jak obracać meble w the sims 4

Poradniki

28.04.2023 11:00

Jak obracać meble w The Sims 4? Kody i porady

Gry Kody do gier
5
1
0
5
1

Gra The Sims to bardzo popularna gra, która pozwala na stworzenie swojego świata. Czwarta część tej popularnej gry daje mnóstwo nowych możliwości. Jak obrać przedmioty w The Sims 4?

The Sims 4 to gra, która znacznie różni się od poprzednich wersji. Nie ma tu między innymi małych dzieci, basenów czy duchów. W najnowszej wersji gry pojawiło się wiele nowych udogodnień, które sprawiają, że gra staje się prawdziwą przyjemnością i wyzwaniem. Simowie nie tylko zyskali inteligencję przestrzenną, ale pojawiło się wiele nowych rozwiązań, przy których naprawdę można się nieźle bawić. Rozbudowany został tryb budowania, który daje wiele możliwości.

Jak obrać meble w The Sims 4?

Gra The Sims 4 daje różne opcje budowania, które nie były dostępne dla jej poprzedniczek. Jedną z opcji, która została dodana jest nowy sposób kreacji przestrzeni w grze. Od teraz dostępna jest opcja obracania przedmiotów, co znacząco ułatwia zabawę w kreowanie świata. Jak obrać przedmioty w The Sims 4?

The Sims 4 na PC

Chcąc zostać prawdziwym architektem w grze, warto wiedzieć, jak prawidłowo dopracować każdą ścianę. Obracanie mebli pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń i lepiej zaplanować wyposażenie mieszkania naszego Sima. Jak obracać meble w the Sims 4? Grając w grę na PC, należy wejść w tryb budowania i lewym przyciskiem myszy przytrzymać obiekt, który chcemy obrócić. Następnie kursor obracanego obiektu należy przesunąć w stronę, w którą chcemy obrócić obiekt Po znalezieniu odpowiedniej pozycji,  możemy puścić przycisk myszy i cieszyć się odpowiednio dopasowanym przedmiotem. Jeśli zależy nam na większej precyzji obracania przedmiotów, wówcza możemy wcisnąć przycisk ALT. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Sprawdź też: Mody do The Sims 4 – skąd pobrać i jak zainstalować najlepsze mody do The Sims 4

W trybie budowania na komputerze, przedmioty można również przesuwać używając przycisków: kropki, przecinka, a także „<” i „>”.

The Sims 4 na konsolach Xbox i PS4

Gra The Sims 4, to gra w którą możemy grać nie tylko na komputerze, ale również na Xboxie czy PS4. Jak obrać przedmioty w The Sims 4 grając na konsoli? Podobnie, jak w przypadku PC, należy wejść w tryb budowania i wybrać obiekt, który chcemy umieścić lub obrócić. Następnie poprzez naciśnięcie przycisk RB, można obrócić obiekt, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Obracanie w przeciwnym  kierunku jest możliwe poprzez wciśnięcie przycisku LB. 

Jak obracać rzeczy w The Sims 4 grając na konsoli PS4? Tu również musimy wejść w tryb budowania i wybrać obiekt, który chcemy obrócić. Obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara jest możliwy po wciśnięciu przycisku R1. W przeciwną stronę obiekt obrócimy, naciskając L1. 

the sims 4
Źródło: instant-gaming.com

Inne przydatne skróty klawiszowe w The Sims 4

The Sims 4 to gra, która pozwala na uzyskanie symulacji życia. I choć sterowanie Simami daje dużo frajdy, jeszcze więcej zabawy daje możliwość budowania. Można budować domy zgodnie ze swoją wyobraźnią. Podcza rozbudowy domu i świata Simów przydatne będą różne skróty klawiszowe, które znacząco ułatwią grę. 

Najpopularniejszym skrótem klawiszowym jest Esc, który pozwala na anulowanie wykonywanego zadania. Naciśnięcie klawiszy Ctrl + Shift + C otwiera okno do kodowania. Naciśnięcie strzałki w lewo / w prawo lub A/D pozwala na przesunięcie kamery w lewo lub w prawo. Z kolei strzałka w górę / w dół lub W/S pozwala przesuwać kamerę w górę lub w dół. Aby kamera poruszała się szybciej, należy wcisnąć SHIFT i wykonać odpowiedni ruch kamerą. Przybliżamy klawiszem + lub Z, oddalamy klawiszem – lub X. 

Chcąc przełączyć się pomiędzy Simami, należy nacisnąć Spację, a wyśrodkować kamerę na wybranym Simie można poprzez wciśnięcie klawisza ENTER. 

jak obracać meble w the sims 4
Konsolę do wpisywania kodów wywołamy za pomocą kombinacji: Ctrl + Shift + C | Źródło: theclick.gg

Podczas budowania obiektów, również można używać skrótów klawiszowych. Obracanie przedmiotów Sims 4 jest możliwe poprzez naciśnięcie klawiszy , /. po zaznaczeniu obiektu. Klawisze Ctrl + Z / Ctrl + Y cofają ruch, a Del / Backspace usuwają obiekt. Chcąc umieścić obiekt poza siatką, wystarczy wcisnąć ALT, a włączenie siatki następuje po naciśnięciu G. Pomieszczenie można rozpocząć budować po naciśnięciu SHIFT. 

Jak obracać przedmioty w The Sims 4 o 360 stopni? Swobodne obracanie rzeczy

Obracanie rzeczy o 360 stopni  daje nowe możliwości kreatywnego budowania. Jak obracać przedmioty w the Sims 4 o 360 stopni, jeśli gramy na PC? Przede wszystkim należy wejść w tryb budowania i wybrać interesujący nas obiekt. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy, co sprawi, żę obiekt przekręci się o 45 stopni. Aby uzyskać obrócenie obiektu o 360 stopni, należy naciskać tyle razy prawy klawisz myszy, aż wreszcie obiekt będzie obrócony we właściwym kierunku. Używając kodu bb.moveobjects  możemy dowolnie umieszczać obiekty. Klawisze 0 i 9 pozwalają na zmienianie wysokości obiektu.

Grając w Sims 4 na konsoli również należy wejść w tryb budowania, po czym wybrać obiekt. W przypadku PS4 należy nacisnąć R1 lub R2, a w przypadku Xboxa RB lub LB. 

The Sims 4 – kod na stawianie mebli bez kratki, czyli poza wyznaczoną siatką

Każdy z nas lubi czasem oszukać grę, by jeszcze lepiej się bawić. Kreatywne budowanie świata w The Sims 4 jest jeszcze lepsze jeśli do tego celu wykorzystujemy kody. Kody do the sims 4 możemy wpisywać po wciśnięciu skrótu klawiszowego CTRL + Shift + C! W przypadku konsol PS 4 I Xboxa konieczne jest jednoczesne przytrzymanie [R1] + [R2] + [L1] + [L2] lub [RB] + [LB] + [RT] + [LT]. 

 Należy pamiętać, że w większości przypadków, kody wymagają wpisania „testingcheats true”. Jedne aktywujemy po dopisaniu po nich „true”, inne po „on”. 

Kod bb.moveobjects pozwala na dowolne umieszczenie przedmiotów. Należy pamiętać, że przedmioty muszą najpierw zostać odpowiednio ustawione. Najlepiej zrobić to przy użyciu klawiszy  – CTRL+9 (podnoszenie) i CTRL+0 (opuszczanie). Chcąc umieścić obiekty poza liniami siatki należy wcisnąć ALT, przycisk G likwiduje kratki w trybie budowania. 

sims 4 kod na stawianie mebli bez kratki
Chciałeś zawsze postawić jakiś obiekt inaczej? Teraz jest to możliwe! | Źródło: wikihow.com

Obiekty można również swobodnie przesuwać grając w The sims 4 Xbox One czy na konsoli PS 4. Po otworzeniu okna kodów i wpisaniu odpowiedniej komendy –  bb.moveobjects,należy wciskać klawisz up na d-pad, aż obiekt osiągnie pożądaną wysokość. Wciskając przycisk w dół na d-pad,obiekt zostanie obniżony. 

Jak powiększyć przedmioty w The Sims 4?

Chcąc powiększyć przedmioty w grze należy wejść w tryb budowania. Sposób powiększania przedmiotu zależy od tego na jakim urządzeniu gramy. The Sims 4 PC pozwala na zmianę wielkości przedmiotu po wciśnięciu klawisza SHIFT i ]. Każde naciśnięcie ] spowoduje, że przedmiot stanie się większy. 

Grając na Xboxie, powiększenie obiektu jest możliwe po wejściu w tryb budowania i wciśnięciu klawiszy LT i RT. Następnie należy wcisnąć przycisk w górę na padzie kierunkowym. Za każdym razem po naciśnięciu przycisku obiekt stanie się większy. W przypadku PS4 wygląda to bardzo podobnie. Należy wcisnąć L2 i R2 i przycisk w górę na padzie kierunkowym.

Powiększone obiekty, dzięki kodom
Powiększanie różnych obiektów? Bez problemu. | Źródło: ggrecon.com

Sprawdź też: Najlepsze kody do The Sims 4 – kody na budowanie, pieniądze i wiele innych

Kod na ukryte obiekty The Sims 4 – co odblokowuje?

Kody pozwalają na zmianę zasad gry. Ułatwiają ją i dodają do niej nowe możliwości. Dzięki kodom można wygenerować nowe przedmioty, a takżę nowe obiekty czy miejsca, w którym można budować nowe domy. Jaki jest kod na ukryte obiekty  the Sims 4? Najpopularniejszy to kod bb.enablefreebuild, który odblokowuje możliwość przejścia do trybu budowania w ukrytej parceli. Dzięki niemu można budować, na przykład w szpitalu. Zablokowane obiekty specjalne odblokowuje bb.ignoregameplayunlocksentitlement.

Budowanie domu w grze The Sims 4 może być świetną rozrywką. Pozwala na wykorzystanie wyobraźni i kreatywność w maksymalnym stopniu. Dzięki znajomości kodów i skrótów klawiszowych gra staje się prawdziwą przyjemnością, nie tylko dla artystycznej duszy. 

Intel Arc A770 i i513600K
5
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *