karta graficzna

Technologia

11.01.2022 14:05

Nvidia i AMD – tańsze karty graficzne podczas CES 2022

Komputery Newsy
14
2
0
14
2

Nvidia i AMD zaprezentowały nowe propozycje kart graficznych podczas CES 2022. Czy propozycje przyjmą się na rynku i będą odpowiedzią na tragiczną sytuację z dostępnością?

Nvidia oraz AMD próbują rozwiązać sytuację z brakiem kart graficznych na rynku. Wszystkie najlepsze propozycje zostają błyskawicznie wykupione przez krypto-górników albo skalperów, podbijając ceny do niebotycznych kwot. To z kolei zmusiło zdesperowanych graczy do kupowania podzespołów poprzednich generacji w cenach, które jeszcze rok czy półtora roku temu uznalibyśmy za absurdalne.

Obaj giganci technologiczni proponują nam karty graficzne, które mają mieć przyzwoite wyniki. AMD przedstawiło kartę RX 6500 XT, a Nvidia RTX 3050. Cena wywoławcza obydwu produktów ma być, odpowiednio $199 oraz $249. Nie będą to tytani wyników jak najnowsza generacja potężnych kart graficznych, lecz na pewno będą lepsze niż te z poprzedniej. Wydaje się, że ideą za najnowszymi propozycjami było zaoferowanie kart w konkurencyjnej cenie, o podobnych wynikach jak te z poprzedniej generacji, jednak wykorzystujących nowe rozwiązania technologiczne. Przykładem może być opcja DLSS (Deep Learning Super Sampling) dla Nvidia RTX 3050, czy AMD RX 6050 XT polegające na FidelityFX Super Resolution (z braku własnych rozwiązań).

Sprawdź też: Ethereum zalicza duży spadek – co dalej z kryptowalutą?

Cena podana przez producentów na pewno nie będzie tą, którą przyjdzie nam zapłacić. Rynek jest głodny. Kolejka klientów, czekających na wymianę karty graficznej na nowszą, jest długa i pełna niecierpliwych graczy, więc raczej normalne będzie, że pożądany towar będzie droższy.

Niestety, sytuację można odczytywać, że nie ma dobrych opcji do wyboru, są po prostu odrobinę lepsze niż obecna sytuacja. Też czekasz na nowe karty graficzne? Propozycja Nvidii czy AMD Cię przekonuje?

Sprawdź też: Techland chwali się, że ukończenie Dying Light 2 zajmie 500 godzin

14
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *