co to jest youtube kids

Rozrywka

29.01.2024 15:08

Aplikacja YouTube Kids – co oferuje? Czy jest darmowa?

Online TV i VOD
12
0
1
12
0

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, co to jest YouTube Kids, odpowiedź znajdziecie właśnie tutaj. YouTube Kids to aplikacja do odtwarzania wideo, która oferuje liczne bajki dla dzieci po polsku, za darmo i bez niebezpiecznych treści.

Z pewnością każdy rodzic zrobi wszystko dla dzieci. Między innymi stara się dbać o bezpieczeństwo nie tylko w świecie realnym, ale też wirtualnym, co jest bardzo ważne w obecnych czasach wypełnionych postępem technologicznym. Czasem potrzebujemy mądrych bajek dla dzieci do oglądania za darmo, aby wspólnie spędzić miły czas i nie martwić się o jakość treści, które pokazujemy dzieciom. W takich momentach wiele rodziców natrafia na YouTube Kids i zastanawia się, jak ta aplikacja YouTube może pomóc w usuwaniu nieodpowiednich treści.

Co to jest YouTube Kids?

W branży filmów dla dzieci YouTube postawiło na własny produkt, którym jest YouTube Kids. Co więcej, Google oferuje nam YouTube Kids po polsku, co znacznie ułatwia kontrolę rodzicielską i obsługiwanie usługi. Jest to aplikacja odrzucająca treści niebezpieczne dla młodszych widzów, tworząc bezpieczną strefę, w której całe rodziny mogą znaleźć coś dla siebie. Treści są weryfikowane przez inteligentne algorytmy, opinie wysyłane przez rodziców korzystających z usługi oraz manualnie przez odpowiednie do tego zadania osoby. Ta wersja aplikacji YouTube to przede wszystkim usługa dla dzieci, w której obsługa jest łatwa i intuicyjna, więc nie sprawia kłopotu żadnemu użytkownikowi, niezależnie od wieku. Wszystkie treści są dostępne legalnie i bez opłat. 

Bajki na YouTube Kids możesz oglądać na komputerze lub smartfonie
YouTube Kids możesz oglądać na różnych urządzeniach

Co oferuje YouTube Kids?

Kiedy nie musimy się dłużej zastanawiać, co to jest YouTube Kids, możemy zacząć się zastanawiać, co nam oferuje. Są to filmy, bajki i bajeczki dla dzieci, ale również liczne kreatywne poradniki dla dzieci, popularne piosenki i poradniki bezpiecznego korzystania z internetu. Wszystkie dostępne w YouTube Kids materiały są weryfikowane pod względem treści i blokowane w przypadku, gdy naruszają standardy bezpieczeństwa materiałów dla dzieci. Usługa oferuje też możliwość ustawienia limitu czasowego, w ramach którego dziecko może spędzać czas przed ekranem. Istnieje też opcja blokowania materiałów wybranych samodzielnie przez rodzica oraz filtrowanie treści zgodnie z wiekiem. 

Czy aplikacja YouTube Kids jest darmowa?

Jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo i rozwój dziecka, cena nigdy nie gra roli. Na szczęście obecne technologie pozwalają na wsparcie podczas kreowania bezpiecznej strefy dla dziecka, które dopiero uczy się korzystania z internetu. Idąc tym śladem, w przypadku serwisu YouTube aplikacja YouTube Kids jest całkowicie darmowa i nie wymaga od nas poniesienia żadnych kosztów użytkowania. Aby aplikacja mogła pozostać darmowa, musi jednak wyświetlać reklamy pojawiające się przed oglądanymi materiałami. Wszystkie reklamy są dostosowane do wieku dziecka i nie zawierają nieodpowiednich dla jego rozwoju treści. Jeśli chcemy pozbyć się reklam i w pełni cieszyć wyłącznie wybranymi przez nas treściami, musimy wykupić usługę YouTube Premium. 

Sprawdź też: Kiedy powstał YouTube? Założyciele, pierwszy film – historia YouTube’a w pigułce

Jakie bajki dla dzieci są w aplikacji YouTube Kids?

Wiemy już, że w aplikacji YouTube Kids znajdziemy bajki dla dzieci, filmy i materiały kreatywne. Cała oferta jest niezwykle bogata i zaskakuje możliwością wyboru. Jeśli jednak oprócz krótkometrażowych bajek dla dzieci poszukujemy czegoś na dłużej, aplikacja może nam zaoferować najpopularniejsze seriale dla najmłodszych, takie jak Świnka Peppa, Strażak Sam, Masza i Niedźwiedź, Teletubisie czy Tomek i Przyjaciele. Materiały są bezpłatne i dostępne w legalny sposób dla wszystkich użytkowników. Jeśli dziecko wyjątkowo upodobało sobie konkretny rodzaj treści, możemy zasubskrybować kanał, który je tworzy. W ten sposób zawsze będziemy na bieżąco, gdy pojawią się nowe materiały dla dzieci. 

YouTube Kids – jak zainstalować?

Jeśli chcemy cieszyć się bezpieczeństwem dziecka za pomocą YouTube, polska wersja aplikacji YouTube Kids znajduje się w Google Play. Aby ją znaleźć, należy wpisać w miejscu wyszukiwania frazę „YouTube Kids”, następnie wejść na stronę aplikacji i kliknąć przycisk inicjujący instalację. Proces ten jest równie łatwy, jeśli zastanawiamy się, jak wyłączyć YouTube Kids. Konto możemy usunąć w panelu ustawień na koncie rodzica lub bezpośrednio na urządzeniu dziecka w aplikacji YouTube Kids. Wszystkie zmiany należy zatwierdzić. Potem wystarczy tylko odnaleźć aplikację YouTube Kids na urządzeniu i odinstalować ją. Warto się jednak nad tym zastanowić, ponieważ aplikacja ta oferuje bardzo wiele i w dodatku za darmo.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
12
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *