preyon eagle scream

Recenzje

24.10.2022 13:11

PREYON Eagle Scream – recenzja mikrofonu. Ładny i skuteczny

Komputery Peryferia Zakupy
18
0
0
18
0

PREYON Eagle Scream to mikrofon przydatny nie tylko tym, którzy prowadzą transmisje internetowe i grają w gry. Jak sprawdza się na co dzień?

Mikrofon zewnętrzny to jedno z tych akcesoriów komputerowych, które wraca do łask użytkowników po długich latach nieobecności. Zapewne starsi czytelnicy pamiętają jeszcze charakterystyczne, białe mikrofony, które stały na biurkach w pracowniach komputerowych z przełomu XX i XXI wieku. Podobnie mikrofony można było również spotkać na liście wyposażenia typowego komputera domowego.

Ich popularność, z biegiem czasu, została jednak mocno ograniczona. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że obecnie zdecydowanie chętniej kupujemy laptopy niż komputery stacjonarne, a te posiadają wbudowane mikrofony. Popularność akcesoryjnych mikrofonów do komputera zmalała również dzięki temu, że wielu użytkowników zdecydowała się na zakup słuchawek przeznaczonych typowo do pracy z komputerem. Te, co do zasady, również posiadają wbudowany mikrofon.

Sprawdź też: PREYON Buzzard Scream – recenzja mikrofonu

Podobnie jak klawiatury mechaniczne, mikrofony biurkowe wróciły do łask dzięki gamingowi. To właśnie letsplayerzy i streamerzy odpowiedzialni są, w dużej mierze, za rozpropagowanie mody na mikrofony. Dzięki nim, na zakup tych peryferiów zdecydowali się również ich widzowie. Nie bez znaczenia dla powrotu mikrofonów do łask użytkowników były również okoliczności, kiedy to uczniowie i studenci zdobywali wiedzę zdalnie.

preyon eagle scream opakowanie
PREYON Eagle Scream kryje się w dużym opakowaniu, z mnóstwem dodatków wewnątrz

W niniejszej recenzji przyjrzymy się temu, co oferuje mikrofon od marki, która właśnie postawiła swój pierwszy krok na polskim rynku. PREYON Eagle Scream to kardioidalny mikrofon dla graczy, wyposażony w kilka ciekawych dodatków, na które warto zwrócić uwagę. Jak nowa marka poradziła sobie z nie lada wyzwaniem, jakim jest wyprodukowanie wartego polecenia urządzenia do rejestrowania dźwięku? Sprawdźmy to!

Sprawdź też: SPC Gear SM900 – recenzja. Mikrofon warty zakupu, czy niekoniecznie?

KODY RABATOWE MORELE

PREYON Eagle Scream – specyfikacja, rozpakowanie, pierwsze wrażenia

Mikrofon PREYON Eagle Scream trafia do użytkownika w charakterystycznym dla tego producenta opakowaniu. Czarne tło zdobią białe napisy, fioletowe akcenty, a także wizerunek sprzętu, który znajduje się wewnątrz. My zaś przyjrzyjmy się temu, co na pudełku interesuje nas najbardziej. Tak prezentuje się specyfikacja techniczna PREYON Eagle Scream:

 • Model: PREYON Eagle Scream
 • Charakterystyka kierunkowości: kardioidalna
 • Zakres częstotliwości: 25 Hz – 20 kHz
 • Częstotliwość próbkowania: 16 bit, 48 kHz
 • Czułość: -43 dB ± 3 dB
 • Współczynnik S/N: 75 dB
 • Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego: 120 dB
 • Rodzaj podświetlenia: RGB
 • Wymiary: 124,4 x 45,2 mm
 • Długość przewodu: 250 cm
 • Zawartość opakowania: mikrofon USB, pop filtr, przewód USB, koszyk antywstrząsowy, regulowane ramię, zacisk biurkowy, stojak biurkowy, gąbka przeciwwiatrowa, nakrętka, instrukcja obsługi
 • Cena: 429 złotych.
mikrofon preyon eagle scream
Po wyjęciu z pudełka mikrofon prezentuje się bardzo dobrze

Tym, co najmocniej zwraca uwagę w specyfikacji technicznej mikrofonu, jest to, z jak uniwersalną konstrukcją mamy do czynienia. Choć jest to mikrofon dedykowany w pierwszej kolejności graczom, może być używany również do innych celów, w tym jako pomoc w zdalnych zajęciach czy wygodne rozwiązanie do rozmów przez komunikatory internetowe. PREYON Eagle Scream może zostać umieszczony zarówno na ramieniu, przez co łatwo go złożyć jak i rozłożyć w razie potrzeby, jak również na niewielkim stojaku, bezpośrednio na blacie biurka.

Co istotne, cały zestaw wydaje się naprawdę solidny i kompletny. Wszystko, co niezbędne, by cieszyć się możliwościami nowego mikrofonu, znalazło się w zestawie sprzedażowym. Pierwsze wrażenie jak najbardziej na duży plus.

Zanim przejdziemy do tego, jak korzysta się z tego mikrofonu w praktyce, jeszcze kilka słów o procedurze montażu i pierwszym uruchomieniu. O ile montaż na stojaku nie wymaga większego komentarza – wystarczy przykręcić mikrofon do stojaka i podłączyć przewód, tak w przypadku ramienia musimy poświęcić chwilę czasu. Pomoże nam w tym lakoniczna instrukcja obsługi, choć nie zawsze trzeba będzie z niej korzystać. Wystarczy bazować na własnej intuicji i wszystko powinno się udać, a w razie wątpliwości zawsze można posłużyć się rysunkiem poglądowym umieszczonym z tyłu opakowania.

Mikrofon PREYON Eagle Scream jest urządzeniem typu plug&play, dlatego jego instalacja sprowadza się wyłącznie do podłączenia przewodu USB do jednego z wolnych portów w komputerze. Następnie wystarczy tylko wybrać odpowiednie urządzenie wejścia dźwięku i wyregulować głośność – to wszystko. Mikrofon jest gotowy do pracy.

mikrofon stojak biurkowy
Mikrofon może pracować na statywie biurkowym

Sprawdź też: Razer Seiren V2 Pro – recenzja. Dobry mikrofon, ale czy powalający?

Wszechstronny mikrofon dla graczy i nie tylko

Choć mogłoby się wydawać, że PREYON Eagle Scream to zwykły mikrofon z podświetleniem RGB, w rzeczywistości jest zdecydowanie ciekawiej. Owszem, to wciąż mikrofon, którego podstawowym zadaniem jest rejestrowanie głosu użytkownika, jednak posiada kilka interesujących dodatków, o których warto wspomnieć w tym miejscu.

Pierwszym z nich jest przycisk do szybkiego wyciszania mikrofonu. Jego obecność oznacza, że nie trzeba już przekopywać się przez ustawienia komputera czy komunikatora internetowego, żeby móc się wyciszyć. Wystarczy dotknięcie przycisku i to wszystko – nikt nas nie słyszy. Zmianę statusu potwierdzi niewielka dioda, która zmieni kolor z zielonego na czerwony. Proste, ale bardzo skuteczne, a przede wszystkim przydatne.

Drugi, równie przydatny dodatek, to regulacja czułości mikrofonu w formie fizycznego pokrętła. To bardzo podobne ułatwienie, dzięki któremu nie trzeba tracić czasu na modyfikację ustawień oprogramowania czy systemu. Jeden ruch dłoni wystarczy, by rozmówcy słyszeli nas dokładnie tak, jak tego chcemy.

preyon ramię
Można również umieścić go na ramieniu

Dla wszystkich tych, którzy preferują słuchawki nad głośniki, producent przygotował kolejne usprawnienie. W korpusie mikrofonu znalazło się miejsce na wyjście słuchawkowe, również wyposażone w regulację głośności. Dzięki tym wszystkim dodatkom PREYON Eagle Scream to coś więcej niż tylko mikrofon. To urządzenie, które potrafi znacząco ułatwić pracę z komputerem.

Co bardzo istotne, powyższe rozwiązania przydadzą się nie tylko graczom. Równie dobrze sprawdzą się w służbie użytkownikom, którzy wykorzystują mikrofon do nagrywania swojego głosu. Przydadzą się również wtedy, kiedy mikrofon służy przede wszystkim do rozmów w komunikatorach internetowych i uczestnictwa w wideokonferencjach. Właśnie tak w praktyce objawia się uniwersalność mikrofonu PREYON Eagle Scream.

preyon eagle scream
Producent pamiętał o przydatnych dodatkach

Sprawdź też: Mikrofon Blue Yeti USB Blackout – recenzja. Czy warto kupić mikrofon Blue Yeti?

PREYON Eagle Scream – brzmienie bez zarzutu

Pora przejść do tego, co najważniejsze, czyli kilku słów na temat jakości pracy mikrofonu PREYON Eagle Scream. Czego można od niego wymagać? Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że nie jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w studiu nagraniowym czy do użytku przez profesjonalnego lektora. Najbardziej wymagającym gronem, do którego adresowany jest właśnie ten mikrofon, to osoby, które prowadzą amatorskie kanały w serwisie YouTube czy transmitują swoje poczynania w grach komputerowych.

Z wyżej wymienionych zadań PREYON Eagle Scream wywiązuje się dokładnie tak, jak powinien. Rejestrowany dźwięk jest wyraźny, czysty i przyjemny w odbiorze dla widza i słuchacza. Dokładnie tego powinniśmy oczekiwać od tego typu mikrofonu i to dostajemy. Kiedy dodamy do tego podświetlenie RGB, które nadaje mikrofonowi charakterystycznej, gamingowej estetyki, a także dodatki, dzięki którym prezentuje się jak profesjonalne urządzenie do rejestracji dźwięku, otrzymamy przepis na sprzęt, który po prostu warto kupić.

O pozostałych zastosowaniach mikrofonu nawet nie musimy w tym miejscu wspominać. Do prowadzenia rozmów, uczestnictwa w wideokonferencjach czy sporadycznych nagrań nie tyle w zupełności wystarczy, co wręcz oferuje nieco więcej, niż wymagamy.

preyon eagle scream wyjście słuchawkowe
Wyjście słuchawkowe z regulacją – bardzo praktyczne!

Sprawdź też: MOZOS MKIT-900PRO – recenzja. Czy mikrofon do 200 złotych może być dobry?

Podsumowanie

Mikrofon PREYON Eagle Scream to jedno z tych urządzeń, które po zakupie okazują się dokładnie takie, jak mogliśmy się tego spodziewać. To bardzo porządny, solidny, a przede wszystkim wszechstronny mikrofon, który sprawdzi się w wielu zastosowaniach.

Wrażenie robi również zestaw sprzedażowy, w którym znalazło się dosłownie wszystko, co potrzebne, by komfortowo korzystać z tego typu akcesorium. Czego chcieć więcej? Ciężko znaleźć coś, do czego można by było się przyczepić i wytknąć jako wada. W tej cenie, z tym wyposażeniem, jak najbardziej warto go kupić.

18
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *