instagram czas zegar

Rozrywka

09.12.2021 11:20

Instagram w 2022 roku przywróci chronologiczną prezentację treści

Newsy Online
7
1
0
7
1

Instagram nie ma ostatnio dobrej prasy. Dość powiedzieć, że zarządzający serwisem muszą spowiadać się przed amerykańskim Kongresem z tego, jak na platformie traktowani są jej najmłodsi użytkownicy. Jak odzyskać dobrą opinię? Postanowiono zwrócić klientom to, co zabrano kilka lat temu – chronologiczną prezentację treści.

Nie jest do końca jasne, dlaczego Instagram zdecydował się zaprzestać prezentowania treści w porządku chronologicznym. Rzekomo odpowiedni algorytm miał działać w ten sposób, by prezentowane treści były jeszcze lepiej dopasowane do preferencji użytkownika. Ma to sens? Moim zdaniem tak średnio, zwłaszcza gdy grono obserwowanych nie jest zbyt szerokie.

Podczas swojego przemówienia w amerykańskim Senacie, Adam Mosseri wyjaśnił, że serwis przygotowuje się do odwrócenia tej zmiany. Efekty mają być widoczne już w przyszłym roku. Jako pierwszy poinformował o tym serwis Engadget.

Instagram zmieni sposób przeglądania treści. Obecny się nie nadaje?

Spośród popularnych serwisów społecznościowych, z których zdarza mi się korzystać, to właśnie Instagram uważam za najmniej intuicyjny i przyjazny użytkownikowi. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na fakt niezrozumiałych mechanizmów prezentacji treści. Odkąd to algorytm decyduje o tym, co mam oglądać, a nie ja samodzielnie, korzystam z Instagrama z nieskrywaną niechęcią.

U większości użytkowników wygląda to następująco: początkowo wyświetlają się posty osób obserwowanych, w kolejności wskazanej przez algorytm. Przerywane są, dość często, reklamami, postami sponsorowanymi i treściami rekomendowanymi. Tuż pod ostatnim z najnowszych wpisów obserwowanych znajduje się cienka granica, poniżej której zstępuje się do reklamowego piekła: nie ma tam nic oprócz rekomendowanych postów i treści reklamowych.

Jak zadeklarował Mosseri, taki stan rzeczy już wkrótce się zmieni. Firma ma od kilku miesięcy pracować nad tym, by przywrócić przeglądanie treści w sposób chronologiczny. Nowa – stara funkcjonalność ma trafić w ręce użytkowników jeszcze w 2022 roku, najprawdopodobniej w pierwszym kwartale.

Serwis w końcu będzie przyjazny?

Instagram, mimo olbrzymiej popularności, nie jest serwisem bez wad. Zarządzający platformą zdają sobie z tego sprawę, dlatego podjęli szereg działań zmierzających do poprawy obecnej sytuacji. Nowy pakiet rozwiązań dla najmłodszych, o którym pisaliśmy tutaj, a także opisywana zmiana w sposobie przedstawiania treści mają sprawić, że użytkownicy obdarzą serwis bardziej przychylną opinią.

Co chcielibyście zmienić w Instagramie, by stał się lepszym miejscem w sieci?

Sprawdź też: Instagram wprowadzi kontrolę rodzicielską. Najmłodsi poczują się bezpieczniej?

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *