najlepsze drukarki

Rozrywka

15.08.2021 14:43

Najlepsze drukarki i urządzenia wielofunkcyjne – TOP 10 drukarek

Online
11
0
0
11
0

Najlepsze drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do domu lub firmy – co wybrać? Który sprzęt jest tańszy w eksploatacji i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Drukarka laserowa czy atramentowa? Sprawdź, które urządzenia zajmują najwyższe pozycje!

Najlepsze drukarki – sprzęt, który się nie zmarnuje!

Czy warto kupić drukarkę? Urządzenie to stanowi podstawowy element wyposażenia biura, ale przyda się też w domu. Rozwój technologii umożliwia dopełnienie niektórych formalności online bez konieczności wydruku dokumentów, ale są sytuacje, w których sprzęt ten okazuje się niezastąpiony.

najlepsze drukarki

To, jaką drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne wybrać, definiuje ich przeznaczenie. Inny model sprawdzi się przy pracy biurowej, gdzie istotną kwestią jest możliwość skanowania i kserowania, z kolei w studiu fotograficznym wyznacznikiem wyboru będzie jakość drukowanych zdjęć. Bez względu na cel, możesz mieć pewność, że zaoszczędzisz pieniądze wydawane w punktach ksero i zyskasz komfortowe rozwiązanie, które ułatwi Ci pracę lub naukę. Dowiedz się, jak nie przepłacić i wybrać praktyczną drukarkę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Na co patrzeć przy wyborze drukarki?

Ważną kwestią przy wyborze drukarki jest typ urządzenia, a właściwie rodzaj zastosowanej technologii utrwalania na papierze tekstu i obrazu. Dawniej w ofercie sklepów przeważały modele oparte na metodzie igłowej, jednak praca takiego sprzętu jest głośna, a wydruk cechuje się niską jakością. Drukarka z taką technologią to dobry wybór przy dokumentacjach magazynowych, w których nie przywiązuje się dużej wagi do jakości uzyskiwanych papierów. Dziś największym dylematem jest wybór pomiędzy drukarką atramentową i laserową. Pierwszy rodzaj doskonale nada się do drukowania grafiki i zdjęć, natomiast drugi – tekstów, przy czym obie technologie wyróżnia wysoka jakość druku.

Następne kryterium to ilość funkcji. Jeśli zależy Ci na urządzeniu tylko dla własnych potrzeb, z którego będziesz korzystać sporadycznie, wybierz małą drukarkę monochromatyczną lub kolorową. Istotnym elementem jest format wydruku – zwróć uwagę, jakiej wielkości arkusze papieru możesz drukować. Do biur i użytku profesjonalnego najlepiej sprawdzą się drukarki wielofunkcyjne wyposażone w skaner, faks i ksero o maksymalnym formacie papieru A3. Dostępne są modele z różnym rodzajem złączy, które pozwalają na tradycyjne połączenie przewodowe lub przez sieć Wi-Fi.

Zobacz: Szybkie drukowanie z telefonu – jak sprawnie połączyć telefon z drukarką? Sposoby drukowania na Android, iOS, z wi-fi oraz bez połączenia sieciowego.

Ważnym czynnikiem wpływającym na wybór jest cena. Przed wyborem taniej drukarki laserowej lub atramentowej, zapoznaj się z kosztami eksploatacji. Niska cena producenta często przykrywa wysokie płatności związane z zakupem tuszów lub tonerów. Zwróć uwagę na prędkość i wydajność wydruku oraz poziom hałasu podczas pracy drukarki, aby wybrać niezawodny sprzęt wysokiej jakości.

TOP 10 drukarek – najlepsze drukarki

Jaka drukarka do domu, a która sprawdzi się przy dużych nakładach wydruku w studiu fotograficznym lub biurze? W rankingu drukarek znajdziesz propozycje odpowiadające wszystkim miejscom zastosowania. Pod lupę wzięliśmy koszty eksploatacji, ilość dostępnych funkcji, wydajność i cenę poszczególnych modeli.

Brother HL-1223WE

Drukarka laserowa Brother HL-1223WE doskonale sprawdzi się do domu lub małego biura, w którym stawiasz na wydruk monochromatyczny. Z technologią laserowego utrwalania druku unikniesz wysychania dysz tuszu lub kartridża, co zdarza się w drukarkach atramentowych, a toner zachowa długą przydatność nawet przy niesystematycznym korzystaniu. Możesz drukować w standardowym formacie A4, który najczęściej wykorzystuje się w pracach biurowych i w domu. Do drukowania dokumentów wystarczy rozdzielczość 600 × 600 dpi, a model Brother HL-1223WE wyposażono w 2400 × 600 dpi, co zapewnia szczegółowość nawet przy zastosowaniu niskiego stopnia pisma. Drukarka łączy się z siecią Wi-Fi, umożliwiając drukowanie bezprzewodowe i oferuje funkcję podłączenia większej ilości komputerów dzięki przewodowi Ethernet. Szybkość wydruku wynosi 20 stron na minutę, natomiast rekomendowany toner to koszt poniżej 100 złotych.

Sprawdź też: Program do drukowania zdjęć – sprawdź, który sprawdzi się najlepiej do wydruku zdjęć w różnych formatach

Brother HL-1223WE

HP LaserJet Pro M15w

Tania w eksploatacji i kompaktowa drukarka HP LaserJet Pro M15w to doskonały wybór zarówno przy tworzeniu firmowej dokumentacji, jak i w domu. W urządzeniu zastosowano technologię laserowego utrwalania tuszu w czarno-białym kolorze. Model ten cechuje oszczędność – uzyskane certyfikaty ENERGY STAR oraz Blue Angel potwierdzają niskie zużycie energii. Dodatkową zaletą są funkcje oszczędzania papieru jak automatyczny druk na obu stronach oraz przesyłanie dokumentów do druku poprzez moduł NFC, sieć LAN i funkcję AirPrint. Dzięki nim z urządzenia może korzystać więcej osób znajdujących się w zasięgu wewnętrznej sieci. Jednocześnie drukować mogą tylko domownicy lub pracownicy, którzy znają hasło do wewnętrznego serwera, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Sprzęt został wyposażony w intuicyjny wyświetlacz LED, który ułatwia sterowanie. Nie zabrakło również łączności bezprzewodowej i złącza USB.

HP LaserJet Pro M15w

Epson EcoTank L120

Szukasz sprzętu, dzięki któremu wydrukujesz wysokiej jakości zdjęcia lub urozmaicisz promocyjne materiały firmy o kolorowe ulotki, czasopisma i katalogi? Postaw na Epson EcoTank L120 z technologią atramentowego utrwalania druku w kolorze. Sprzęt ten ma pojemny zbiornik na tusz, który cechuje wygodny sposób uzupełniania. Pozwala to na łatwą obsługę urządzenia nawet w domowym zaciszu. To również oszczędność dla Twojego portfela, ponieważ zamiast kupować osobne wkłady z atramentem, możesz uzupełnić pojemnik. W jego wnętrzu znajdują się przegrody dla czterech głównych kolorów, które uzupełnisz przy pomocy wygodnych buteleczek. Drukarka kolorowa obsługuje standardowy format A4, który sprawdzi się w biurze i na uczelni, a dzięki przewodowi Ethernet z urządzeniem mogą łączyć się użytkownicy innych komputerów w Twoim otoczeniu.

Epson EcoTank L120

HP OfficeJet Pro 6230

Następna propozycja w zestawieniu najlepszych drukarek to połączenie profesjonalnej jakości i stosunkowo niskiej ceny – HP OfficeJet Pro 6230. Atramentowa drukarka z możliwością druku w kolorze to gwarancja barw o wysokiej pigmentacji, które zachowują trwałość przez lata. Funkcja HP ePrint umożliwia drukowanie materiałów z każdego miejsca. Wystarczy smartfon, tablet lub laptop, by przesłać pliki na adres e-mail przypisany do drukarki, a sprzęt podłączony do sieci rozpocznie drukowanie. Urządzenie cechuje się dużą wydajnością i pozwala uzyskać do 15 tysięcy stron druku w skali miesiąca na jednorazowym uzupełnieniu zbiornika z atramentem. Funkcja automatycznego wyłączania przyczynia się do niższego zużycia energii, a średni pobór prądu jest mniejszy nawet o 50% w porównaniu z innymi modelami drukarek atramentowych z kolorowym tuszem na rynku.

HP OfficeJet Pro 6230

Brother HL-1210WE

Kompaktowa drukarka laserowa Brother HL-1210WE to wydajny sprzęt, który z powodzeniem możesz wykorzystać w pracy biurowej i w domu. Jej zaletą jest kompatybilność z tonerami wystarczającymi na 1000 stron, co pozwoli Ci zaoszczędzić na opłatach związanych z eksploatacją. Szybkość drukowania wynosi 20 stron na minutę, a ładowny pojemnik może zgromadzić aż 250 arkuszy w standardowym formacie A4. Nie musisz obawiać się również zagniecenia papieru – w urządzeniu zastosowano specjalne wałki, które zapobiegają odkształceniu się kartek w czasie drukowania. Drukarka Brother utrwala tekst i obraz wyłącznie w czerni, a rozdzielczość druku wynosi 1200 × 1200 dpi. Łączność z Wi-Fi umożliwia drukowanie bezprzewodowe, a dla większej ilości użytkowników dostępny jest tryb pracy w sieci przewodowej poprzez przewód Ethernet.

Brother HL-1210WE

Canon Pixma G1420

Drukujesz dużo zdjęć lub grafik w kolorze? Canon Pixma G1420 to najlepsze rozwiązanie do użytku domowego i firmowego. Drukarka cechuje się wysoką wydajnością – do 12 000 stron przy zastosowaniu dwóch butelek z czarnym tuszem oraz prawie 8 000 stron przy zestawie butelek kolorowych, dzięki czemu koszty eksploatacji są wyjątkowo niskie. Bez względu na to, czy drukujesz monochromatycznie, czy chcesz uzyskać czarny tekst na kolorowym tle, możesz liczyć na szczegółowość i wysoką jakość druku z zastosowaną rozdzielczością 4800 × 1200 dpi. Drukarka atramentowa Canon Pixma cechuje się łatwą obsługą. Wygodne butelki ułatwiają napełnienie pojemnika tuszem.

Canon Pixma G1420

HP DeskJet Ink Advantage 3762

Najlepsze drukarki wyróżnia duża ilość praktycznych funkcji, dlatego do pracy warto rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego HP DeskJet Ink Advantage 3762 z możliwością drukowania, kserowania i skanowania. Model z technologią utrwalania atramentowego w kolorze pozwala korzystać z wszystkich funkcjonalności przez połączenie bezprzewodowe z poziomu urządzeń przenośnych. Rozdzielczość druku w kolorze i czerni wynosi 1200 × 1200 dpi, dzięki czemu wydrukowane dokumenty, grafiki i zdjęcia cechują się dużą zawartością szczegółów. Dodatkowym atutem urządzenia jest jego stosunkowo niska cena i niewielki rozmiar. Drukarka HP DeskJet Ink Advantage 3762 nie zajmie dużo przestrzeni na domowym biurku lub szafce w biurze.

HP DeskJet Ink Advantage 3762

HP Color LaserJet Pro M255dw

Kolorowa drukarka laserowa HP Color LaserJet Pro M255dw to sprzęt, który idealnie nadaje się do pracy biurowej i dzięki bezprzewodowej łączności umożliwia drukowanie niezbędnych dokumentów na odległość. Możesz drukować z chmury, telefonu, dysku Google, Dropboxa lub poczty mailowej i otrzymuj powiadomienia na swój smartfon. Możesz łączyć się też z siecią Ethernet i zmieniać ustawienia prywatności, co pozwoli Ci na większą kontrolę. Funkcja samonaprawiającego się Wi-Fi pozwala stale utrzymać połączenie i ograniczyć przerwy w pracy biurowej. Prędkość druku w kolorze i czerni wynosi 22 strony na minutę, a miesięcznie możesz wydrukować do 40 tysięcy stron. Dodatkowo drukarkę HP wyposażono w funkcję automatycznego wydruku dwustronnego i praktyczny, dotykowy wyświetlacz.

HP Color LaserJet Pro M255dw

Brother HL-L2352DW

Niezawodna drukarka laserowa do firmy to Brother HL-L2352DW, która cechuje się cichą pracą i wysoką wydajnością. Nowoczesna konstrukcja umożliwia drukowanie o natężeniu hałasu 49 dB, co nie koliduje z wykonywaniem biurowych obowiązków w tym samym czasie – możesz postawić sprzęt na biurku i nie przejmować się dokuczliwymi dźwiękami. Urządzenie drukuje 30 stron na minutę, dzięki czemu szybko uzyskasz potrzebny nakład druku, a automatyczny wydruk dwustronny pozwoli Ci zaoszczędzić na papierze. Przygotowanie sprzętu do pracy zajmuje zaledwie kilka minut, a łączny czas działania skraca się jeszcze bardziej, gdy korzystasz z funkcji drukowania bezprzewodowego. Możesz z poziomu smartfona lub tabletu przesłać pliki do druku i otrzymać materiały wysokiej jakości. Dodatkowo drukarkę Brother wyróżniają niskie koszty eksploatacji i możliwość zakupu tanich zamienników tonerów.

Brother HL-L2352DW

Epson L1800

Szukasz profesjonalnego urządzenia do zakładu fotograficznego lub w domowym zaciszu chcesz uzyskać wysoką jakość drukowanych zdjęć? Wybierz atramentową drukarkę Epson L1800 z sześcioma wkładami kolorów. Sprzęt obsługuje maksymalny format papieru A3+, a bez konieczności uzupełniania pojemników z atramentem możesz wydrukować aż 1500 zdjęć lub 4700 stron tekstu w kolorze i 2600 czarno-białych. Prędkość wydruku wynosi 15 stron druku monochromatycznego na minutę, przy czym wydruk jednej fotografii zajmuje zaledwie 191 sekund. Drukarka nie wymaga częstych konserwacji, nawet przy korzystaniu z zamienników oryginalnego atramentu Epson, co zmniejsza koszty eksploatacji. Rozdzielczość druku w kolorze i czerni wynosi 5760 × 1440 dpi, a uzyskane zdjęcia cechują się żywymi barwami i dużą zawartością szczegółów.

Epson L1800

Najlepsze drukarki wielofunkcyjne wyróżniają: możliwość łączności bezprzewodowej, wysoka rozdzielczość druku w czerni i kolorze oraz prędkość druku powyżej 18 stron na minutę, która pozwala na wydajną pracę urządzenia. Do firmy wybierz urządzenie wyposażone w technologię atramentową zapewniające wysoką jakość przy dużych nakładach druku, natomiast w domu postaw na małą drukarkę laserową, która nie zawiedzie Cię nawet przy sporadycznym użytkowaniu.

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *