Star Trek Picard

Rozrywka

10.01.2022 14:46

Star Trek: Picard – wznowiono prace nad drugim sezonem

Filmy i seriale Newsy
5
0
0
5
0

Po tym, jak produkcja serialu Star Trek: Picard została wstrzymana z powodu epidemii COVID-19 na planie, fani mogą odetchnąć z ulgą. Kilka dni temu oficjalnie potwierdzono powrót do prac nad drugim sezonem.

Oficjalne wznowienie prac związanych z kręceniem serialu wiążę się z przetoczeniem się wirusa COVID-19 wśród osób skupionych przy produkcji. W poprzednim tygodniu, zdiagnozowano ponad 50 osób z obsady i obsługi planu z pozytywnym wynikiem na obecność wirusa. Star Trek: Picard jest jednym z kilku seriali, których produkcja ucierpiała z takich właśnie powodów (inne to m. in. Chicago Fire, NCIS).

Tweet zamieszczony przez Terry’ego Matalasa, jednego z głównych producentów drugiego sezonu, uspokoił jednak fanów. Kilka dni temu, na platformie Twitter, zamieścił on wpis, który w krótkich słowach potwierdza powrót do kręcenia drugiego sezonu. Cały wpis możecie zobaczyć poniżej.

Nie są to pierwsze problemy, które napotykają twórcy w trakcie kręcenia tego tytułu. Początkowo planowano rozpoczęcie prac na 2020 rok, jednak zawirowania związane z wirusem wymusiły przesunięcie premiery o rok. Co jednak ciekawe, twórcy chcą nadrobić opóźnienia i razem z sezonem drugim, rozpoczną się także prace nad trzecim. Sezon trzeci otrzymał niedawno zielone światło – oba będą produkowane przed duet Terry Matalas i Akiva Goldsman.

Nie zagłębiając się w spoilery, drugi sezon Star Trek: Picard będzie pełen zawirowań – także takich na linii czasu. Kapitan USS Enterprise będzie zmuszony do cofnięcia się w czasie, aby uniknąć problemów. Oprócz odgrywającego główną rolę Patricka Stewarta, w sezonie drugim zobaczymy także aktorów znanych z wcześniejszych odcinków, jak np. Isa Brones, Evan Evagora, Michelle Hurd, Alison Pill, Santiago Cabrera, Annie Wersching, Jeri Ryan czy Orla Brady.

Co z nowymi twarzami w serialu? jak dotąd wiemy, że pojawią się dwie – będą to Whoopi Goldberg (jako Guinan) oraz John de Lancie, który odgrywać będzie rolę potężnego Q. Jeśli nic nie ulegnie zmianie, drugi sezon Star Trek: Picard powinien zmierzać spokojnie w kierunku premiery, która nastąpi w lutym tego roku, na platformie Paramount+.

Źródło: screenrant.com, mat. prasowe

Sprawdź też: Kosmici, UFO, obcy, szaraki – przypadki kontaktu ludzi z obcymi cywilizacjami

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *