generatory nazw firmy, strony, profilu

Poradniki

23.06.2021 17:09

Najlepsze generatory nazw. Jak wymyślić nazwę firmy, strony, profilu, drużyny? Sprawdź!

Online Programy i aplikacje
6
0
0
6
0

Zastanawiasz się, jak wymyślić nazwę firmy, strony, a może profilu? Z pomocą może przyjść generator nazw. Przedstawiamy najlepsze i darmowe serwisy, które Ci w tym pomogą! Sprawdź!

Generator nazw — w czym może pomóc i jak działa?

Generator nazw, wykorzystując sztuczną inteligencję, stwarza przeróżne sugestie. Mogą się okazać strzałem w dziesiątkę, a także mogą Cię zainspirować do wymyślenia czegoś jeszcze ciekawszego. Dostępne generatory wymagają jedynie wpisania słów kluczowych, które mają znajdować się w nazwie lub które mają być z nią powiązane. Najczęściej przedstawiają kilka różnych propozycji.

Tego typu narzędzie ułatwi Ci wymyślenie nazwy strony internetowej, firmy, profilu w mediach społecznościowych, drużyny czy czegokolwiek innego! Jest to duże ułatwienie, jeśli chcesz np. otworzyć swoją działalność, posiadasz budżet i stosowną wiedzę, ale zwyczajnie nie masz pomysłu.

naming - nazwy dla firmy
Dobra nazwa to połowa sukcesu!

Dlaczego tak trudno wymyślić nazwę firmy czy inną nazwę własną?

Wymyślenie nazwy jest sporym wyzwaniem z wielu powodów. Przede wszystkim, nie może być nudna ani banalna. Powinna przyciągać klientów lub potencjalnych odbiorców, a nie ich odpychać. Dodatkowo nie powinna być zbyt długa ani skomplikowana. W innym wypadku klientom może zwyczajnie być ciężko ją wymówić czy zapamiętać. Najlepsza nazwa to taka, która jest krótka, łatwa do zapamiętania i wymówienia, a także która pozostaje w pamięci i kojarzy się pozytywnie. A taką już naprawdę ciężko wymyślić…

Kolejnym aspektem jest ilość firm działających na rynku czy też ilość wykorzystanych domen. Mogło Ci się zdarzyć, że wpadłeś na naprawdę ciekawą i prostą nazwę, ale zwyczajnie okazała się zajęta. Taka sytuacja może mieć miejsce zarówno w przypadku nazwy firmy, strony internetowej, profilu społecznościowego, jak i drużyny. I nie zdarza się wcale rzadko. Generator nazw firm może więc okazać się w takiej sytuacji naprawdę pomocny.

Zobacz też: Najlepsze generatory memów – jak zrobić mema na telefonie, a jak na komputerze? Poradnik

Jak sprawdzić, czy wybrana nazwa jest odpowiednia i nie została już użyta?

Wymyśliłeś nazwę? Niezależnie od tego, czy zrobiłeś to z pomocą generatora nazw firmy, generatora nazw użytkownika czy też samodzielnie — powinieneś sprawdzić, czy nie została już użyta przez kogoś innego. Wiele w tej kwestii zależy tak naprawdę od tego, co ma określać dana nazwa. W przypadku profilu społecznościowego wystarczy, że wyszukasz ją w przeglądarce. Jeśli nie znajdziesz nikogo o tej nazwie, możesz ją zastosować.

Aby sprawdzić, czy nazwa domeny jest wolna, wystarczy, że skorzystasz z dostępnych wyszukiwarek. Są darmowe i proste w obsłudze. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku nazw firm. Zarówno nazwa, jak i logo — mogą być zastrzeżone w Urzędzie Patentowym. Aby to sprawdzić, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki znaków towarowych krajowych: https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl/ lub z wyszukiwarki znaków towarowych unijnych, a także międzynarodowych. Oczywiście przedsiębiorcy nie mają obowiązku zastrzegania swoich nazw, zatem takie firmy odnajdziesz chociażby w CEIDG.

Najlepsze generatory nazw — zestawienie darmowych stron do wymyślania nazw

namelix
Wyniki na zapytanie „Technology” z serwisu https://namelix.com/

Najlepsze generatory nazw drużyn, firm czy profili to przede wszystkim:

  • Panabee — wpisujesz dowolny wyraz, a program przerabia go na różne warianty;
  • Namelix – to intuicyjne narzędzie, które wymaga podania słów kluczowych i zaznaczenia odpowiednich opcji, na podstawie których proponuje nazwy;
  • Bust a name — kolejny ciekawy generator nazw, w którym możemy również określić docelową długość, a także rodzaj domeny;
  • Name Mash — jest to generator domen;
  • BNG — jest to generator wymyślający dość sporo nazw, pozwala również wybierać wśród kategorii takich jak np. Technologia, Sport czy Zdrowie;
  • Brandlance — jest to narzędzie oferujące dwie usługi, a mianowicie Logo Designer oraz Business Name Generator.

O czym pamiętać, wymyślając nazwę firmy? Kilka wskazówek

Wymyślenie nazwy firmy, jak już wcześniej wspomniano — nie jest proste. Przy jej wymyślaniu staraj się unikać trudnych wyrazów. Skomplikowana nazwa firmy nie jest dobrym pomysłem. Możesz za to użyć metafory lub gry słów, jeśli Twoja działalność Ci na to pozwala.

Postaraj się wymyślić naming, który coś znaczy. Największe marki tworzą inteligentne skojarzenia ze swoimi firmami, a także stawiają na minimalizm. Jeśli chcesz, być może dobrym pomysłem będzie odwołanie się do języka obcego. Wówczas możesz sięgnąć do słownika wyrazów obcych i nadać swojej marce niepowtarzalnego charakteru.

Zobacz też: Program Canva – poradnik o prostym programie graficznym. Jak działa Canva, ile kosztuje, jak jej używać?

Jeśli masz naprawdę ciekawy, lecz długi pomysł — możesz użyć skrótu. Dwie czy trzy pierwsze litery danych wyrazów będą łatwe do zapamiętania i być może stworzą ciekawy zwrot, a sam skrót będziesz mógł rozwinąć m.in. na stronie internetowej firmy. Oprócz tego nie zapomnij skorzystać z generatora nazw, a jeśli masz taką możliwość — z usług agencji, która ma doświadczenie.

Pamiętaj, że nazwa firmy to tak naprawdę jej wizytówka i powinna być dobrze przemyślana! Jej wymyślenie nie jest proste, jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakim są generatory nazw z pewnością uda Ci się znaleźć odpowiedni naming!

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *