1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Aliens: Fireteam Elite – data premiera, cena, zwiastuny. Wszystko o Aliens: Fireteam Elite – nowej grze w uniwersum Obcego

Rozrywka

2 tygodnie temu

Aliens: Fireteam Elite – data premiera, cena, zwiastuny. Wszystko o Aliens: Fireteam Elite – nowej grze w uniwersum Obcego

Gry
4
0
0
4
0

Najsłynniejszy Obcy doczekał się kolejnej kontynuacji. Gra Aliens: Fireteam Elite zadebiutuje już niebawem, a my przedstawiamy wszystko to, co dotychczas wiadomo o nadchodzącej strzelance. Bądź przygotowany i nie daj się zaskoczyć!

Czym będzie gra Aliens: Fireteam Elite

Gra opracowana przez Cold Iron Studios i Disney’s 20th Century Games – Aliens: Fireteam Elite (która początkowo miała nazywać się Aliens: Fireteam) – będzie trzecioosobową strzelanką dla wielu graczy. To pierwsza gra w uniwersum Obcego od czasu mobilnej Alien: Blackout, która ukazała się w 2019 roku. W przeciwieństwie do swojej pecetowej poprzedniczki Obcy: Izolacja, Fireteam Elite skupi się bardziej na akcji niż na survival horrorze. W grę będzie można grać ze znajomymi lub członkami drużyny AI.

Fabuła Aliens: Fireteam Elite, ma opierać się na drugim filmie serii o Obcym, czyli Obcy – decydujące starcie, będzie stanowić kontynuację fabuły całej serii. Akcja rozegra się 23 lata po wydarzeniach z filmów. Gracze będą mogli wcielić się w członków załogi statku USS Endeavor, którzy odbierają komunikat z planety Katanga z prośbą o pomoc. Okazuje się, że muszą oni zmierzyć się z przerażającymi ksenomorfami. W grze spotkają ponad 20 typów wrogów.

W Aliens: Fireteam Elite dostępnych będzie kilka klas postaci: strzelcy, niszczyciele, technicy, medycy i zwiadowcy. Od ich specyficznych umiejętności zależeć będą losy oddziału. Gra będzie zbudowana z kilku linii fabularnych, a każda z nich – z trzech odrębnych misji. W Aliens: Fireteam Elite znajdzie się ponad 30 rodzajów broni, a przy każdej misji bohaterowi będzie towarzyszyć dwóch sojuszników. W kompanów mogą się wcielić realni gracze lub boty.

W świecie innowacyjnego wyposażenia, realistycznej grafiki, budującej napięcie ścieżki dźwiękowej i wszechobecnych wrogów praca zespołowa będzie liczyć się jak nigdy wcześniej. Wraz z realizacją kolejnych zadań wzrośnie obszar umiejętności bohaterów, a ich wyposażenie ulegnie modyfikacjom.

Sprawdź też: Potwór ze szklanego ekranu – Obcy, Predator, Pennywise i inne. Ich historia, filmy, w których występowały i inne informacje

Do grania i oglądania – najlepsze telewizory OLED

Aliens: Fireteam Elite – kiedy premiera?

Cold Iron Studios pracowało nad grą od kilku lat, a liczne komplikacje doprowadziły w końcu do rozwinięcia współpracy z Disneyem. Datę premiery Aliens: Fireteam Elite poznaliśmy wraz ze startem pre-orderu gry, kiedy opublikowany został jej nowy zwiastun. Produkcja zadebiutuje 24 sierpnia 2021 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox serii X i serii S.

Zwiastun i gameplay z Aliens: Fireteam Elite

Napięcie związane z premierą jest budowane już od kilku miesięcy, kiedy to opublikowano pierwszy zwiastun gry. Doskonale wyglądająca grafika, mrożący krew w żyłach klimat i dynamiczni wrogowie sprawiają, że fani uniwersum Obcego nie mogą się doczekać premiery.

Oto dwa oficjalne zwiastuny Aliens: Fireteam Elite:

Poza zwiastunami, w Internecie można obejrzeć też zachęcający 25-minutowy gameplay, który pozwala bliżej przyjrzeć się produkcji:

Aliens: Fireteam Elite – cena i edycja kolekcjonerska

Aktualnie trwa przedsprzedaż gry Aliens: Fireteam Elite. Przy zakupie zarówno wersji podstawowej, jak i edycji kolekcjonerskiej, otrzymuje się dodatkowe prezenty. Są to: pakiet zahartowanego marine z bandaną na głowę, dodatkowy, czerwony kolor broni, 3 wzory do broni oraz specjalną emotkę. Cena podstawowa wersji na PC wynosi 159,99 zł, a edycja kolekcjonerska kosztuje 279,99 zł.

Edycja Deluxe gry zawiera dostęp do czterech pakietów DLC, które będą obejmować różne skórki na broń, dodatkowe opcje kolorystyczne, akcesoria na głowę i wiele, wiele więcej.

Sprawdź też: Doom – świetna gra i słaby film? Wszystko o filmie Doom

Nie chcesz czekać? W jakie inne gry z uniwersum Obcego warto zagrać

Uniwersum Obcego narodziło się wraz z premierą pierwszego filmu science fiction serii, Obcy – ósmy pasażer Nostromo, w 1979 roku. Reżyserem produkcji był Ridley Scott. W latach 1986-1997 powstały aż trzy sequele filmu, a Scott po ponad 30 latach od pierwszej części wyreżyserował dwa prequele. 

Sukces serii sprawił, że powstały także komiksy, gry czy seriale inspirowane Obcym. Jeśli więc nie możesz doczekać się Aliens: Fireteam Elite, możesz zagrać w poprzednie gry. Wśród nich warto wymienić:

  • Aliens vs Predator (2010);
  • Aliens: Colonial Marines (2013);
  • Obcy: Izolacja (2014);
  • Alien: Blackout (2019).

Tytułem wartym szczególnej uwagi jest Obcy: Izolacja. To gra z gatunku first-person shooter stworzona przez The Creative Assembly. Twórcy starali się oddać w niej klimat filmu Obcy – ósmy pasażer Nostromo. Akcja rozgrywa się w 2137 roku, 15 lat po wydarzeniach z produkcji. Gracz musi wcielić się w postać Amandy, czyli córki głównej bohaterki filmów – Ellen Ripley. Celem gry jest odnalezienie czarnej skrzynki ze statku Nostromo. Bardzo dobre opinie krytyków i graczy świadczą o niezaprzeczalnym sukcesie tej pozycji. Jeśli jeszcze nie znasz tego tytułu, koniecznie zgłąb ten ultra mroczny świat Obcego!

Ponadto ciekawą rozgrywkę może zapewnić Aliens: Colonial Marines. To także gra z gatunku first-person shooter. W tej części akcja rozgrywa się jednak po wydarzeniach z filmu Obcy – decydujące starcie. Główny bohater to Christopher Winter, którego celem jest odnalezienie Ellen Ripley. Walcząc z przerażającymi obcymi, gracz może korzystać z miotacza ognia, broni palnej czy przenośnej wieżyczki obronnej. Możliwa jest także rozgrywka wieloosobowa na podzielonym ekranie.

Warto też zapoznać się z planszówką Obcy z 1988 roku. To polska gra stworzona przez Artura Górskiego-Motyla, uzupełniona grafiką Jerzego Kurczaka. Nawiązuje do filmu Obcy – decydujące starcie. Może w nią grać nawet 7 osób.

Premiera Aliens: Fireteam Elite zbliża się wielkimi krokami. Fani uniwersum Obcego z niecierpliwością wyczekują tytułu, a o tym, czy produkcja spełni ich oczekiwania, dowiemy się już 24 sierpnia 2021 roku. Na razie gameplay zapowiada się obiecująco. Co sądzisz? Podziel się swoimi wrażeniami w komentarzu!

Projektory w świetnych cenach

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.