PREYON Hawk Customizable

Recenzje

02.11.2022 09:55

PREYON Hawk Customizable – recenzja nowej myszki dla graczy!

Komputery Peryferia Zakupy
18
0
1
18
0

Myszka PREYON Hawk Customizable, a nawet sama marka PREYON, to nowinka na rynku technologicznym! Sprawdź, czym charakteryzuje się ten produkt oraz co ma do zaproponowania nowy, polski producent!

Specyfikacja myszki PREYON Hawk Customizable

Dostałam do recenzji przedpremierowo zupełnie nową myszkę gamingową PREYON Hawk Customizable, a teraz chciałabym przedstawić ją i Tobie! Jej specyfikacja prezentuje się następująco:

 • waga: 81 gramów (bez kabla i ciężarków),
 • waga z ciężarkami: +/- 100 gramów (bez kabla),
 • wymiary: 127 × 55 × 41 mm,
 • sensor optyczny: PixArt PAW3327,
 • liczba przycisków: 7
 • przełączniki: Huano 20mln,
 • podświetlenie: RGB,
 • żywotność przełączników: 20 milionów kliknięć,
 • maksymalna czułość (DPI): 12 400,
 • długość kabla: 1,8 m,
 • ślizgacze teflonowe (PTFE),
 • dwa panele korpusowe,
 • przewód w oplocie z pozłacaną końcówką.

Dzięki ciężarkom i panelom korpusowym myszka PREYON Hawk Customizable może zostać ustawiona dokładnie pod Twoje upodobania. Dostosować można także podświetlenie za pomocą kliknięcia naraz rolki oraz górnego przycisku DPI. Wymiary i osadzenie przycisków są standardowe, w związku z czym nikt nie będzie miał kłopotu z dosięgnięciem do któregoś z nich.

PREYON myszka gamingowa
PREYON Hawk Customizable to standardowa mysz gamingowa, którą dostosujesz pod własne upodobania

Pierwsze spotkanie z myszką PREYON Hawk Customizable

Opakowanie, w którym znajduje się myszka PREYON Hawk Customizable, zachowane jest w ciemnych tonacjach. Połączenie czerni i fioletu bez dwóch zdań przyciąga wzrok! Oprócz tego znajdziemy na nim informacje o cechach charakterystycznych urządzenia.

Sprawdź też: PREYON Falcon Gaming – recenzja myszki gamingowej. Leć z sokołem w grze!

Zagłębiając się nieco i otwierając pudełko, znajdziemy w nim myszkę z idealną długością kabla, odważniki, dodatkowy panel, tekturowe zabezpieczenie oraz instrukcje obsługi. Zawiera ona w sobie aż 12 języków, oczywiście między innymi język polski.

Myszka dla graczy PREYON
Dostosowanie PREYON Hawk Customizable jest bardzo łatwe

Mysz PREYON Hawk Customizable wystarczy jedynie dostosować do własnych wymagań, podłączyć do komputera i gotowe! Możemy oddać się rozgrywce na długie godziny!

KODY RABATOWE MORELE

PREYON Hawk Customizable – jak wygląda ta myszka?

Wygląd myszki PREYON Hawk Customizable nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak wymienne panele potrafią całkowicie ją odświeżyć. Zarówno fani gładkich powierzchni, jak i wielbiciele nowoczesnego rozwiązania typu plastry miodu będą usatysfakcjonowani.

Sprawdź też: PREYON Owl – raSOWA mysz gamingowa?

Podstawa myszki, na której znajduje się sensor optyczny, a także inne części urządzenia są pozbawione szczelin, dzięki czemu unikamy gromadzenia się w „gryzoniu” kurzu i innych zabrudzeń. Wyjątkiem jest obudowa typu plastry miodu – w tym przypadku nie ominie nas ta sytuacja, jednak łatwo można ją zażegnać, wybierając zakryty panel.    

PREYON myszka
PREYON gwarantuje bardzo wygodną rozgrywkę

Oprócz tego myszka PREYON Hawk Customizable dobrze leży w dłoni, a przypadkowe kliknięcie któregoś z 7 przycisków jest niemożliwe. Każdy z nich jest dobrze umiejscowiony, wyważony w czułości i nie sprawia najmniejszych kłopotów użytkownikowi.

Oświetlenie myszki okala z dwóch stron wymienny panel korpusu. W standardowym ustawieniu błyśnięcia światła ukazują się jedynie po kliknięciu któregoś z przycisków. Są one w charakterystycznych kolorach tylko podczas zmiany DPI, pozostałe klawisze uruchamiają barwy ustalone w danej kolejności. 

Czy myszka PREYON Hawk Customizable jest wygodna?

Przesiadka na myszkę PREYON w pierwszej chwili nie była zbyt przyjemna. „Gryzoń” wydawał mi się nieco nieporęczny, jednak po kilku wspólnych minutach i małej personalizacji zaprzyjaźniliśmy się. 

Możliwość dostosowania wielu elementów, takich jak ciężkość myszki, kolory i sposoby podświetlenia czy wymienne korpusy, daje pole do popisu. Wszystko możemy ustawić tak jak chcemy, by rozgrywka czy nawet standardowe prace biurowe były dla nas czystą przyjemnością.

PREYON Hawk Customizable
Wymienne korpusy sprawdzają się świetnie w tym modelu, łatwo je wymienić, a przy tym doskonale trzymają się na magnes

Osobiście o wiele wygodniejsze dla mnie okazało się zastosowanie płaskiego panelu oraz praca na myszce z wyciągniętymi obciążnikami. Kabel ani razu mi nie zawadził, a reakcje „gryzonia” są naprawdę w punkt! Zakres DPI rozpoczyna się od 800, a kończy na 12 400. Po odpowiedniej personalizacji nie sposób nie trafić kursorem w zamierzony cel!

Sprawdź też: PREYON Blue Blitz Claw – recenzja klawiatury do pracy i zabawy

Spodobało mi się, że klikanie scrolla (służącego np. do otwierania nowych kart) wymaga włożenia nieco siły. Dzięki temu nawet przypadkowe kliknięcie, które w innych modelach zakończyłoby się nieumyślnym otwarciem lub zamknięciem karty przeglądarki, nie dojdzie do skutku, dopóki mocniej i pewniej nie przyciśniemy przycisku. Stabilność i niezbyt duża czułość innych klawiszy również jest według mnie bardzo na plus!  

Czy polecam myszkę PREYON?

Uważam, że myszka PREYON Hawk Customizable zdecydowanie zasługuje na uwagę! Jedyne dwie wady, które zauważyłam, są następujące: osoby z naprawdę małymi dłońmi mogą się z nią nie polubić, a bazowa waga mogłaby być nieco mniejsza – poza tym jest to znakomity produkt!

PREYON Hawk Customizable
PREYON Hawk Customizable daje Ci pełne pole do dostosowania myszki pod Twoje preferencje

Morele zrobiły kawał dobrej roboty, a Ty możesz dołożyć cegiełkę do rozwoju polskiej marki, wybierając ten sprzęt! Po tym teście stwierdzam, że PREYON zmierza w dobrym kierunku i z pewnością zaskoczy nas niejednym znakomitym produktem.

Czy słyszałeś coś o nowej marce PREYON? Jakie cechy myszki PREYON Hawk Customizable do Ciebie przemawiają? Koniecznie podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy i zapoznaj się z ofertą producenta w sklepie Morele.net!

A jeśli chcesz poznać więcej interesujących nowinek technologicznych – zapoznaj się z następującymi treściami:

18
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *