Rozrywka

03.12.2021 08:45

Jack Reacher – trailer i data premiery nowego serialu o byłym majorze

Filmy i seriale Newsy
12
0
7
12
0

Jack Reacher dotychczas był przez wszystkich kojarzony z Tomem Cruisem, jednak niedługo może się to zmienić. Powstaje nowy serial o byłym majorze. W sieci dostępny jest już trailer, który ujawnia datę premiery.

O realizacji serialu Reacher było wiadomo już od ubiegłego roku. Teraz jednak producent i dystrybutor filmów Amazon Studios podzielił się nowym zwiastunem promującym. Co więcej, została podana data premiery pierwszego sezonu. Zainteresowani będą mogli obejrzeć nowy serial już od 4 lutego 2022 na platformie Amazon Prime Video. W postać nowego Jacka Reachera wcieli się Alan Ritchson, który znany jest m.in. z serialu o superbohaterach Titans (zagrał jako Hawk), a także z filmu Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia jako Gloss. Teraz jednak aktor będzie grał rolę pierwszoplanową.

Warto wspomnieć, że wśród producentów wykonawczych znaleźli się: Lee Child – pisarz, który napisał cały cykl książek o Jacku Reacherze; a także Don Granger i Christopher McQuarrie, obecni przy produkcji wcześniejszych filmów z Tomem Cruisem. Co więcej, scenariuszem i reżyserią pierwszej części Jack Reacher: Jednym strzałem, zajął się właśnie Christopher McQuarrie. W przypadku nowego serialu głównym autorem scenariusza pierwszego sezonu jest Nick Santora – twórcy m.in. Skazanego na śmierć i Scorpion.

Jack Reacher i fabuła nowego serialu

Na temat akcji serialu wiadomo przede wszystkim, że wątek fabularny pierwszego sezonu ma się skupiać na wydarzeniach z pierwszej książki o głównym bohaterze – Poziom śmierci z 1997 roku. Opowiada ona o tym, jak w miasteczku Margreave pierwszy raz od 20 lat dochodzi do morderstwa. W tym czasie do danej miejscowości przybywa Jack Reacher, który po odejściu z wojska prowadzi tryb życia włóczęgi. Ostatecznie to on staje się głównym podejrzanym, co prowadzi do odkrywania tajemnic pozornie spokojnego miasteczka.

Podczas realizacji serialu Reacher, producenci chcieli zadbać o to, aby jak najbardziej zbliżyć się do literackiego pierwowzoru. Tak było nawet w przypadku doboru głównego aktora. W wywiadzie dla Collider, Alan Ritchson wspominał, że podczas castingów dużą uwagę skupiano na tym, aby bohater serialu przypominał postać z cyklu powieści – czyli, aby był przede wszystkim bardzo wysoki, dobrze zbudowany, a do tego wzbudzał szacunek już samym wyglądem.

Oprócz głównego aktora w obsadzie znajdują się również: Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Chris Webster, Hugh Thompson, Maria Sten, Harvey Guillén, Kristin Kreuk, Currie Graham, Marc Bendavid, Willie C. Carpenter, Maxwell Jenkins oraz Bruce McGill. Czy Alan Ritchson poradzi sobie lepiej w roli Jacka Reachera? Dla niecierpliwych pozostaje na razie obejrzenie filmów z Tomem Cruisem. Obie części – Jack Reacher: Jednym strzałem (2012) oraz Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) – dostępne są zarówno na platformie Netflix, jak i na HBO GO. Wtedy też łatwiej będzie porównać obu aktorów.

Sprawdź też: Tom Cruise na planie do Mission: Impossible 8 – szokujące ujęcia!

12
0

Podziel się:

Komentarze (7)

Mnie, gra Toma Cruise pasowała, ale znając jego wzrost, niezbyt pasował mi do roli postaci wymyślonej przez Childa. Zobaczymy, jak w roli Reachera wypadnie Alan Ritchson.

Tom Cruise to ostatni aktor, który powinien się wcielić w rolę Jacka Reachera, to była najgorsza trauma, oglądając tego niedużego wzrostowo aktora odtwarzając tak fascynującą postać

Nie czytałem książki, więc nie miałem wcześniejszego wyobrażenia ale wg. mnie Cruise idealnie pasował do tej roli.
Dla mnie to jeden z najlepszych filmów sensacyjnych z intrygą, a chyba to co determinuje że jest na czele rankingu to klimat (szczególnie 1 części jednym strzałem) i gra aktorska. Z niecierpliwością czekam na kolejną część filmu z Tomem, mam nadzieję że taka powstanie, w przeciwieństwie do odgrzewanych kotletów MI gdzie żadna z części mnie nie porwała nawet w połowie jak filmy o Reacherze.

Filmy z Tomem były OK ale cały czas miałem w głowie, że gość powinien mieć 195 cm i ważyć 110 kg a nie być knypkiem.

Przesłuchałem lub przeczytałem wszystkie książki o Richerze, niektóre nawet 2-3 razy więc z niecierpliwością czekam na serial. Filmy z Tomem to nie to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.