1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. PC z procesorem z PS5 w obudowie z XBOX – sprawdź film moreleTV

Rozrywka

20.04.2022 12:04

PC z procesorem z PS5 w obudowie z XBOX – sprawdź film moreleTV

Komputery Newsy
6
0
0
6
0

Czy to możliwe, że można zrobić PC z procesorem od PlayStation 5, a umieścić go w obudowie od Xboxa? Odpowiadamy – oczywiście, że tak! Ten eksperyment stworzyli chłopaki z moreleTV, zobacz jak wypadł test!

Chyba nikt z nas nie myślał o tym, żeby zrobić komputer z procesorem od PS5, a całość schować w obudowie od Xboxa. ZMASLO i Radyjko wpadli na odważny pomysł i co najlepsze, zrealizowali go! Komputer umieszczony w obudowie z konsoli od Microsoftu – wydawałoby się to rzeczą niemożliwą do stworzenia. Spójrz jednak, jak wygląda ten niecodzienny projekt!

W obudowie z konsoli znalazła się płyta główna AMD Desktop Kit z procesorem AMD 4700S, który znajduje się na co dzień w PlayStation 5. Ten zestaw posiada wbudowaną pamięć RAM GDDR6 w wielkości 16 GB. Brakuje jedynie układu graficznego, choć ekipa moreleTV poradziła sobie z tym wyzwaniem. Radyjko przyniósł Łukaszowi kartę graficzną GeForce 1050 Ti, przed którą stanie wyzwanie uruchomienia najnowszych gier. Jak sobie ten nietypowy zestaw poradzi? Scrolluj dalej.

Sprawdź też: Test podkładki pod myszkę – nowy film moreleTV

PC w konsoli Xbox – czy się udało?

Plany były dosyć proste, płyta główna idealnie wpasowała się w obudowę, a nawet karta graficzna mieściła się jakby była tam fabrycznie. Niestety zabrakło miejsca na umiejscowienie zasilacza, a więc musiał się znaleźć na zewnątrz PC. W obudowie od Xboxa nie ma miejsc montażowych na obsadzenie nietypowej płyty głównej. Na ratunek przybył Stilgar i jego wydrukowana w drukarce 3D platforma z gwintami do wkręcenia. To naprawdę gruby projekt!

Podczas budowania PC w konsoli Xbox pojawiło się kilka drobnych problemów, ale chłopaki z moreleTV szybko je załatwili. Trzeba przyznać, że po złożeniu wszystkiego w całość, komputer naprawdę wygląda jak konsola. A jak z graniem na takim sprzęcie? Wyniki są dosyć interesujące.

pc w xbox
Udało Ci się zagrać w „League of Legends” na Xboxie?

Counter Strike: Global Offensive działa płynnie w okolicy ponad 100 klatek na sekundę. Na liście gier znalazł się także rodzimy Wiedźmin 3: Dziki gon, który w rozdzielczości FullHD, na ustawieniach wysokich wygenerował ok. 35 klatek na sekundę. Jak to ZMASLO określił: doświadczenie jest mocno konsolowe. A jak wypadł Cyberpunk 2077? Kiepsko, ponieważ w 1080p przy ustawieniach niskich wynik to 20 klatek, a to tragiczny bilans. Natomiast Forza Horizon 5 czy League of Legends to żadne wyzwania dla tego zestawu.

A jak wyglądają temperatury w tym PC umieszczonym w konsoli Xbox? Chłopaki zadbali o otwory wentylacyjne, ale pomimo tego ta obudowa okazała się małym piekarnikiem dla zbudowanego zestawu. Karta graficzna dobiła w pewnych momentach do 81 ℃, a to całkiem sporo, choć mistrzem okazał się procesor – jego temperatura osiągnęła nawet 100 ℃! Co więcej, cały komputer pracował dosyć głośno, chyba dobrze wiemy dlaczego.

Reklama

PC w Xboxie – podsumowanie

Czy takie projekty mają sens? Zdecydowanie nie ze względu na słabą wydajność, choć jeśli chcemy się pobawić, to dlaczego nie? Główny problem z ograniczeniem wśród gier może powodować fakt, że płyta główna posiada złącze PCI-E 2.0, które jest starsze, niż powinno być dostosowane do tej karty graficznej.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

GeForce GTX 1050 Ti, aby był w pełni wykorzystany, powinien być podpięty do wejścia PCI-E 3.0, a więc to tutaj może tkwić problem w słabej wydajności zestawu. Zwróćmy jednak uwagę, że to eksperymentalna konfiguracja. W codziennym wykorzystaniu byłby to uciążliwy wynalazek ze względu na wysokie temperatury i głośną pracę komputera.

Czy spodobała Ci się testowa konfiguracja komputera? Co myślisz o takiej obudowie? Daj znać w komentarzach!

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.