mody do euro truck simulator 2

Rozrywka

02.02.2024 10:41

Mody do Euro Truck Simulator 2, które musisz ściągnąć

Gry
2
0
0
2
0

Jesteś fanatykiem ciężarówek? Sprawdź mody do Euro Truck Simulator 2, które znacznie bardziej uatrakcyjnią standardową rozgrywkę. Będzie to także jakiś powiew świeżości po tych kilkuset lub kilku tysiącach godzin. Oto mody, które musisz ściągnąć!

Jeżeli jesteś rzeczonym fanatykiem, to powiem tak – nie dziwię Ci się. Jazda wirtualną ciężarówką na długich dystansach w wygodnym fotelu i za użyciem kierownicy to czysta przyjemność. Powiedziałbym nawet, że niezastąpiona. Fani ETS2 stworzyli szereg modów, które jeszcze bardziej mogą wydłużyć zabawę. Niniejszy artykuł jest zbiorem takich najlepszych wg mojego uznania. Przyjrzymy się każdemu z osobna, a może któryś z nich wybierzesz. To jak, gotowy? Zapraszam do czytania.

Mody do Euro Truck Simulator 2 warte pobrania

Są to mody do Euro Truck Simulator 2 zmieniające rozgrywkę w różny sposób. Ale co najważniejsze, na liście poniżej nie brakuje takich modyfikacji, które odmienią ją całkowicie! Wczytaj się w ich opisy i przekonaj się, czy właśnie nie tego potrzebujesz w swojej grze. Jeżeli wzbudzą Twoje zainteresowanie, nie pozostanie Ci nic innego, jak wyszukanie ich w sieci po odpowiedniej nazwie. Natomiast, jeśli masz propozycje własnych modów, to na nie również czekamy w sekcji komentarzy u samego dołu strony.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

ProMods

ProMods to mod do Euro Truck Simulator 2 rozbudowujący mapę o nowe obszary. Jest to szczerze mówiąc najchętniej pobierana modyfikacja. Dodaje ponad 80 miast oraz 8 zupełnie nowych krajów do standardowej mapy stworzonej przez czeskich twórców gry. Włożono m.in. więcej starań w takie miejsca, jak Niemcy, Beneluks czy Austrię. Oczywiście nie tylko tam wylądowały obszerne poprawki. W skrócie celem autorów moda jest dostarczenie możliwie najlepszej mapy Europy do gry jak to tylko możliwe. I po zainstalowaniu go trudno wyobrazić sobie powrót do normalnej growej rzeczywistości.

górzysty krajobraz w euro truck simulator 2
Czyli ten krajobraz będzie wyglądać jeszcze lepiej

Czy do ProMods potrzebuję DLC?

Mimo wszystko i niestety – tak. W głównej mierze z tego powodu, że poza dodawaniem miast i nowych obszarów, ProMods rozbudowuje te istniejące, pochodzące z DLC. Poniżej lista dodatków i rozszerzeń, które musisz posiadać, aby móc zainstalować ww. modyfikację.

 • Going East! Ekspansja Polska
 • Skandynawia
 • Vive la France!
 • Italia
 • Bałtycki szlak
 • Droga do Morza Czarnego
 • Iberia

TruckersMP

Absolutny gamechanger dostępny zarówno dla Euro Truck Simulator 2, jak i amerykańskiego odpowiednika. Jest to mod do ETS2, który czyni grę multiplayerem. Oczywiście, żeby go zainstalować potrzebujesz oryginalnej wersji gry na platformie Steam. Obsługuje każde rozszerzenie, ale tak samo posiadacze samej podstawki mogą dołączyć do zabawy z innymi graczami.

Jak widzisz, jednak nie jest to byle jaki modzik. Dodałbym, że wśród modów do Euro Truck Simulator 2 to po prostu wisienka na torcie, którą ze smakiem przyjmie każdy członek community kierowców. Twórcy modyfikacji regularnie organizują oficjalne eventy – z rozmachem, czego dowodem są eventy z serii Real Operations. Materiały z nich można obejrzeć w serwisie YouTube. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o zagraniu w ETS2 z przyjacielem, to jest to na to właśnie najlepsze rozwiązanie.

Realistyczna grafika i pogoda

W języku angielskim właśc. Realistic Brutal Graphics And Weather. Jest to modyfikacja do Euro Truck Simulator 2 zmieniająca oprawę audiowizualną w grze na lepszą, bardziej realistyczną. Duże zmiany zachodzą także w zakresie pogody. Wyróżnić można:

 • system pogody,
 • realistyczne odbicia światła słonecznego,
 • realistyczny deszcz,
 • różne rodzaje księżyca i nocnego nieba,
 • nową mgłę
 • nowe odgłosy deszczu oraz burzy,
 • realistyczną wodę,
 • lepsze tekstury asfaltu i więcej.

Sprawdź też: Mody w Minecrafcie — jak zainstalować mody do Minecraft?

Aby zainstalować ten mod, potrzebujesz ETS2 na wersji 1.47 lub wyższej. Modyfikacja jest kompatybilna z większością mapek.

Nieskończona kasa i doświadczenie

W języku angielskim właśc. Unlimited Money + XP. Dostępny w Warsztacie Steam mod do Euro Truck Simulator 2 robi tak, jak wskazuje – zapewnia nielimitowane pieniądze i doświadczenie w grze. Oczywiście jest to coś w rodzaju kodu, co zupełnie zaburza grową ekonomię i raczej polecane jest wyłącznie graczom, którzy nie chcą prowadzić normalnej kariery kierowcy.

Bus Simulator – zostań kierowcą autobusu

Passenger mod jest modyfikacją, która wprowadza, jakżeby inaczej, pasażerów. Funkcjonują oni identycznie jak przyczepy, dlatego odbiera się ich z jednego punktu, aby przewieźć do drugiego. W tym celu wskoczysz za kierownicę autobusu lub samochodu – gdybyś jednak zmienił zdanie i chciał zostać taksówkarzem. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, że dodatkowo możesz pobrać inne modyfikacje, na przykład na konkretny model samochodu i wraz z tym modem do Euro Truck Simulator 2 wcielić się w kogoś innego, niż gra nakazuje.

pojazdy w ruchu drogowym po osiedlu w euro truck simulator 2
Tylko że nawet jeśli jeździsz osobówką, to jest ich więcej, niż jesteś w stanie pomieścić

AI Traffic Pack autorstwa Jazzycata

Teraz zupełne zatrzęsienie. Jazzycat znany jest z obszernych modów, nie pod względem możliwości, a zawartości – AI Traffic Pack to must have dla uatrakcyjnienia sobie ruchu w grze. Co takiego wprowadza ten mod do Euro Truck Simulator 2? A mianowicie aż 525 nowych samochodów sterowanych przez sztuczną inteligencję. Oczywiście zbliżonych do świata, jaki znamy, dlatego nie zdziw się, gdy zobaczysz znane Ci marki samochodów.

Jak jednak mówiłem, nie jest to jedyna modyfikacja do ETS2 od tego autora. Jeżeli zależy Ci na możliwie najbardziej realnej grze, możesz zainteresować się kolejnym paczkami: Painted BDF Traffic Pack wprowadzającej setki nowych przyczep z ponad tysiącem rozpoznawalnych logo oraz Bus Traffic Pack z 46 nowymi modelami autobusów (przemalowanych na jakieś 1500 różnych skórek i marek).

SCS Światła i akcesoria

Innymi słowy Light and accessories Add-on. Jeśli kochasz swoją ciężarówkę tak bardzo, jak własną mamę, to czegoś takiego ewidentnie Ci brakowało. SCS Light and accessories dodaje możliwość ozdabiania kratki chłodnicy (tzw. grilla) różnymi światłami i akcesoriami, a przez akcesoria mamy na myśli m.in. maskotkę czy klakson. Tego typu modów do Euro Truck Simulator 2 nigdy za wiele, wszak kto nie chciałby wyróżnić tak swojego pojazdu.

Sprawdź też: Mody do The Sims 4 – skąd pobrać i jak zainstalować najlepsze mody do The Sims 4

Realistyczna masa przyczepy

Czyli Real Trailer Weights. To mod do ETS2 zmieniający wagę przyczepy na bliższą rzeczywistości. I to tak pokrótce. Istnieje jeszcze inna modyfikacja o nazwie Heavier Cargos, która choć już ucieka od tej symulacji, to przy jeszcze cięższym ładunku Euro Truck Simulator 2 staje się trudniejszy – ewentualne wyzwanie dla bardziej wprawionych kierowców w grze.

Mroźna zima

Frosty Winter. Jest to mod do Euro Truck Simulator 2 symulujący zimę, dzięki dużym staraniom włożonym w pogodę i otoczenie. Uzupełniając go o addona Physics otrzymamy jeszcze lepszy rezultat, jako że koła pojazdu będą wyraźnie ślizgać się po powierzchni drogi. To idealna propozycja dla graczy, którzy, podobnie jak ja, za każdym razem z powodu zimy za oknem mają ochotę zagrać w coś typowo zimowego.

przepiękny krajobraz skandynawski na mapie skandynawii w ets 2
Bo Skandynawia bez śniegu wygląda ślicznie, ale mogłaby lepiej

Dobra wiadomość przy modyfikacji z mroźną zimą jest taka, że funkcjonuje ona z większością map, np. ProMods czy wszystkimi mapami pochodzącymi z oficjalnych rozszerzeń gry. Dodatkowo Frosty Winter to tylko część całego moda z porami roku (Seasons Pack), który niestety jest płatny, kosztuje 3 dolary.

Pominięcie intro

Jeżeli masz dość oglądania wprowadzenia do Euro Truck Simulator 2 przy wchodzeniu do gry, wystarczy, że pobierzesz mod Skip Intro. Ewentualnością jest wpisanie komendy -nointro w polu opcje uruchamiania na Steamie. To i to powinno zadziałać bezbłędnie i wreszcie uwolnić Cię od wolnego włączania się gry czy niemiłosiernie głośnego intro.

Jak ściągnąć mody do Euro Truck Simulator 2?

Wystarczy użyć którejś z nazw z powyższej listy i wypisać ją w wyszukiwarce. Pierwsze wyniki powinny zawierać link do pobrania moda do Euro Truck Simulator 2. Aby ściągnąć inne modyfikacje do tej gry wystarczy, że wybierzesz którąś stronę z modami. I od strony do strony przejrzysz wszystkie, a nuż któryś wpadnie Ci w oko. Gra posiada także wsparcie dla Warsztatu Steam, więc i tam spokojnie znajdziesz modyfikacje, a pobrane zainstalują się automatycznie.

modyfikowanie kabiny w ets 2
Więcej modów równa się więcej możliwości we wszystkim!

Najpopularniejsze strony z modami

 • ets2.lt
 • ets2mods.pl
 • ets2mods.lt
 • ets2world.com
 • modland.net

Jak wgrać mody do Euro Truck Simulator 2?

Pobrany przez Ciebie mod może znajdować się w archiwum typu .rar lub .zip – aby je otworzyć musisz posiadać odpowiedni program, np. darmowy 7-Zip. Każdy mod powinien być w autorskim formacie gry .scs. I taki plik umieszczasz w folderze mod w Moje dokumenty\Euro Truck Simulator 2.

Sprawdź też: The Sims 4 za darmo – a w tym dodatki i mody

Jednak nie jest to uniwersalna zasada. Dlatego zanim spróbujesz samodzielnie zainstalować modyfikację koniecznie dowiedz się o niej więcej ze strony, z której ją pobrałeś. Może wymagać kilku dodatkowych kroków do prawidłowego działania lub w ogóle innej ścieżki. Tego procesu nie wolno bagatelizować. Może skończyć się uszkodzeniem zapisu bądź samym tym, że gra przestanie się uruchamiać.

W przypadku instalowania modyfikacji z Warsztatu Steam sprawa jest znacznie łatwiejsza. Wybierz interesujący Cię mod, kliknij Subskrybuj i to tyle! Dla pewności od razu włącz grę i sprawdź, czy wszystko działa zgodnie z przewidywaniami.

Koniecznie przeczytaj instrukcję instalacji

Każdy mod do Euro Truck Simulator 2 powinien posiadać instrukcję. To ważne, aby ją przeczytać, gdyż – jak wspomniałem – instalując modyfikacje z różnych źródeł i bez przykładania uwagi może się to źle skończyć dla Twojej gry, Twojego zapisu bądź komputera. Pobieraj mody tylko ze sprawdzonych źródeł!

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *