hyperx ces2022

Technologia

05.01.2022 14:13

Nowości od HyperX z CES 2022 – jakich gamingowych gadżetów możemy wyczekiwać?

Gadżety Komputery Newsy
11
0
0
11
0

HyperX to lider branży gier i esportu. Na targach technologicznych CES 2022 poinformował o nowościach, które niedługo trafią na sklepowe półki i być może staną się kolejnymi, czołowymi gamingowymi peryferiami. Co przygotował producent? Spójrzmy.

Produkty jakie zostały zaprezentowane to min. bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier HyperX Cloud Alpha, bezprzewodowy kontroler do gier HyperX Clutch oraz bezprzewodową mysz do gier Pulsefire Haste. Akcesoria “po kablu” także otrzymamy, HyperX przygotował klawiaturę mechaniczną Alloy Origins z przełącznikami HyperX Red i Aqua. Gamingowy headset Cloud II w biało-różowych barwach oraz zestaw Cloud Core z wyjątkowym dźwiękiem DTS Headphone:X. Przyjrzyjmy się bliżej tym peryferiom.

HyperX – bezprzewodowe nowości

Technologia bezprzewodowych akcesoriów stale się rozwija. Przeświadczenie, że połączenie bez użycia kabla jest wolniejsze powoli zanika wśród graczy. Co więcej, peryferia dobrej jakości tylko umacniają pozycję bezprzewodowych gadżetów. Oto nowy “stuff” od HyperX!

Sprawdź też: HyperX Cloud Flight – recenzja. Jak wypada ten bezprzewodowy headset?

HyperX Cloud Alpha Wireless

Nowy headset oferujący możliwość gry na akumulatorze, wytrzymującym nawet do 300 godzin rozgrywki na jednym ładowaniu. Wrażenia dźwiękowe powinny pozostać na wysokim poziomie z racji wykorzystania technologii DTS Headphone:X. Słuchawki wyglądają na smuklejsze i lżejsze, zastosowano w nich ulepszoną technologię Dual Chamber wraz z 50 milimetrowymi przetwornikami.

HyperX Cloud Alpha Wireless
HyperX Cloud Alpha Wireless / źródło: mat. prasowe

Producent zapewnia, że pomimo swojej bezprzewodowości dźwięk zostanie zachowany w takiej samej jakości i wydajności jak w oryginale, czyli w przewodowej wersji. Rama headsetu ma być aluminiowa, a obszycie nauszników i górnego uchwytu wykonane z eko-skóry i gąbki zapamiętującej kształt ucha. Brzmi doskonale. Zastosowanie metalu do produkcji ramy z pewnością nada słuchawkom stabilności i sztywności – na takie też wyglądają.

HyperX Clutch Wireless Gaming Controller

Najnowszy bezprzewodowy kontroler od HyperX oferuje znajomy układ przycisków i uchwytów do tych, jakie oferuje Xbox. Dobrze znany wygląd i konstrukcja z pewnością ułatwią rozgrywkę każdemu, kto miał styczność z konsolą Microsoftu. Pada, możemy skonfigurować z urządzeniem z systemem Android za pośrednictwem technologii Bluetooth 4.2, bądź WiFi w częstotliwości 2,4Ghz.

Do zestawu zostanie dołączony przewód USB-C/USB-A (2,95 m) pozwalający na podłączenie kontrolera do dowolnego komputera. HyperX Clutch umożliwi nam dość długą rozgrywkę dzięki akumulatorowi, który ma wytrzymać nawet 19 godzin pracy na jednym ładowaniu. Dobry wynik w uniwersalnym padzie. Dla graczy na telefonach – klips mocujący smartfon także znajdzie się w opakowaniu. Zakres uchwytu wynosić będzie od 41mm do 86mm. 

Clutch Wireless Gaming Controller
HyperX Clutch Wireless Gaming Controller / źródło: mat. prasowe

HyperX Pulsefire Haste Wireless

Konstrukcja plastra miodu w akcesoriach gamingowych jest już dosyć popularnym zjawiskiem, HyperX Pulsefire także będzie ją posiadał. Mysz ma być przede wszystkim sprzętem ultralekkim, zapewniającym szybsze ruchy, oraz zwiększoną wentylację. Prawdziwy “must have” gracza. Gryzoń funkcjonować ma w sieci bezprzewodowej na częstotliwości 2,4Ghz. Producent deklaruje wytrzymałość baterii na poziomie do 100 godzin na jednym ładowaniu.

Maksymalną wartością DPI jaką dysponuje Pulsefire to 16 000. Czujnik optyczny jaki wykorzysta mysz to Pixart PAW3335, a przełączniki mają wytrzymywać nawet do 80 milionów kliknięć. Można rzec, że “bebechy” ma porządne. Przycisków otrzymamy sześć, czyli standardowo. Co ciekawe, mysz zostanie zabezpieczona przed kurzem, a także będzie spełniać normę wodoodporności IP55. Słowami zakończenia – ślizgacze zostaną wykonane z czystego poliuretanu o niskim współczynniku tarcia. Wygląda obiecująco, czekamy na premierę!

HyperX Pulsefire Haste Wireless
HyperX Pulsefire Haste Wireless / źródło: mat. prasowe

HyperX – przewodowe akcesoria

Producent wypuszczając nową gamę peryferiów, pomyślał także o zwolennikach przewodowych akcesoriów. Warto umożliwić graczom wybór, zaczynajmy.

HyperX Alloy Origins 65 

Po gamingowych akcesoriach spodziewalibyśmy się dużej klawiatury, ale nic bardziej mylnego! Alloy Origins 65 to nieduży sprzęt zmniejszony o 65% względem standardowych egzemplarzy. Klawiatura została zoptymalizowana do absolutnego minimum. Tego zastosowania są zwolennicy, jak i przeciwnicy. W Origins 65 zastosowano przełączniki mechaniczne HyperX Red i Aqua, ich wytrzymałość (tak jak w myszce) oceniono na 80 milionów kliknięć.

 Alloy Origins 65
HyperX Alloy Origins 65 / źródło: mat. prasowe

Gamingowa klawiatura, czyli podświetlenie RGB w 5 poziomach także znajdziemy na pokładzie. Naturalnie przy zakupie tego akcesorium, otrzymujemy dostęp do dokładnego spersonalizowania swojej klawiatury. Możemy sterować oświetleniem, sześcioma trybami gry, ustawieniem makr, a nawet zapisania trzech gotowych profili. 

Sprawdź też: HyperX Pulsefire Haste – recenzja. Mysz od zadań specjalnych

HyperX Cloud II Pink

Ciekawa propozycja w ciekawej kompozycji, oczywiście wizualnej. Dźwięk, jaki ma oferować Cloud II Pink to wirtualny, przestrzenny 7.1. Specyfikacją i wykonaniem są one dość zbliżone do bezprzewodowej wersji. Pomijając różowe wstawki, które znacznie bardziej znajdą kupców wśród kobiet aniżeli wśród mężczyzn, to konstrukcja jest podobna. Nauszniki i górna część wykonana jest z eko-skóry oraz pianki zapamiętującej kształt głowy gracza.

HyperX Cloud II Pink
HyperX Cloud II Pink / źródło: mat. prasowe

Aluminiowa rama zapewnia wytrzymałość i stabilność podczas długich sesji przed komputerem. Zastosowane przetworniki są trochę większe w porównaniu do bezprzewodowej wersji, ponieważ tutaj mierzą one 53 milimetry. Dźwięk przestrzenny 7.1 będziemy mogli włączyć naciskając jeden przycisk. Dołączony mikrofon ma oferować wyraźną jakość głosu oraz redukcję szumu. Producent zapewnia, że dźwięk również ma być bogaty i czysty – nie oczekujemy niczego innego. 

HyperX Cloud Core DTS

Druga alternatywa dla miłośników przewodowych słuchawek. Cloud Core DTS zostały zaprojektowane w celu wciągnięcia gracza w niesamowite wrażenia dźwiękowe w wielu grach. Wszystko dzięki zastosowaniu technologii DTS Headphone:X3, która zaoferuje przestrzenną głębię dźwięku 3D. Wedle producenta, ta funkcja ma przenosić gracza w środek rozgrywki.

Cloud Core DTS
HyperX Cloud Core DTS / źródło: mat. prasowe

Tak jak w poprzednich egzemplarzach: aluminiowa rama, nauszniki z eko skóry i miękkiej pianki – to wszystko znajdziecie w tych słuchawkach. Mikrofon dołączony, z funkcją redukcji szumów, uzyskał certyfikaty Discorda oraz TeamSpeaka. Ot, taka drobna ciekawostka.

Kiedy gadżety trafią do sklepów?

Wedle informacji podanej przez producenta, peryferia mają trafić na sklepowe półki już w pierwszym kwartale 2022 roku. Ceny i terminy podane na tę chwilę nie dotyczą polskiego rynku, choć orientacyjnie możemy sobie oszacować, na jaki wydatek musimy się przygotować.

  • Cloud Alpha Wireless – dostępny w Q1 2022 w cenie $199.99
  • HyperX Clutch Wireless – dostępny w Q1 2022 w cenie $49.99
  • Pulsefire Haste Wireless – dostępna w lutym 2022 w cenie €99.99
  • Alloy Origins 65 – dostępna w lutym 2022 w cenie €119.99
  • Cloud II Pink – dostępny w lutym 2022 w cenie €99.99
  • Cloud Core DTS – dostępny w Q1 2022 w cenie €79.99

Jak podobają Ci się najnowsze akcesoria od HyperX? Wpadło Ci coś szczególnie w oko? Daj znać w komentarzach!

źródło zdjęć: materiały prasowe HyperX

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *