Rainbow Six Siege

Rozrywka

01.12.2021 13:25

Nowy sezon w Rainbow Six Siege: High Calibre – co o nim wiemy?

Gry Newsy
10
0
1
10
0

Dwudziesty trzeci dodatek do RE Siege przyniesie graczom bardzo dużo nowości! Czego możemy się spodziewać po High Calibre? Po szczegóły, zapraszam do tekstu!

Nowy operator

Podobnie jak większość poprzednich sezonów, tak i tu gracze otrzymują możliwość gry nowym operatorem. Jest nim Brianna “Thorn” Skehan, członek Garda ERU – elitarnego oddziału irlandzkiej policji. Zasili ona szeregi obrońców. Co jednak ważniejsze, Thorn posiada na podorędziu interesujący zestaw sprzętu, którego może użyć w tracie rozgrywki.

Jej główną siłę uderzeniową stanowią dwie bronie: UZK50GI (pistolet maszynowy) i strzelba M870. Dodatkowo, Thron może posiadać 1911 TACOPS lub C75 Auto – oba pistolety to broń krótka. Z gadżetów, nowy operator ma dostęp do drutu kolczastego (x2) i rozkładanej tarczy (x1).

Unikatową umiejętnością Thorn jest mina ostrzowa Razorbloom, która z pewnością napsuje wiele krwi atakującym. Jak działa? Rzucamy nią jak granatem, który po dotknięciu danej powierzchni – przykleja się do niej. Po tym jak mina wykryje obecność wroga, uaktywnia się przez wystrzelenie ostrzy we wszystkich kierunkach. W krótkich słowach: działa na zasadzie miny zbliżeniowej, powoduje jednak większe spustoszenie w szeregach wroga.

Inne zmiany w ostatnim sezonie roku 6.

Zmian jest jednak więcej! Na pierwszy plan wysuwa się rework mapy Outback. Na czym polega? Dotyczą głównie zbalansowania mapy, głównie pod względem strony atakującej. Zmianie uległ główny budynek oraz jego zewnętrzne okolice, dodano więcej ścian podatnych na zniszczenie oraz poprawiono widoczność w wielu miejscach.

Zmieniono również podstawowe oznaczenie kolorów drużyn. Od teraz, zamiast niebieskiego i pomarańczowego, strony będą oznaczane niebieskim i czerwonym. Zabieg ten ma na celu zapewnienie większej czytelności interfejsu, szczególnie dla nowych graczy, których stare oznaczenia mogły mylić. Rzecz jasna, jeśli jesteś przyzwyczajony do starych oznaczeń – nic nie stoi na przeszkodzie aby przywrócić je w opcjach. Zmiana zaszła także w nazewnictwie drużyn – gra będzie teraz informować o “Your Team” i “Opponents”.

Sprawdź tez: Rainbow Six: Siege – nowy operator nadchodzi! Czy zatrzęsie rozgrywką?

W temacie personalizacji także pojawi się trochę nowości. Wraz z sezonem, pojawi się możliwość dostosowywania kart operatorów, wyposażenia, umiejętności i wiele więcej.

Dla posiadaczy Battle Passa przygotowano nowe egzotyczne skiny dla broni – wyposażone w efekty 3D. Oprócz tego, pojawiły się obowiązkowe dla nowego sezonu zniżki na wybranych operatorów. Poza wymienionymi, spodziewajcie się także multum zmian, balansu, poprawek i ulepszeń – o wszystkich możecie przeczytać tutaj.

Nowy sezon ruszył 30 listopada. Thorn może być odblokowana natychmiast, warunkiem jest posiadanie Przepustki Bitewnej. W innym przypadku zakup operatora będzie się wiązał z wyłożeniem 25000 Rozgłosu.

Źródło: ubisoft.com

10
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *