Płyty główne MSI obsługują do 256 GB pamięci RAM

Technologia

01.03.2024 11:40

Płyty główne MSI obsługują do 256 GB pamięci RAM

Komputery Newsy Podzespoły
3
0
0
3
0

Wszyscy wiemy, jak duże jest dziś zapotrzebowanie na elastyczne platformy z segmentu konsumenckiego. Nie wszyscy bowiem potrzebują topowych jednostek HEDT, ponieważ operacje takie jak edycja wideo czy wielozadaniowość wcale nie wymagają tak dużej liczby rdzeni procesora, jakie oferowane są właśnie w tym segmencie. MSI doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego od dzisiaj, płyty główne Intel z chipsetem serii 600 i 700 oraz pełna podstawka AM5, wspierają obsługę pamięci o maksymalnej pojemności aż 256 GB.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

256 GB jest osiągane za pośrednictwem czterech modułów DIMM, a 128 GB za pomocą dwóch. To oznacza, że jeden moduł pamięci może oferować 64 GB pojemności i jest to bardzo przydatne dla posiadaczy platform, które są w dużym stopniu wykorzystywane przy wielozadaniowości czy edycji wideo lub projektach inżynieryjnych i AI.

Sprawdź też: ASUS ROG STRIX B760-F GAMING WIFI – test płyty głównej

Jeśli chodzi o platformę Intel, wspierane są wyłącznie płyty główne obsługujące standard DDR5 na chipsetach z serii 600 i 700. Rzecz jasna należy zaktualizować BIOS płyty głównej, żeby otrzymać takie wsparcie. Na początek MSI wypuściło oprogramowanie dla płyt Z790 Godlike Max, Godlike, Ace Max, Ace, Carbon WiFi Max, Carbon WiFi, Pro Max WiFi, Pro WiFi, Mpower i płyt B760, a dokładnie B760M Mortar Max WiFi, Mortar WiFi oraz Mortar.

obsługa pamięci ram przez płyty msi

Jeśli chodzi zaś o platformę AMD, wszystkie płyty główne z segmentu AM5 są wspierane, w tym urządzenia oparte o chipsety X670, B650 i nawet A620. Dedykowany BIOS dla tych jednostek został już wydany w styczniu.

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *