PREYON Condor Classic to produkt polskiej firmy, która właśnie wchodzi na rynek. Czy warto zainteresować się jej sprzętami? Jak sprawdza się przygotowana przez nich myszka gamingowa? Przeczytajcie!
PREYON Condor Classic to myszka przygotowana przede wszystkim dla graczy.
Otrzymałam ją przedpremierowo i z zaciekawieniem przystąpiłam do testowania. Jak się sprawdziła i czy sprostała oczekiwaniom? Czy produkt rodzimej firmy PREYON ma szansę zdobyć popularność wśród graczy?
PREYON Condor Classic – specyfikacja
Zacznijmy od konkretów, czyli od tego, co dokładnie oferuje PREYON Condor Classic:
- maksymalna rozdzielczość: 12400 DPI;
- DPI bazowe: 800, 1600, 2400, 3200, 4000, 6200;
- sensor: Pixart PAW3327;
- liczba przycisków: 7;
- częstotliwość odświeżania: 125/250/500/1000 Hz;
- wymiary: 126,1 x 64,6 x 36,2 mm;
- waga (bez kabla): 105 g;
- przyspieszenie: 30 g;
- przełączniki: Huano 20 mln;
- podświetlenie: RGB 16 milionów kolorów;
- ślizgacze: teflonowe (PTFE);
- funkcja nagrywania makr: tak;
- dedykowane oprogramowanie kompatybilne z Windows 7/8/10/XP;
- długość kabla: 1,8 m;
- kabel USB w oplocie z pozłacaną końcówką.
Pierwsze wrażenia z użytkowania PREYON Condor Classic
PREYON Condor Classic jest zapakowana w czarne pudełko z fioletowymi elementami – to bardzo gustowne połączenie barw, więc pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Co znajduje się w opakowaniu? Przede wszystkim myszka, która spodobała mi się od pierwszego wejrzenia – czarna, matowa, smukła, elegancka. Prezentuje się naprawdę świetnie. Po podłączeniu do komputera moim oczom ukazała się feeria barw – tak uwielbiana przez wielu graczy, a wszystko dzięki podświetleniu RGB. W myszce jest naprawdę dużo elementów świetlnych i wszystkie tworzą bardzo spójną kompozycję. Oczywiście mam pełną świadomość, że to nie design jest najważniejszy, jednak ten w PREYON Condor Classic absolutnie mnie zachwyca.
W opakowaniu znajduje się także instrukcja w 12 językach, w tym także oczywiście po polsku. Zawiera ona schematyczny rysunek myszki wraz z dokładnym opisem wszystkich przycisków oraz parametrami technicznymi.
Sprawdź też: PREYON Hawk Customizable – recenzja nowej myszki dla graczy!
Dedykowane oprogramowanie – dopasuj sprzęt do swoich potrzeb!
Na początku użytkowania na pewno warto zapoznać się z oprogramowaniem, które umożliwia dostosowanie myszki do Twoich potrzeb. Możesz między innymi zdecydować, jak myszka będzie świecić, a także oczywiście zmieniać DPI. Co najważniejsze – software umożliwia również przypisanie różnych funkcji do konkretnych przycisków. Istnieje mnóstwo możliwości konfiguracji, co na pewno przypadnie do gustu wszystkim graczom. Na początku przygody warto więc poświęcić trochę czasu na „zabawę” z ustawieniami, żeby uzyskać jak najbardziej zadowalający i zindywidualizowany sprzęt. Dzięki niemu gra będzie jeszcze przyjemniejsza, a wygrana – pewniejsza!
PREYON Condor Classic. Na co warto zwrócić uwagę?
Masz dość splątanych kabli? Wytrzymały przewód w oplocie PREYON Condor Classic sprawi, że na zawsze o nich zapomnisz. Podobnie jak o przetarciach. Kabel jest lekki, miękki i zupełnie nie ogranicza nawet podczas gwałtownych ruchów. Złota końcówka to oczywiście dodatkowy atut. Nic, tylko grać i wygrywać!
W PREYON Condor Classic klawisze wraz z korpusem są pokryte warstwą gumowaną – zapewnia to lepszy chwyt, a przecież w niektórych sytuacjach ma to kluczowe znaczenie. Co ciekawe – na klawiszach zastosowano powłokę glossy, która ma uniemożliwiać pozostawianie śladów palców na urządzeniu. Powłoka nie sprawdza się idealnie, aczkolwiek jest w lepiej niż w innych znanych mi myszkach.
W tym modelu wykorzystano czujnik Pixart PAW 3327. Umożliwia on osiągnięcie wartości 12400 DPI! Taka precyzja zapewni Ci trafienie dowolnie wybranego piksela. Brzmi bajecznie i właśnie tak to wygląda w praktyce! Dzięki niemu przyzwyczaisz się do wygrywania wszelkich rozgrywek w ulubionych grach!
Sprawdź też: PREYON Hurricane Fly – recenzja słuchawek bezprzewodowych. Prawdziwy odlot?
Warto także wspomnieć o teflonowych ślizgaczach, które gwarantują bardzo płynne i precyzyjne poruszanie się myszki, a to przecież absolutnie kluczowa sprawa nie tylko dla graczy.
Idealnie skomponowana całość – brawo PREYON!
Moje dłonie są raczej niewielkie, ale jestem przekonana, że także osoby o dużo większych dłoniach będą czuły komfort podczas używania tej myszki. Tak więc wielkie brawa za skonstruowanie urządzenia, które jest niezwykle uniwersalne. Ergonomiczny kształt zapewnia przyjemne użytkowanie. Myszka świetnie leży w dłoni i nie zdarzyło mi się przypadkowo nacisnąć na którykolwiek z – dość licznych przecież – przycisków. Trzeba tutaj wspomnieć, że ich żywotność to 20 milionów kliknięć, co niewątpliwie zagwarantuje bardzo długi czas użytkowania gryzonia. Oprócz dobrze skonstruowanego urządzenia mamy do czynienia z ciekawie ulokowanymi elementami świetlnymi, które idealnie dopełniają całość i nadają urządzeniu niezwykły wygląd. Dodatkowym elementem, który jest zarówno dekoracyjny, jak i funkcjonalny jest subtelna ozdoba na kółku myszki. Perforacja umożliwia lepsze korzystanie ze scrolla i przy okazji wygląda niezwykle ciekawie. Wspomnę tutaj, że sam scroll pracuje bardzo dobrze i absolutnie nie ma się do czego przyczepić.
Moja ocena myszki PREYON Condor Classic
Czy produkt tani może być dobry? Oczywiście, że tak! Czy polski producent może dostarczyć nam sprzęt dobrej klasy, który chcemy mieć na swoim biurku gamingowym bądź biurowym? Zdecydowanie tak! Marka PREYON absolutnie to potwierdza.
Nawet po 8 godzinach pracy dłoń się nie męczy. Przyznam, że do tej pory pracowałam na myszkach bezprzewodowych, ale kabel w tym modelu zupełnie nie utrudniał korzystania z urządzenia i był niezauważalny. Podczas grania myszka oczywiście również sprawdza się znakomicie, co sprawia, że jest to poważna konkurencja dla droższych myszek gamingowych. Jeżeli szukasz bardzo dobrego produktu w rozsądnej cenie – sprawdź nowinkę od PREYONA, nie zawiedziesz się.
Słyszałeś już o firmie PREYON? A może skusiłeś się na zakup jakiegoś ich produktu? Jak go oceniasz? Czy myszka Condor Classic wydaje Ci się ciekawą propozycją dla gracza? Koniecznie napisz o tym w komentarzach!
Sprawdź też: PREYON Buzzard Scream – recenzja mikrofonu
Wygląda świetnie, jedno pytanie czy ten scroll jest bezglosny czy jednak go słychać przy „scrollowaniu”?