BeamNG drive rajdy samochodowe - scroll

Rozrywka

21.03.2022 14:31

BeamNG drive – realistyczny symulator jazdy (PC)

Gry
26
2
1
26
2

BeamNG drive jest przedstawicielem superrealistycznych symulatorów jazdy samochodem. Co sprawiło, że tytuł, będący we wczesnym dostępie na Steamie od 2015 roku, podbił serca graczy?

Wydawcą BeamNG drive jest studio BeamNG i jest to ich jedyny tytuł w portfolio. Niemieckie przedsiębiorstwo obrało sobie za cel stworzenie najbardziej realistycznego silnika fizyki, który zaprezentuje kolizje w czasie rzeczywistym. Brzmi to bardziej jak cel projektu z przemysłu motoryzacyjnego niż pomysł na grę, jednak dzięki temu BeamNG drive idealnie się sprawdza zarówno jako symulator jazdy, jak i symulator wypadków. Zobaczmy, co takiego sprawiło, że 96% z ponad stu tysięcy recenzji na Steam jest pozytywnych.

BeamNG drive – gra

Jeżeli przyjrzymy się BeamNG drive wyłącznie jako grze, to i tak znajdziemy w niej bogatą ofertę. Obfitość pojazdów, trybów rozgrywki czy środowisk, w których możesz testować swoje umiejętności, jest imponująca. Śmiało może konkurować z ofertą wyścigówek z górnej półki cenowej, reprezentujących wielkie studia.

W BeamNG drive zamieszenie każdego samochodu jest wiernie odwzorowane. - scroll
Nie przepadasz za drzwiami? Przy personalizacji pojazdu możesz się ich pozbyć!

Dziesiątki pojazdów zostało pieczołowicie odwzorowanych w grze. Zaczniemy od samochodów osobowych, których mamy szeroki przekrój – od malutkich i uroczych, przywodzących na myśl owoc pracy włoskich projektantów, po minivany, którymi poruszała się każda wielodzietna rodzina w sitcomach lat 90. Następnie musimy wspomnieć o samochodach terenowych i dostawczych, których też mamy duży wybór. Spośród pojazdów do offroadu możemy testować wersję prosto z salonu lub ją personalizować szeregiem ulepszeń. Interesującym doświadczeniem są samochody dostawcze, gdyż pędzenie po drogach wielkim tirem z przyczepą uświadamia, jak trudne jest opanowanie tak masywnego behemota. Oczywiście można wybrać mniejszy samochód dostawczy, jak te używane przez kurierów. Skończymy na supercarach, które świetnie odwzorowują fizykę jazdy tych potworów z rzeczywistych torów wyścigowych – ich duży wybór i szerokie opcje dostosowania do Twojego stylu prowadzenia pojazdu dadzą Ci wszelką przewagę niezbędną podczas wyścigu.

Wszystkie maszyny możesz wykorzystać w wielu trybach rozgrywki oferowanych przez BeamNG drive. W trybie free-roam możesz wybrać dowolny pojazd i przetestować go w dowolnych okolicznościach. Czy to będzie pokonywanie nieprzystępnych górskich szlaków terenówką, czy też sprawdzanie, do jakiej prędkości da się rozpędzić najmniejszy z dostępnych samochodów na miejskich drogach – jeżeli tylko masz pomysł, to i metoda się znajdzie. Seria scenariuszy przygotowanych przez twórców oferuje rozmaite wyzwania, jak przykładowo dostarczanie ładunku w jak najkrótszym czasie. Time Trials pozwolą Ci śledzić  postęp w prowadzeniu poszczególnych pojazdów, kiedy będziesz pokonywał dane trasy coraz efektywniej. Wszystko to jest wspierane przez prężną społeczność modderów, którzy regularnie dodają nowe środowiska, pojazdy czy scenariusze.

BeamNG drive – symulator

Dzięki unikalnemu silnikowi fizyki ekipie BeamNG udało się stworzyć najbardziej realistyczny model jazdy oraz kolizji, jaki jest dostępny. Każda z części pojazdów jest indywidualnie modelowana i ma wpływ na zachowanie pojazdu zarówno podczas prowadzenia, jak i przy wypadkach. Wszystkie modele samochodów mają precyzyjnie umieszczone punkty, które powiązane są siecią zależności z sąsiadującymi punktami, by jak najbardziej realistycznie przekazywać kierunek i siłę uderzenia. Dzięki tym obliczeniom każda kolizja drogowa jest tak realistyczna, jak to tylko możliwe. Fani nawet posunęli się do tego, żeby odtworzyć w grze oficjalne testy kolizyjne znanych marek samochodów i efekty mówią same za siebie.

Oprócz tego twórcy oddają w ręce graczy bardzo rozbudowany edytor, w którym można stworzyć najbardziej dramatyczne scenariusze. Od zderzeń czołowych dwóch, w pełni załadowanych ciężarówek, po karambol składający się z kilkudziesięciu samochodów – i wiele więcej, co udowadnia społeczność. 

Wymagania sprzętowe

Produkcja jest bardzo dobrze zoptymalizowana, więc problemów z działaniem raczej nie trzeba się spodziewać. Minimalne wymagania sprzętowe nie są najniższe – większość komputerów z ostatnich lat, które były zbudowane z uwzględnieniem grania, da sobie z tym tytułem radę. Dane przedstawione poniżej nie uwzględniają modów – potrzebne miejsce na dysku może być znacznie wyższe. Gra jest dostępna wyłącznie na komputery personalne z systemem Windows.

Wymagania minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: AMD FX 6300 3.5Ghz / Intel Core i3-6300 3.8Ghz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • GPU: Radeon HD 7750 / Nvidia GeForce GTX 550 Ti
  • Miejsce na dysku: 25 GB
Realistyczne i widowiskowe wypadki nigdy się nie znudzą. - scroll
Wiem, że to gra, ale wciąż mi żal takiego klasyka…

Wymagania zalecane:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: AMD Ryzen 7 1700 3.0Ghz / Intel Core i7-6700 3.4Ghz (or better)
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • GPU: AMD R9 290 / Nvidia GeForce GTX 970
  • Miejsce na dysku: 30 GB
Specyfikacja komputera testowego redakcji Scroll
Specyfikacja komputera testowego redakcji Scroll

Źródło wszystkich obrazów: materiały promocyjne

26
2

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *