1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. Call of Duty Vanguard – data premiery, rozgrywka, zwiastun

Rozrywka

1 miesiąc temu

Call of Duty Vanguard – data premiery, rozgrywka, zwiastun

Gry
8
1
0
8
1

Call of Duty Vanguard w końcu oficjalnie zapowiedziane! Co o nim wiadomo? Kiedy premiera? Oto zbiór najważniejszych informacji o najnowszej części tego kultowego FPS!

19 sierpnia w Call of Duty: Warzone odbył się specjalny event, na którym zaprezentowano oficjalną zapowiedź kolejnej części serii, czyli Call of Duty: Vanguard. Gracze musieli na moment zakopać topór wojenny i wspólnymi siłami próbowali zatrzymać pędzący pociąg. Po zniszczeniu pojazdu i krótkiej scence na silniku gry, puszczony został trailer nowej produkcji Sledgehammer Games, który szybko podbił serca internautów. Czego spodziewać się po nowym Call of Duty?

Call of Duty Vanguard – kiedy premiera?

Oficjalna premiera Call of Duty Vanguard zaplanowana jest na 5 listopada, co raczej nie jest niespodzianką dla wieloletnich fanów, gdyż to właśnie mniej więcej w tym okresie zawsze pojawiali się nowe części spod szyldu Call of Duty. Warto dodać, że choć producentem Vanguard jest Sledgehammer Games, to nad samą grą współpracują wszystkie studia, które dotychczas tworzyły tę serię. Może to skutkować naprawdę sporym skokiem jakości! 

Zobacz też: Historia serii gier Call of Duty – najważniejsze informacje o kultowej grze FPS

Zwiastun Call of Duty Vanguard

Podczas eventu „Bitwa o Werdańsk” zaprezentowany został oficjalny zwiastun nowego Call of Duty.  W tym przepełnionym akcją i świetnie wyreżyserowanym trailerze otrzymujemy podgląd tego, czego możemy spodziewać się po Call of Duty: Vanguard, choć brakuje na nim samej, faktycznej rozgrywki. Wielu graczy ucieszy zapewne fakt, iż seria ponownie wraca do realiów II Wojny Światowej. Całość zostanie opowiedziana z perspektywy czterech żołnierzy o różnym pochodzeniu i przedstawi historię powstania sił specjalnych.

Na zwiastunie widać, iż jednostka ta uda się m.in do Afryki Północnej, na front wschodni i zachodni, a także Pacyfik, dlatego można się spodziewać iście zróżnicowanych map. Warto dodać, że gra po raz pierwszy w historii wprowadzi do serii możliwość niszczenia środowiska – owszem, od kilku części twórcy podejmowali już próby w postaci np. interaktywnych drzwi, ale to dopiero Call of Duty Vanguard otrzymamy możliwość np. zniszczenia ściany i zaskoczenia przeciwnika, który chowa się w danym budynku.

call of duty vanguard

Kim zagramy w Call of Duty Vanguard?

Jak już wcześniej zostało wspomniane – w Call of Duty Vanguard wcielimy się w czterech różnych żołnierzy, którzy stworzą oddział do zadań specjalnych. Ich głównym utrapieniem będą członkowie partii nazistowskiej, kierowanej przez Heinricha Freisingera, szefa Gestapo.

Natomiast gracze pokierują losami takich osób jak:

 • Szeregowy Lucas Riggs, 20 batalion australijskiej 9 dywizji piechoty w brytyjskiej 8 armii – jego postać inspirowana jest Charlesem Uphamem, nagrodzonego dwukrotnie podczas IIWŚ Krzyżem Wiktorii;
 • Sierżant Arhtur Kingsley, 9 batalion spadachroniarzy armii brytyjskiej – inspirowany Sidney’em Cornellem, który był nagordzony Medalem Wybitnego Zachowania, czyli drugim najwyższym odznaczeniem wojskowym;
 • Porucznik Wade Jackson, 6 eskadra zwiadowcza marynarki Stanów Zjednoczonych – inspiracją dla niego był bohater Bitwy o Midway, Vernon L. Micheel;
 • Porucznik Polina Petrova, 138 dywizja strzelecka Armii Czerwonej – strzelec wyborowy, która jest inspirowana Lyudmiłą Pavlichenko, kobiety, która podczas wojny zabiła co najmniej 309 wrogów.

Jak zapowiadają sami twórcy – poznamy emocjonujące losy tychże zahartowanych w boju żołnierzy, a my, jako gracze, weźmiemy udział w kluczowych bitwach II wojny światowej. Zawalczymy o Stalingrad, będziemy częścią spadochronowego desantu na Francję,czy zasiądziemy za sterami samolotów bojowych.

call of duty vanguard

Powrót Zombie! Uwielbiany tryb pojawi się w Vanguard

Ku zdziwieniu wszystkim – w najnowszym Call of Duty pojawi się także uwielbiany przez wielu Tryb Zombie, nad którym pracuje w tym przypadku studio Treyarch! Po raz pierwszy w historii (poza niezbyt udanym eksperymentem w 2017), eksterminacja zombie będzie dostępna poza serią „Black Ops”,  a historia będzie stanowić prolog do wydarzeń, które były opowiedziane w Call of Duty: Black Ops Cold War.

Ilość map w nowym Call of Duty

Call of Duty Vanguard bardzo miło zaskakuje ilością map, które od premiery będą dostępne w trybie multiplayer, gdyż tych będzie aż 20! 16 z nich zostało stworzone do podstawowej rozrywki, a 4 przeznaczone jest dla zupełnie nowego trybu Champion Hill, na którego planszach spotka się 8 zespołów po 2-3 graczy i będzie czymś w stylu mini-battle royale. 

Jak już wcześniej zostało wspomniane – na pewno trafimy na tereny Francji, Stalingradu, czy też Ocean Spokojny. Plotkuje się również o powrocie kilku klasycznych map, co jest już raczej standardem dla tej serii. Na pewno pojawi się Shipment. Z przecieków wynika, że pojawi się też Terminal (Modern Warfare 2) i London Docks (WW II).

call of duty vanguard

Otwarta alfa i beta – zagraj, zanim kupisz!

Jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy warto kupić Call of Duty Vanguard, to możemy Cię uspokoić, iż wcale nie musisz kupować kota w worku. Choć wersje demonstracyjne odeszły już raczej do lamusa, tak twórcy często przeprowadzają publiczne beta testy i tak samo będzie w tym przypadku!

Pierwsze, otwarte alpha testy odbędą się w dniach 27-29 sierpnia, a pliki niezbędne do gry, można pobrać już od 23 sierpnia! W tym przypadku dostępny będzie jedynie jeden tryb, czyli Champion Hill

Natomiast, jeżeli chodzi o otwartą betę, to ta będzie podzielona na trzy fazy:

 • 10-13 września – wyłącznie dla graczy na Playstation 4 i Playstation 5
 • 16-17 września – jak wyżej + gracze na PC i konsolach Xbox, którzy złożyli pre-order
 • 18-20 września – beta dostępna dla wszystkich
call of duty vanguard

Zobacz też: Jakie są najbardziej uzależniające gry? Sprawdź listę 10 tytułów!

Integracja z Warzone

Poważne zmiany zajdą także na Warzone, które tym razem nie dostanie kolejnej wersji Werdańska, a zupełnie nową mapę, stylizowaną oczywiście na czasy II Wojny Światowej. Nie otrzymaliśmy jeszcze informacji jakich klimatów mielibyśmy się spodziewać, jednakże przecieki donoszą, iż mapa miałaby się mieścić gdzieś na Pacyfiku. Pomimo zmiany realiów, Sledgehammer już zapowiedziało, iż cały ekwipunek, skiny i operatorzy pozostaną.

Call of Duty: Black Ops Cold War na PS5

Sprawdź

Na czym zagramy i jaka jest cena Call of duty Vanguard?

Jeżeli obawiasz się, że najnowsze Call of Duty wyjdzie tylko na konsole nowej generacji, to mogę Cię uspokoić – nowa produkcja Sledgehammer games pojawi się na Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series S/X oraz PC!

Niestety, zupełnie jak w przypadku Call of Duty Black Ops: Cold War, Call of Duty Vanguard nie będzie posiadać darmowej aktualizacji z wersji na PS4/Xbox One do PS5/Xbox Series X/S. Sama gra pojawi się w trzech edycjach:

 • CoD Vanguard – Edycja Standardowa – cena: 289 zł
 • CoD Vanguard – Zestaw Międzygeneracyjny (która pozwoli grać zarówno na PS4, jak i PS5 oraz Xbox One i Xbox Series X/S) – cena: 349 zł
 • CoD Vanguard – Edycja Definitywna (oprócz możliwości gry pomiędzy generacjami zapewni również dostęp do beta testów) – cena: 459 zł

Źródło zdjęć: Materiały Prasowe

8
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.