evercore heroes

Rozrywka

20.07.2023 09:43

Evercore Heroes – gra, która łączy MOBA z MMO

Encyklopedia gier Gry
4
0
0
4
0

Połączenie gry MOBA, MMO, a także tworców produkcji takich jak League of Legedns czy Fortnite może brzmieć zachęcająco. Jest nim Evercore Heroes, nowy tytuł, który ma mieć swoją premierę w 2024 roku.

League of Legends oraz Fortnite to jedne z najpopularniejszych gier free to play w historii branży. Obie produkcje zebrały wręcz dziesiątki milionów oddanych graczy i stały się fenomenem również na scenie e-sportowej. Teraz osoby częściowo odpowiedzialne za sukces tych gier tworzą swój nowy projekt. Jest nim Evercore Heroes. 

Evercore Heroes – opis gry opartej na konkurencyjnym PVE

Evercore Heroes to niezwykle ciekawa produkcja, która przez twórców jest określana jako nowe podejście do tego gatunku. Najpopularniejsze produkcje należące do takich gier są najczęściej skupione na rywalizacji PvP z elementami PvE. Oznacza to, że główna walka odbywa się pomiędzy poszczególnymi graczami. Twórcy Evercore Heroes chcą jednak obrać nieco inne podejście. Głównym elementem rozgrywki ma być właśnie walka PvE.

evercore heroes
Gra robiona przez byłych twórców Fortnite’a i League of Legends zapowiada się naprawdę interesująco!
Źródło: evercoreheroes.com

Sprawdź też: World of Warcraft – historia, koszt subskrypcji, popularność. Dowiedz się więcej o WOW MMORPG

Za Evercore Heroes odpowiedzialne jest studio Vela Games. Stworzona w 2017 roku firma z Dublina to owoc pracy weteranów branży gier wideo, którzy pracowali przy wielu udanych produkcjach. Sami unikają określania swojej gry jako MOBA, czy MMO. Uważają, że jest to zgrabne połączenie wielu gatunków. Istotą rozgrywki ma być kooperacja, myślenie strategiczne oraz walka z przeciwnikami w postaci potworów, a także innych graczy.

Postacie w Evercore Heroes – co o nich wiadomo?

Gra oczywiście nie mogłaby istnieć bez tytułowych bohaterów. Na ten moment twórcy potwierdzili istnienie 16 postaci, które będą mogły być wybierane przez graczy. Lista prezentuje się następująco:

 • Zari
 • Blink
 • Cynder
 • Beko
 • Fyn
 • Maxx
 • Riiva
 • Sydian
 • Grayce
 • Kaine
 • Oria
 • Skye
 • Lotus
 • Remy
 • Shade

Każdy z bohaterów będzie dysponował unikalnym wyglądem, a także zestawem umiejętności. W ten sposób rozgrywka będzie mogła pozostać zróżnicowana i każdy gracz znajdzie postać, której styl najbardziej mu odpowiada. Duże znaczenie w trakcie rozgrywki z pewnością będzie mieć odpowiednie połączenie bohaterów w ramach drużyny. Jako że kooperacja to jeden z najważniejszych elementów, wszystkie postacie powinny jak najlepiej się uzupełniać, by zwiększyć szanse na wygraną.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Kiedy premiera Evercore Heroes? Wymagania systemowe gry

Na ten moment twórcy Evercore Heroes nie pochwalili się jeszcze datą premiery. Pierwotnie była ona planowana na rok 2023. Wygląda jednak na to, że twórcom nie udało się dotrzymać wszystkich terminów. Z tego powodu gra kooperacyjna oficjalnie raczej zadebiutuje dopiero w 2024 roku.

Twórcy nie podali również dokładnych wymagań systemowych. Znane są jedynie minimalne, które dotyczą wypuszczonej niedawno zamkniętej bety. Trzeba jednak pamiętać, że gra jest ciągle w fazie rozwoju. Z tego powodu wymagania systemowe mogą jeszcze ulec zmianie. Na ten moment prezentują się następująco:

 • procesor: co najmniej Intel Core i5-6400 lub AMD Ryzen 5 2400G
 • karta graficzna: co najmniej Radeon HD 7970 3 GB lub GeForce GTX 780 3 GB
 • RAM: 8 GB
 • system operacyjny: Windows 10, 64-bitowy
 • miejsce na dysku: co najmniej 10 GB wolnej przestrzeni
 • DirectX: co najmniej DirectX 11, zalecane DirectX 12
evercore heroes gameplay
Fragment rozgrywki z Evercore Heroes | Źródło: mmorpg.org.pl

Evercore Heroes będzie więc grą, która bez większych problemów zadziała nawet na nieco starszych komputerach. Wymienione wyżej podzespoły są już dziś raczej standardem i większość osób nie będzie miała najmniejszych problemów z wypróbowaniem tej gry MMO, MOBA i kooperacyjnej w jednym.

Evercore Heroes – gameplay

Dla zainteresowanych grą Evercore Heroes gameplay został już nieco ujawniony. Twórcy dokonali tego poprzez krótki trailer wypuszczony w maju 2023 roku. Widać na nim niektóre elementy rozgrywki. Zwiastun pokazuje elementy walki czterech zespołów z potworami. Każda z drużyn musi bronić swojego terenu przed nadchodzącymi falami przeciwników. Aby odnieść zwycięstwo, trzeba wygrać końcowy pojedynek. W trakcie rozgrywki można zarówno walczyć o budowę swojej siły, jak i utrudniać życie przeciwnym drużynom. Znalezienie odpowiedniego balansu będzie kluczowe do osiągnięcia sukcesu.

Interfejs wykonany jest w sposób bardzo podobny do tego z innych gier typu MOBA. Mamy więc różne umiejętności postaci, a do tego każdy z graczy może wzmacniać swojego bohatera poprzez kupowanie specjalnych przedmiotów. Służy do tego złoto zdobywane w trakcie rozgrywki.

Jak będą wyglądały kwestie płatności w Evercore Heroes?

Evercore Heroes będzie grą wydaną w modelu free to play. Oznacza to, że aby zagrać w pełną wersję, nie trzeba zapłacić. Nie oznacza to jednak, że gra nie posiada zaimplementowanych płatności. Zainteresowani gracze swoje pieniądze mogą wydać już teraz na jeden z pakietów przygotowanych przez studio Vela Games. Każdy z nich zapewnia dostęp do zamkniętej bety. W ten sposób producent gry może zebrać dodatkowe fundusze potrzebne do dalszego rozwoju swojego produktu.

Chętni gracze mogą zdecydować się na jeden z trzech pakietów. Najtańszy to Founder’s Pack i kosztuje dokładnie 19.99 dolarów amerykańskich. Na 49.99 dolarów wyceniony jest Legend’s Pack. Najdroższy Evercore Hero’s Pack to z kolei koszt rzędu 79.99 dolarów. Oczywiście zakup jednego z powyższych pakietów gwarantuje więcej niż tylko dostęp do bety. Po pierwsze każdy gracz, który zdecyduje się teraz na wsparcie twórców, otrzymuje dodatkowy kod do gry dla swoich znajomych. Oprócz tego może liczyć na różne bonusy w grze, takie jak niewygasający battlepass.

Sprawdź też: Jakie są najlepsze gry MMO, w które warto zagrać w 2023 roku?

Zamknięta beta Evercore Heroes

Gracze zainteresowani Evercore Heroes zdecydowanie powinni sprawdzić trwającą obecnie zamkniętą betę. Twórcy wydali grę w tym modelu 20 czerwca 2023 roku. Każdy, kto chciałby sprawdzić swoje siły w tej produkcji, a także lepiej się z nią zapoznać może otrzymać dostęp po zakupie jednego z wyżej wymienionych pakietów.

W skład zamkniętej bety wchodzą trzy przygotowane przez twórców etapy. Każdy oferuje nieco inne wyzwania, by zapewnić lepsze zapoznanie się z grą. Do tego w grze zawartych jest już 16 postaci. Lista ta ma się wydłużyć w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Intel Arc A770 i i513600K

Źródło obrazka głównego: venturebeat.com

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *