dying light 2 cena

Rozrywka

01.02.2022 15:04

Dying Light 2: Stay Human (PC, PS4, PS5, XOne, XSX, Switch)

Gry
10
0
0
10
0

Dying Light 2: Stay Human – lub potocznie Dying Light 2 – to pierwszoosobowa gra akcji typu survival horror. Gra zostanie wydana na konsolę PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch oraz komputery PC.

Data premiery i twórcy

Premiera początkowo planowana była na 7 grudnia 2021 roku, jednakże została ogłoszona zmiana daty premiery i w tej chwili jest ona zaplanowana na 4 lutego 2022 roku. Czy jest to termin ostateczny, przekonamy się niebawem. Zarówno za opracowanie gry jak i jej wydanie odpowiada polskie studio Techland, które tworzy gry od połowy lat 90. i, jak dotąd, znane jest głównie dzięki serii Dead Island i pierwszej odsłonie Dying Light.

Gry podobne do Dying Light 2

Dying Light 2 jest kontynuacją gry z 2015 roku – Dying Light wydanej na PC,PS3, PS4, PS5, X360, XOne, XSX oraz Nintendo Switch. Jeśli więc nie miałeś jeszcze do czynienia z tym tytułem, to warto w oczekiwaniu na drugą odsłonę poznać jej poprzedniczkę.

W grze wcielamy się w rolę Kyle’a Crane’a, którego zadaniem jest infiltracja obecnej strefy kwarantanny wokół miasta Harran. Od samego początku znajdujemy się w konflikcie między swoją misją, a pomocą tym, którzy przeżyli katastrofalne wydarzenie. Epidemia zmieniła większość mieszkańców w bardzo agresywne stworzenia przypominające zombie. Rozgrywka koncentruje się na zbieraniu zapasów, tworzeniu specjalnej broni, parkourze i walce w zwarciu.

Ponadto znaleźć można kilka innych gier przypominających klimatem oraz gameplayem DL2:

 • Dead Island ze studia Techland to pierwszoosobowy survival horror wydany w 2011 roku na PC, X360 i PS3. Dead Island to fikcyjna wyspa, na której znajduje się luksusowy tropikalny kurort. Po nocy szalonej imprezy budzimy się jako jedna z czterech dostępnych postaci (każda z własnymi statystykami i umiejętnościami) i odkrywamy, że ​​goście zamienili się w szalejące mięsożerne stworzenia podobne do zombie. Gra ta jest oparta na podobnym systemie postępu do Dying Light 2, który początkowo sprawia, że ​​​​rozpaczliwie walczymy o życie mając do dyspozycji marną broń, w końcu jednak sytuacja się odwraca, a my stajemy się najgorszym koszmarem hordy zombie. 
 • State of Decay od studia Undead Labs to przygodowa gra akcji wydana w 2013 roku na PC oraz X360. Gra toczy się w otwartym świecie, w którym przejmujemy kontrolę nad ocalałymi, a wszystko to z perspektywy trzeciej osoby. Pozycja ta wyróżnia się na tle innych, przede wszystkim ze względu na swoją bezlitosną naturę. Zgony w grze są trwałe – nie ma opcji odrodzenia dla postaci, które tracimy w grze. Nasze umiejętności zarządzania również będą często testowane – trzeba wykazać się sprytem i cierpliwością, aby znaleźć broń, żywność, lekarstwa i różne materiały budowlane.
 • Mirror’s Edge od studia EA DICE to przygodowa gra akcji z perspektywy pierwszej osoby wydana w 2008 roku na PC, PS3, X360. Naszą główną postacią w Mirror’s Edge jest Faith, znana jako „runner” – jest ona kurierem, któremu powierzono dostarczanie wiadomości i unikanie rządowej inwigilacji. Oznacza to poruszanie się w dość nietypowy sposób – wykorzystanie dachów i sieci kanałów wentylacyjnych. Akcja gry rozgrywa się prawie dwie dekady po wielkim proteście, który spowodował śmierć wielu protestujących i cywilów, i śledzi przygody Faith w jej walce z rządem.
dying light 2 stay human
Dying Light 2 nie wprowadza rewolucyjnych zmian, ale ulepsza to, co i tak było dobre! | źródło: materiały prasowe

Dying Light 2 – oceny i opinie

Ponieważ gra nie doczekała się jeszcze swojej premiery, nie ma ona wystawionych ocen na stronie Metacritic, ani opinii na Steamie.

DLC i edycje specjalne

Gra będzie dostępna w trzech edycjach: standardowej, deluxe oraz ultimate. Edycja deluxe będzie zawierać jedno, a ultimate dwa rozszerzenia fabularne. Tego, jakie DLC będą nosiły tytuły i jak będzie wyglądała ich zawartość, dowiemy się zapewne po premierze podstawowej edycji gry.

Zwiastun i gameplay

Oficjalny trailer gry ukazał się w 2019 roku i daje nam wgląd w warstwę fabularną gry.

Fabuła i rozgrywka w Dying Light 2

Akcja gry toczy się 15 lat po wydarzeniach z Dying Light, gdzie wirus Harran rozprzestrzenił się po całym świecie i ewoluował, pogrążając go w okresie znanym jako Modern Dark Ages. W Dying Light 2 wcielamy się w Aidena Caldwella, zarażonego ocalałego, który szuka swojej siostry. W czasie swojej wędrówki trafia do Villedor, gdzie spotyka nowych sojuszników, którzy być może naprowadzą go na trop zaginionej Mii.

Jak do tej pory zostało ujawnionych niewiele danych na temat nowej mechaniki rozgrywki dotyczącej walki lub parkour’u, jednakże według głównego projektanta, Tymona Smektały, w Dying Light 2 będzie o wiele więcej biegania i skakania po ścianach. Mając na uwadze gangi, frakcje i zombie, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, więcej sposobów na ucieczkę przed niebezpieczeństwem może to być dla nas strzał w dziesiątkę.

Podczas swobodnej eksploracji miasta, które jest cztery razy większe niż świat oryginalnej gry, możemy wykonywać misje poboczne, eksplorować opuszczone budynki i dokonywać niezbędnych wyborów, które wpłyną na przebieg nie tylko naszej historii, ale także ostatecznie będą miały wpływ na całe miasto i jego mieszkańców. Najważniejszą zmianą nadchodzącą w tej odsłonie jest nowa adaptacyjna narracja. 

W Dying Light 2: Stay Human teraźniejszość zaawansowanej technologii jest rzadkością, a broń palna jest trudna do zdobycia, co wymaga zbierania części i składania prowizorycznej broni, aby przetrwać atak zarażonych.

W trakcie gry możemy zdobywać nowe umiejętności i broń, które pomogą nam w walce z bandytami i bardziej rozwiniętymi zarażonymi. Większy nacisk kładziony jest na wytwarzanie sprzętu, a w niektórych przypadkach można zbudować zmodyfikowaną broń, która ma wiele zastosowań. Oprócz tego zmodyfikowana broń jest znacznie bardziej skuteczna w porównaniu do poprzedniej odsłony, ale i nasi wrogowie groźniejsi i bardziej wymagający. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, w ciągu dnia miasto jest zamieszkane głównie przez ocalałych i członków frakcji, a zombie wychodzą na zewnątrz tylko w nocy, kiedy wszyscy udają się do domów.

W Dying Light 2 nadal będą też dostępne Dark Areas – i to jeszcze bardziej przerażające niż kiedykolwiek. Zapuszczanie się w te rejony jest niezwykle zdradliwe ze względu na liczbę i siłę zamieszkujących je zombie, chociaż z drugiej strony kryją się tam cenne nagrody, więc nasze poświęcenie może być odpowiednio wynagrodzone.

Mały przedsmak rozrywki znajdziecie w poniższym linku.

Multiplayer

Dying Light 2 będzie zawierał kooperacyjny tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech graczy. Podobnie jak w oryginalnej grze, będziemy mogli dołączać do innych graczy, aby wziąć udział w różnych misjach, zajęciach i wycieczkach w otwartym świecie. Jednak ze względu na narrację opartą na decyzjach, współpraca ma wyglądać trochę inaczej. Jak dokładnie? Tego zapewne dowiemy się po premierze gry.

Wymagania sprzętowe Dying Light 2

Dokładne informacje na temat wymagań poznamy w dniu premiery gry, poniższe są jedynie spekulacjami.

Sugerowane (domyślne) minimalne wymagania sprzętowe:

 • Intel Core i5 3.5 GHz
 • 8 GB pamięci RAM
 • 2 GB, Nvidia GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 64-bitowy system operacyjny Windows 7/8/10 
 • DirectX

Sugerowane (domyślne) zalecane wymagania sprzętowe:

 • Intel Core i7 3.7 GHz
 • 12 GB pamięci RAM
 • 4 GB, Nvidia GeForce GTX 970 lub lepsza
 • 64-bitowy system operacyjny Windows 7/8/10
 • DirectX 11

To samo tyczy się ilości zajmowanego miejsca na dysku w przypadku konsol, i tak: PS5 około 60 GB, PS4 ok. 40 GB, XOne 60 GB, XSX 40 GB.

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *