goodgame big farm

Rozrywka

03.04.2023 11:20

Goodgame Big Farm – gra strategiczna online

Gry Online
4
0
0
4
0

Gry strategiczne to dość popularny gatunek nawet w odsłonie free to play. Świetnym przykładem jest Goodgame Big Farm, czyli gra strategiczna od studia Goodgame znanego z produkcji różnorodnych gier Free to Play. 

Gry farmerskie to pewien klasyk wśród gier online na całym świecie. Ich rynek jest wręcz pełen angażujących tytułów. Są one chętnie wybierane przez graczy bardziej casualowych, którzy wolą spokojne rozwijanie swojej farmy w przeglądarkowej grze, a nie rozbudowaną rozgrywkę oferowaną przez największe produkcje. 

Goodgame Big Farm – co to za gra online?

Goodgame Big Farm to stworzona dla osób, które chcą wcielić się w farmera gra strategiczna. Polega na prowadzeniu własnej farmy, która wedle dość krótkiego wątku fabularnego graczowi przypada w spadku po wujku. Cała gra korzysta z dość znanych w gatunku schematów. Trzeba więc hodować różne rośliny czy też zwierzęta, a wyhodowane produkty można sprzedawać, by zdobywać środki potrzebne do rozwoju farmy. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Ważnym elementem gry w Goodgame Big Farm jest regularnie rozwijanie swojej farmy poprzez sadzenie nowych roślin, budowanie budynków, dzięki którym może przechowywać więcej owoców swojej pracy, czy też produkować nowe produkty. Do tego farmę można ozdabiać z pomocą różnych dekoracji, takich jak ozdobne rośliny, fontanny i nie tylko. 

Czy Goodgame Big Farm jest darmową grą online?

Gra Big Farm Goodgame Studios to w pełni darmowa gra online podobnie jak inne produkcje tego studia. Specjalizuje się ono w grach typu free to play oraz online game, czyli w internetowych grach, które są zupełnie darmowe. Źródłem zarobku są więc oczywiście mikropłatności. 

goodgame big farm
Źródło: bigfarm.goodgamestudios.com

Niestety w Goodgame Big Farm gra z mikropłatnościami jest łatwiejsza. Ten problem dotyczy jednak praktycznie każdej gry free to play, w której zaimplementowano system mikropłatności. 

Kto jest twórcą Goodgame Big Farm?

Twórca gry Goodgame Big Farm to bardzo dobrze znane studio Goodgame, które specjalizuje się w darmowych grach online. Przedsiębiorstwo pochodzi z Niemiec i zostało założone w 2009 roku w Hamburgu przez Kaia Wawrzinka, Christiana Wawrzinka oraz Fabiana Rittera. Debiutancką grą była internetowa produkcja Goodgame Poker, w której można było grać w tytułową grę karcianą z innymi graczami. 

Sprawdź też: Goodgame Empire – rozgrywka, wymagania i najważniejsze informacje o grze

Znacznie bardziej istotne produkcje dla studia pojawiły się dopiero w kolejnych latach. Mowa tu przede wszystkim o darmowej grze strategicznej Goodgame Empire, która dostępna jest w przeglądarkach komputerów osobowych i laptopów. Gra do dziś posiada wielu czynnych użytkowników i należy do jednych z najlepszych gier online stworzonych przez Goodgame Studios. Jest to produkcja osadzona w realiach średniowiecznych i polega na budowie zamku przez gracza, który może także dołączać do sojuszy, wykonywać zadania, czy też walczyć z innymi uczestnikami rozgrywki. 

Goodgame Big Farm – logowanie

Dla osób zainteresowanych Good Game Big Farm logowanie możliwe jest na wiele sposobów. Jednym z nich jest strona prowadzona przez Goodgame Studios, na której ma się bezpośredni dostęp do gry. Jest to jeden z najlepszych sposobów na rozpoczęcie rozgrywki w tej grze, gdyż dzięki temu korzystamy z oficjalnych narzędzi przygotowanych przez tworców.

Przeglądając inne miejsca, w których dostępne jest Goodgame Big Farm gry pl to jeden z popularniejszych portali. W polskim internecie jest to strona wręcz kultowa, która przez lata oferowała wiele gier opartych na wtyczce flash. Trzeba przyznać, że na prostych grach, które były dostępne na tej stronie, wychowała się duża część obecnego pokolenia graczy w wieku około 20 lat i z czystego sentymentu warto rozważyć to miejsce. 

Strona logowania
Strona logowania w Goodgame Big Farm

Gra Goodgame Big Farm dostępna jest również na wielu innych portalach. Gdy zależy nam na tym, by prowadzić rozgrywkę w jednym z zewnętrznych miejsc, mogą być one bardzo ciekawym wyborem. Prawda jest jednak taka, że w większości wypadków najlepiej będzie grać poprzez stronę bezpośrednio oferowaną przez producenta. Dzięki temu znacznie prostsze będzie na przykład korzystanie z pomocy technicznej, gdy tylko ta okaże się nam potrzebna. 

Goodgame Big Farm – kody. Czy istnieją?

Podobnie jak w wypadku wielu innych gier, tak i w Goodgame Big Farm kody są jedną z najczęściej wyszukiwanych rzeczy. Wydawać by się mogło, że w związku z tym, iż mamy do czynienia z grą multiplayer, w której rywalizacja z innymi graczami to część rozgrywki kody nie mają prawa istnieć. Jest to jednak błędnie myślenie. 

Kody w Goodgame Big Farm nie działają jednak tak, jak w grach single player. Tam bardzo często służą do znaczącego, a czasem wręcz przesadnego ułatwienia sobie rozgrywki. W Goodgame Big Farm kody to nic innego jak bonusy, które można otrzymać do swojej farmie. Do tego są one oferowane przez samych twórców gry, dzięki czemu korzystanie z nich odbywa się w pełni w zgodzie z zasadami. 

Kody do Goodgame Big Farm zapewniają takie rzeczy, jak na przykład dodatkowe złoto, czy inne surowce. Czasem są oferowane w gazetach dla miłośników komputerów i gier. Do tego dostępne są w internecie. Niektóre z nich są na przykład przeznaczone tylko dla nowych graczy, by pomóc im w sprawnym wystartowaniu w grze, w którą niektórzy grają już latami i mają od samego początku bardzo dużą przewagę. 

Jak złowić suma w Goodgame Big Farm

Jedno z najczęściej spotykanych pytań dotyczących dzieła studia Goodgame Studios dotyczy tego, jak złowić suma Goodgame Big Farm. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Wpierw trzeba odblokować oczywiście możliwość wędkowania. Gdy jesteśmy w stanie już to robić, konieczne będzie kupienie wabika na sumy i dodanie go do skrzynki ze sprzętem służącym do wędkarstwa.

Następnie czas wybrać się na jedno z dostępnych łowisk. Gdy już na nim jesteśmy, wystarczy wybrać wabik ze skrzynki i można rozpocząć wędkowanie. W ten sposób na łowisku pojawią się sumy, które można łowić i następnie czerpać z nich korzyści. 

Sprawdź też: Taern – polska przeglądarkowa gra MMORPG

Jakie są inne gry farmerskie online?

W internecie można znaleźć naprawdę wiele produkcji, w których gra farmerem to podstawa rozgrywki. Goodgame Big Farm PC to zaledwie jedna z wielu takich gier. Jedną z najpopularniejszych jest zdecydowanie Hay Day, W porównaniu z Goodgame Big Farm gra Hay Day koncentruje się jednak przede wszystkim na użytkownikach mobilnych. Sam zamysł jest jednak dość podobny. Hay Day polega na prowadzeniu gospodarstwa. Można tam uprawiać rośliny, hodować zwierzęta, a wszystkie rzeczy można przerabiać na kolejne produkty z pomocą specjalnych, przeznaczonych do tego maszyn. 

Kolejnym świetnym przykładem, jeśli chodzi prowadzone w grach farmy to Wolni Farmerzy. Jest to produkt niemieckiego studia Upjers. Tutaj również gracze mogą rozwijać swoje gospodarstwo poprzez uprawę roślin i hodowlę zwierząt. Cała gra toczy się na farmie w fikcyjnym miejscu nazwanym El Farmado. Ważnym elementem rozgrywki są otrzymywane zadania oraz rywalizacja z innymi graczami. Jest to jednocześnie jedna z najstarszych działających do dziś gier tego typu. Powstała ona bowiem jeszcze w grudniu 2009 roku. 

Hay day - alternatywa dla Big Farma
Hay day – alternatywa dla Big Farma

W przeszłości ogromną popularnością cieszyła się też gra Farmville, która dostępna była poprzez platformę Facebook. Dziś jednak jej lata świetności zdecydowanie minęły i to pomimo wypuszczenia już trzeciej edycji w listopadzie roku 2021. Bardzo ciekawą alternatywą może być jednak Farmerama. Podobnie jak gra Wolni Farmerzy swoją premierę miała w 2009 roku. Ponadto również jest dziełem niemieckiego studia. Trzeba przyznać, że na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku gry tego typu były na szczycie i cieszyły się ogromną popularnością. 

Oprócz tego w sieci można znaleźć wiele innych mniejszych produkcji dotyczących prowadzenia własnej farmy. Mogą również być całkiem ciekawe, lecz w ich wypadku trzeba pamiętać o tym, że ogólna liczba graczy będzie mniejsza. To z kolei ma jednak pewien wpływ na rozgrywkę. 

Źródło obrazka głównego: dobreprogramy.pl

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *