyśmy mogli poznać średnią ocen.

Natomiast użytkownicy Steam’a wobec gry mają mieszane uczucia.

“Opinię wystawiam po ukończeniu obecnego wątku fabularnego.

Gra bardzo śmieszy, jest zabawna i pełna absurdów. Jeśli chcesz się zrelaksować po długim dniu w pracy i po prostu pogrzebać po kiblach- zachęcam.

Może zacznę od plusów: HUMOR!, absurd, odprężająca, totalnie odjechana, odważna, podjęła kilka trudnych tematów społecznych i nie jest niesmaczna etycznie. Minusy: bugi, ludzie są bardzo sztuczni i bez życia, nie zbalansowany tryb walki, nudne potyczki i powtarzające się motywy, gra jest za krótka i zbyt biedna jak na swoją cenę, za mało miejsca w skrzyniach, jak przypadkiem weźmiesz na raz 50 nasion i dotkniesz stoiska alchemicznego, to będziesz musiał z kopa po jednym wyciągać…Masakra. Męczący crafting. Nie jest zły, ale niedopracowany.

Po 20 godzinach gry jestem znudzony i nie chce mi się już grać, kolejnych piórek na skiny do gołębi nie chce mi się zbierać 🙂 Myślę, że kilku rzeczy po prostu zabrakło w tytule. Grę polecam, ale daję 5/10 gwiazdek. Może wrócę do tytułu po rozwinięciu gry.”

Gwidon, SteamCommunity.com

“ Symulator osoby bezdomnej to coś czego jeszcze nie było, można żebrać, sikać na ludzi czy wrzucać ich do śmietnika (najlepsza aktywność). Poza tym można budować swoją bazę, robić misję i rzucać gołębiami w innych ludzi.”

Radex, SteamCommunity.com

“jak dla mnie słaba za tą cenę wymaga się czegoś więcej .Sprawę polepszył by tryb multiplayer ale niestety go nie ma . jak na razie nie polecał bym może aktualizacje zmienią coś na lepsze .”

Dr@gOn^^PL, SteamCommunity.com

Sprawdź też: Bum Simulator — wesołe jest życie żula?

DLC i edycje specjalne

Jak na razie twórcy nie planują wydania DLC ani edycji specjalnych. 

Zwiastun i gameplay

Oficjalny trailer daje nam wgląd w rozgrywkę oraz warstwę audio wizualną. 

Fabuła i rozgrywka w Bum Simulator

W produkcji wcielamy się w mieszkańca jednego z amerykańskich miast, który niestety nie miał za dużo szczęścia w życiu i wylądował na ulicy. Do dyspozycji otrzymujemy dosyć spory otwarty świat, a losy naszego menela możemy kształtować w miarę dowolny sposób. Możemy na przykład próbować odbić się z dna i szukać pracy, a w międzyczasie szukać zemsty na ludziach, którzy sprowadzili na nas taki los. Możemy również zaakceptować nasz los i nauczyć się żyć jako menel. W czasie rozgrywki otrzymujemy również możliwość stania się menelską legendą miasta.

Samą rozgrywkę należy traktować w czysto humorystyczny sposób. Grę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby i naszym głównym zadaniem jest zwyczajnie przetrwać. W wykonaniu tego zadania często pomagają nam super moce bumelanta. Jak na prawdziwego menela przystało, możemy również zbierać puszki, tresować gołębie, żebrać, odkrywać sekrety alchemiczne różnego rodzaju alkoholi lub budować swoją bazę z kartonów. Należy jednak pamiętać, że gra funkcjonuje w trybie wczesnego dostępu, więc nie jest to jeszcze pełnowymiarowy produkt. 

bum simulator gameplay
W symulatorze żula pozbieramy pieniądze, staniemy w szranki z innymi kloszardami oraz wiele innych!

Multiplayer

Obecnie gra nie posiada trybu wieloosobowego, ale kto wie, może się to jeszcze zmienić.

Wymagania sprzętowe Bum Simulator           

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows (64-bit) 8
 • Procesor: Intel Core i5-2500 @ 3,3 GHz (4 CPUs)
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 960 4GB
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows (64-bit) 10
 • Procesor: Intel Core i5-6500 @ 3,2 GHz (4 CPUs)
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 1060 4GB
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni
Specyfikacja komputera testowego redakcji Scroll
Specyfikacja komputera testowego redakcji Scroll
17
3

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *