gta 5 za darmo

Poradniki

30.01.2024 14:31

GTA 5 za darmo? Oto, jak pobrać edycję premium za free

Gry
13
1
1
13
1

Mało kto by się tego spodziewał. Udostępnienie GTA 5 za darmo to nie byle drobnostka, a sprawa najwyższej wagi. Pomyśleć, że któregoś dnia rzeczywiście do tego doszło. Ale czy można nadal pobrać darmowe Grand Theft Auto V? Jeżeli tak, to jak?

Czy ja muszę przedstawiać tę grę? Mógłbym, ale nie ma to najmniejszego sensu. Grand Theft Auto V zna każdy. Wszak jest to jedna z najbardziej kasowych gier wszechczasów, która niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się do dzisiaj (od jej premiery minęło ponad 10 lat!). Trochę mniej osób jednak wie, że GTA 5 było za darmo i kto wie, czy to się jeszcze nie powtórzy. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy to zagadnienie.

GTA 5 za darmo było, ale już nie jest – a tak ujmując to w rejestr

Niespodzianka, GTA 5 było za darmo. Zła wiadomość, niestety okazja przeszła Ci koło nosa. Pozostaje trzymać kciuki za to, że podobna szansa jeszcze kiedyś się powtórzy i żeby udało Ci się na nią wtedy załapać. Właściwa promocja miała miejsce 21 maja 2020 roku, czyli 4 lata temu. Do wzięcia udziału nie wymagano nie wiadomo czego. Darmowe GTA 5 wystarczyło odebrać na stosownej platformie.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Czy GTA 5 Online też było za darmo?

Tak. Darmowy wówczas pakiet był oferowany wraz z trybem Online GTA 5. To w rezultacie dawało nie tylko długą i angażującą kampanię dla jednego gracza, ale i setki czy tysiące godzin z innymi graczami. Smakowity kąsek. Zwłaszcza mając na uwadze, jak popularny  jest dziś chociażby roleplay wśród polskich streamerów oraz graczy. Obecnie to środowisko jest tak bogate i w zawartość, i w graczy jak niegdyś GTA San Andreas. Sam spędziłem na roleplayu w tamtej grze niemal całe dzieciństwo (no, hej, jakieś 8 lat przynajmniej).

Sprawdź też: GTA 6 – zobacz pierwszy trailer! Kiedy premiera gry?

Jak można było pobrać i zainstalować GTA 5 za darmo przez EGS?

Aby odebrać GTA 5 za darmo wystarczyło:

  1. Zainstalować i zalogować się na swoje konto w Epic Games Store.
  2. Aktywować weryfikację dwuetapową konta.
  3. Wejść na kartę GTA 5 i dodać grę za darmo.
trójka bohaterów z gta 5 kolejno michael franklin oraz trevor
Do pobrania GTA 5 nie potrzeba było planu godnego napadu na bank

Gra, jaką podarował nam Rockstar nie była też w zwykłej edycji. A mianowicie było to konkretnie Grand Theft Auto V: Edycja Premium. W czasie, w którym obowiązywała promocja, plotkowano, że ma to związek z nadchodzącą zapowiedzią GTA 6. Jednakże o tym tytule usłyszeliśmy dopiero niedawno.

Co zawiera edycja premium Grand Theft Auto V?

Grand Theft Auto V: Edycja Premium zawierała m.in.: Zestaw początkującego kryminalisty. I to najważniejszy punkt tej edycji. Wbrew pozorom nie był to taki zwyczajny zestaw zachęcający do gry w GTA Online, to znaczy rzut gotówką i do widzenia. Mimo wszystko podarował graczom dodatkową zawartość. Choć fakt, szkoda, że nie pojawiło się jej więcej w trybie dla jednego gracza.

Oto zawartość edycji premium GTA 5 w trybie Online:

  • GTA$ 1,000,000
  • Nowe nieruchomości: Biuro w Zachodnim Maze Bank, Bunkier w lesie Paleto, Drukarnia banknotów na pustyni Grand Senora, Siedziba klubu w Great Chaparral, Apartament przy 1561 San Vitas Street, 10-miejscowy garaż przy 1337 Exceptionalists Way 
  • Pojazdy: Łazik Dune, Maibatsu Frogger, Enus Windsor, Obey Omnis, Coquette Classic, Turismo R, Pegassi Vortex, Huntley S, Western Zombie Chopper, Banshee 
  • Broń, ubrania i przedmioty: Granatnik kompaktowy, Karabin wyborowy, Karabin kompaktowy, Stroje kaskaderskie, w tym stroje z aktualizacji Import/Eksport i motocyklowe tatuaże

Sprawdź też: Kody do GTA 5 w jednym miejscu. Wszystkie kody do GTA V na PS4, PC i pozostałe konsole

Czy kiedykolwiek darmowe GTA 5 jeszcze powróci?

Najpierw należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego mogłoby. Po pierwsze, oferowanie GTA 5 za darmo dla wydawcy to wcale nie jest rezygnowanie z dużego zarobku. GTA Online zarabia stale dzięki dostępnym w grze mikropłatnościom. Była więc to szansa na to, aby nowi gracze zostawili w grze dodatkowo trochę pieniędzy. A po drugie nie trwała ona długo, jednocześnie minimalizowało to ewentualne straty. Spóźnionym z kolei nie pozostało nic innego, jak zakupić grę na własną rękę.

trevor na motocyklu strzelający w cywila
Może następnym razem ustrzelisz okazję

Czy zatem można spodziewać się, że kiedykolwiek darmowe Grand Theft Auto V powróci? Myślę, że tak. Że to się jeszcze choć raz wydarzy. Ale tak naprawdę nikt nie ma stuprocentowej pewności. Można jedynie założyć, że twórcy nie wykluczają chęci zyskania dodatkowego rozgłosu, by móc prędko przekuć go na korzyść kolejnych zapowiedzi i treści z nadchodzącego już GTA 6.

Nie baw się w wykonywanie internetowych zadań, szkoda czasu

Jeżeli znalazłeś się tutaj, bo szukałeś innego sposobu na pobranie GTA 5 za darmo, to niestety muszę Cię rozczarować. Nie pochwalamy piractwa. Ale to pewnie sposób dla wielu. Też moje skromne ostrzeżenie dla graczy, którzy trafiają na stronki obiecujące trafienie darmowego GTA 5 albo zarobku punktów, które potem pozwolą na wymianę ich na kod do gry. Powiem tak. Nawet jeśli to możliwe, to zajmie Ci to więcej czasu niż pomoc rodzicom w jakichś obowiązkach i uzbieranie na grę z kieszonkowego. Krótka piłka – nie warto.

A Ty jak myślisz, czy istnieje jeszcze szansa na zaoferowanie GTA 5 za darmo przy jakiejś okazji? Nie bój się zostawić komentarza.

13
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *