Battlefield 2042

Rozrywka

07.12.2021 10:05

Battlefield 2042 – nadchodzą 64-osobowe mecze i nowa mapa w sezonie pierwszym

Gry Newsy
7
1
0
7
1

Studio DICE odsłania karty. Wychodzi na to, że głosy graczy zostały w pewien sposób wysłuchane, choć tylko częściowo. Co wiemy o mniejszym podboju i nowej mapie do gry Battlefield 2042?

Powrót do korzeni 64-osobowej rozgrywki

Rozgrywka dla 64 graczy, dostępna dla posiadaczy konsol ósmej generacji, wkrótce zostanie rozszerzona także na pozostałe, nowsze platformy. Duży podbój i przełamanie dla 128 osób zostały skrytykowane przez wielu graczy – z uwagi na zbyt duże rozmiary map oraz chaos pola walki. DICE posłuchało społeczność skupioną wokół Battlefielda 2042?

Nie do końca – choć mniejszy podbój i przełamanie zostaną dodane jeszcze w tym miesiącu (data jest bliżej nieznana), to jednak będzie to tylko wydarzeniem ograniczonym czasowo. Możemy mieć jednak nadzieję, że DICE traktuje to w charakterze testów i przygotowuje mapy odpowiednio zoptymalizowane pod 64 graczy – szanse na to, że tryb zostanie dodany na stałe po nowym roku są duże.

Informacje o sezonie pierwszym Battlefield 2042

Wraz z premierą obszernego patcha do swojej gry, studio DICE podzieliło się informacjami na temat przyszłości Battlefielda 2042. Mowa tu rzecz jasna o sezonie pierwszym, który wciąż nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery – choć niemal pewnym jest to, że pojawi się on po nowym roku. Wiemy jednak, że wraz z nim nadejdzie nowa mapa Exposure.

Cytując serwis gamespot.com, według twórców, Exposure “wzniesie projekt map na nowy poziom” – cokolwiek się pod tym kryje to póki co wszystko co wiemy o sezonie pierwszym. Być może DICE nawiązuje tu do głosów społeczności, które narzekają na brak map skupiających się wokół walki piechoty, bez siejących zniszczenie helikopterów Nightbird oraz M5C Bolte.

Sprawdź też: Battlefield 2042 – recenzja. Rewolucja w serii i toksyczna miłość

Kolejny patch w drodze

Battlefield 2042 doczeka się wkrótce czwartego patcha. Są duże szanse na to, że zostanie on dodany do gry jeszcze w tym tygodniu i poprawi kolejne bolączki oraz zoptymalizuje rozgrywkę. Miejmy nadzieję, że w liście zmian zobaczymy irytującego buga z blokowaniem rozglądania się w lewo/prawo.

Zmiany w DICE związane z premiera Battlefielda 2042

Burza, która miała miejsce (i w zasadzie jeszcze nie ucichła) wraz z premierą nowej odsłony z serii Battlefield skłoniła Electronic Arts do działania. Przypominamy, że złożyło się na nie zatrudnienie Vince’a Zampelli jako dyrektora generalnego, który odpowiedzialny będzie za całą serię.

Zampella zajmie stanowisko, które do tej pory piastował Oskar Gabrielson. Nie jest pewne czy odejście Gabrielsona zostało zainicjowane przez EA czy zrobił to z własnej woli. Nowy dyrektor generalny z pewnością może pochwalić się jednak bogatym CV – pracował m. in. przy serii Call of Duty, grach Titanfall oraz Apex Legends. Jego plany na przywrócenie serii świetności są duże – mowa o stworzeniu uniwersum Battlefielda, które rozwijane będzie przez wiele różnych studiów. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *