Batgirl

Rozrywka

11.01.2022 15:12

Batgirl – wyciekły zdjęcia zza kulis. Robin pojawi się w filmie?

Filmy i seriale Newsy
6
0
0
6
0

Batgirl to tylko jeden z kilku tytułów od DC Comics, które już niebawem trafią na ekrany kin. Wczoraj do sieci wyciekły zdjęcia z planu produkcji, na których można dopatrzyć się pewnych szczegółów. Jakich konkretnie?

Przedstawione fotografie pochodzą z planu zdjęciowego w Glasgow i widać na nich m.in tytułową heroinę, w której rolę wcieli się piosenkarka Leslie Grace. Poza tym znalazło się kilka easter eggów, które mogą wskazywać na to, że pewni bohaterowie pojawią się w filmie. Mowa w tym przypadku o Robinie (lub Nightwingu!) oraz Black Canary, odgrywanej przez Jurnee Smollett – jej występ mogliście zobaczyć w Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) (Harley Quinn: Birds of Prey).

Z potwierdzonych już informacji, wynika, że w Batgirl pojawi się także sam Batman, jednak nie Bena Afflecka czy Roberta Pattinsona, a Michaela Keatona! Na jednym ze zdjęć widoczny jest mural przedstawiający jego postać (choć internauci już odkryli, że projekt był stworzony na podstawie figurki, nie zdjęcia), a obok niego widnieje Robin (prawdopodobnie wyciągnięty z jednego wariantu okładki na 80-lecie postaci). 

Na innych materiałach można zauważyć dwie rzeczy – plakat promujący koncert Black Canary, a także grafitti uwieczniające jej podobiznę (prawdopodobnie w kostiumie), co tylko bardziej podsyca plotki, jakoby Dinah Lance miała pojawić się w filmie.

O ile pojawienie się tej drugiej nie powinno być zbyt wielkim zaskoczeniem, tak ciekawe czy Cudowny Chłopiec faktycznie będzie obecny w produkcji, czy reżyser tylko puszcza nam oczko? Biorąc pod uwagę, iż Batman w Batgirl będzie już doświadczonym mścicielem, który od lat walczy z przestępczością, to można śmiało założyć, że Dick Grayson już dawno stał się Nightwingiem. 

Warto przypomnieć, że protegowanego Bruce’a Wayne’a i Barbarę Gordon łączy naprawdę wiele, dlatego jego wystąpienie byłoby raczej czymś naturalnym. Ciekawe tylko kto miałby wcielić się w tę rolę? W serialu Titans jest to Brenton Thwaites, lecz to raczej wątpliwe, aby to on miał dostać angaż w filmie. 

Batgirl – co już wiadomo na temat filmu?

Samą produkcję zapowiedziano już w marcu 2017 roku, ale przez długi czas była na jej temat tylko cisza. Początkowo reżyserią miał zająć się znany, chociażby z Avengers Joss Whedon, ale ostatecznie zajmie się tym Adil El Arbi (Bad Boys for life, Gangsta). Za scenariusz do Batgirl odpowiada Christina Hodson, a ta na swoim koncie ma takie filmy, jak właśnie Ptaki Nocy, Bumblebee czy nadchodzący The Flash.

Na ten moment niewiele wiadomo na temat obsady, ale już widnieją w niej znane nazwiska, bo poza Leslie Grace (Batgirl), wystąpią także Michael Keaton (Batman), J.K. Simmons (Komisarz Gordon) oraz Brendan Fraser (Firefly).

Dokładna data premiery nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Wiadomo tylko, że film pojawi się gdzieś w 2022 roku, chociaż biorąc pod uwagę i tak już napięty harmonogram filmów DC, to nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Batgirl przeniesiono na początek 2023.

Co sądzicie o wyborze Leslie Grace do roli Barbary Gordon? Fani mają wielkie oczekiwania, a ciężko ocenić umiejętności aktorskie piosenkarki, kiedy na dobrą sprawę pokaże się ona dopiero w tym filmie. 

Sprawdź też:

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *