daredevil mcu

Rozrywka

06.12.2021 06:31

Daredevil – Charle Cox powraca do roli! 

Filmy i seriale Newsy
8
0
0
8
0

Daredevil to serial, który cieszył się sporą popularnością na Netflixie, co też miało odzwierciedlenie w wynikach oglądalności. Skąd decyzja o jego anulowaniu po 3. sezonie? Już chyba wiadomo – Diabeł z Hell’s Kitchen oficjalnie w MCU!

O powrocie Charliego Coxa jako Daredevil, lecz tym razem na rzecz Marvel Cinematic Universe spekulowano już od dłuższego czasu. Po niesłusznym skasowaniu serialu oraz przejściu Marvela na tryb “serialowy” fani stworzyli ruch podobny do #RestoreTheSnyderVerse, jednak tym razem polegający na wywarciu presji na studio, aby Cox ponownie wcielił się w Diabła z Hell’s Kitchen. Udało się!

W końcu głos zabrał sam szef Marvel Studios, czyli Kevin Feige, który potwierdził informację, jakoby Daredevil miał pojawić się w MCU i to właśnie Charlie Cox będzie krył się za maską ślepego mściciela. W wywiadzie dla Cinemablend zdradził, że: 

„Tak. Charlie Cox faktycznie odegra rolę Daredevila w MCU. Niestety nie mogę zdradzić kiedy i w jaki sposób się pojawi.” 

Krążą plotki, jakoby miało stać się to już w Spider-Man: Bez drogi do domu, gdzie Matt Murdock miałby stanąć w obronie młodego Petera Parkera, który w wyniku wydarzeń z Spider-Man: Daleko od domu został niesłusznie uznany za mordercę. Wcześniejsze przecieki zdają się potwierdzać tę teorię, lecz zapewne do samej premiery filmu nie otrzymamy oficjalnego potwierdzenia.

Sam Charlie Cox w niedawnym wywiadzie dla Forbes pozostawił małą wskazówkę, że faktycznie może niedługo się pojawić w Marvel Cinematic Universe. Na pytanie o swój powrót, jako Daredevil, odpowiedział:

„Jeżeli byłaby na to szansa w przyszłości, to nie chcę powiedzieć niczego, co mogłoby zagrozić tej szansie. Wiesz – ważniacy w Marvelu mają uczy i oczy dookoła głowy, więc wolę być przezorny, ale ubezpieczony.”

Dla przypomnienia – Charlie Cox to aktor, który wcielał się w rolę Matta Murdocka, ślepego adwokata z Hell’s Kitchen. W wyniku niefortunnego zdarzenia z dzieciństwa otrzymuje on pewien nietypowy dar, a ze względu na profesję jego zmarłego ojca, staje się on także świetnym wojownikiem. W pewnym etapie życia postanawia wykorzystać swój potencjał i staje się zamaskowanym mścicielem, znanym jako Daredevil.

Serial otrzymał trzy sezony i cieszył się naprawdę sporą popularnością, osiągając jedne z najwyższych wyników oglądalności na Netflixie. Niestety w pewnym momencie wszystkie serie, które były wydane na tej platformie pod szyldem Marvela, zostały skasowane i spekulowano, że może chodzić o potencjalny transfer bohaterów do MCu. Biorąc pod uwagę najnowsze wieści – prawdopodobnie właśnie tak było.

Cieszycie się na powrót Charliego w roli Daredevila? Myślicie, że pojawi się w Spider-Man: Bez drogi do domu? Premiera już 17 grudnia, więc pozostały niecałe dwa tygodnie, a przekonamy się na własnej skórze!

Źródło: Cinemablend.com

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *