Aliens Fireteam Elite

Rozrywka

27.03.2023 11:51

Aliens: Fireteam Elite – wszystkie najważniejsze informacje o grze

Encyklopedia gier Gry
13
1
0
13
1

Gra Aliens: Fireteam Elite od amerykańskiego dewelopera Cold Iron Studios to całkiem interesujący shooter z perspektywy trzeciej osoby. W artykule przygotowaliśmy wszelkie najważniejsze informacje na temat tej produkcji.

Poniżej prezentujemy takie informacje jak data premiery, platformy oraz wymagania. Oprócz tego opisujemy mechanikę rozgrywki i prezentujemy informacje o pierwszym płatnym dodatku do A:FE. Dowiedz się więcej o grze i sprawdź, czy warto jest dać jej szansę.

Aliens: Fireteam Elite premiera

Jedna z najnowszych gier z uniwersum Obcego debiutowała 24 sierpnia 2021 roku. Oznacza to, że mamy tu do czynienia ze świeżym tytułem, który wciąż otrzymuje wsparcie twórców. Jeżeli zastanawiasz się nad dołączeniem do rozgrywki, nie musisz mieć obaw pod tym względem.

Czym jest Aliens: Fireteam Elite?

Uwielbiasz kooperacyjne strzelanki? Nie przechodź zatem obok tego tytułu obojętnie. Aliens: Fireteam Elite to akcyjniak, który stawia na tempo rozgrywki, doprawione ogromną ilością ołowiu. W grze wcielamy się w rolę marine, którego celem jest zaliczanie kolejnych misji. Podczas ich trwania, nie jesteśmy jednak osamotnieni. I nie mam tu na myśli hord wrogów – do pomocy mamy dwóch towarzyszy, kontrolowanych przez AI lub innych graczy.

Aliens: Fireteam Elite
Hordy wrogów do ubicia – tym razem w klimatach Obcego

Aliens: Fireteam Elite to klasyczny shooter z hordami wrogów, którego akcję oglądamy zza pleców naszego bohatera. Gra czerpie pełnymi garściami z udanych tytułów, jak seria Left 4 Dead. Przejawia się to m.in. w liczbie wrogów, których będziemy musieli pokonać. Po drugiej stronie naszej lufy zamelduje się 20 różnych typów niemilców, którzy stawią nam wyzwanie w pięciu poziomach trudności. Co więcej, gra oferuje takie możliwości, jak progresję naszego bohatera, modernizację broni przez dodatki oraz masę kosmetycznych dodatków.

Platformy – gdzie zagrasz w Aliens: Fireteam Elite?

Gra została wydana na wszystkich najważniejszych platformach gamingowych. Oznacza to, że zagrasz w nią na PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S. Zastanawiasz się, czy tytuł amerykańskiego studia oferuje crossplay? Funkcja ta została zaimplementowana około rok po premierze – czwarty sezon w grze dodał możliwość wspólnej rozgrywki między posiadaczami PC i konsol.

Sprawdź też: Czym jest projekt SETI i jaki cel ma za zadanie osiągnąć?

Wymagania sprzętowe gry

Poniżej prezentujemy wymagania systemowe, jakie Aliens: Fireteam Elite stawia każdemu komputerowi osobistemu. Wyjaśniamy też jakie możliwości zapewnia dana konfiguracja, przedstawiając rozdzielczość, FPS-y oraz ustawienia graficzne. Podział dokonany został na podstawie wymagań minimalnych oraz zalecanych.

Wymagania minimalne:

 • System operacyjny: Windows 10,
 • Procesor: AMD Athlon X4 950 lub Intel i5-2500K,
 • Pamięć: 8 GB RAM,
 • Karta graficzna: AMD R9 285 4GB lub Nvidia GeForce GTX 760 4GB,
 • DirectX: Wersja 11,
 • Łącze: Szerokopasmowe połączenie internetowe,
 • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni,
 • Wydajność: W tej konfiguracji, gra oferuje rozdzielczość 1920×1080, ze średnią liczbą 30 FPS-ów. Pod względem jakości grafiki cudów nie będzie – wszystko jest ustawione na minimalne.
Aliens: Fireteam Elite
Chwila nieuwagi i obcy ma nas na łopatkach – takich sytuacji w grze nie brakuje

Wymagania zalecane:

 • System operacyjny: Windows 10,
 • Procesor: AMD Ryzen 5 1600AF lub Intel i5-7400,
 • Pamięć: 16 GB RAM,
 • Karta graficzna: AMD RX 480 8GB lub Nvidia GeForce GTX 1060 6GB,
 • DirectX: Wersja 11,
 • Łącze: Szerokopasmowe połączenie internetowe,
 • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni,
 • Wydajność: Konfiguracja pozwala na uruchomienie gry w najwyższych ustawieniach graficznych z rozdzielczością 1920×1080. Średnia liczba klatek, jaką zobaczymy na ekranie to 60 FPS.

Sprawdź też: Potwór ze szklanego ekranu – Obcy, Predator, Pennywise i inne. Ich historia, filmy, w których występowały i inne informacje

Pathogen – pierwsze płatne rozszerzenie do gry

30 sierpnia 2022 roku, do gry dodano pierwsze płatne rozszerzenie – Pathogen. Dodatek, dostępny do zakupu za około 50 złotych, oferuje trzy nowe misje, osiem broni, nowe kosmetyczne dodatki (ubrania, emotki etc.), zdolności oraz akcesoria. Warto nadmienić, że nowy rodzaj wrogów w grze jest inspirowany filmem Alien: Covenant.

Jesteś fanem Aliens: Fireteam Elite? Choć sama gra nie była fenomenem na miarę Obcego, strzelanie do Xenomorphów może dać masę radości! Jeżeli uwielbiasz to uniwersum, jak najbardziej warto jest dać jej szansę.

intel specyfikacja i9 13900k
-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
13
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *