minecraft forge co to jest

Poradniki

29.01.2023 22:43

Minecraft Forge – co to jest? Jak zainstalować? Poradnik

Gry
7
4
0
7
4

Co to Minecraft Forge? Jak zainstalować ten mod oraz do czego on służy? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. Zapraszam do lektury!

Minecraft to gra, która swój szczyt popularności przeżywała kilka lat temu, lecz do dziś posiada grono oddanych fanów i gra w nią wiele osób niezależnie od wieku. Ci, którzy chcą wzbogacić swoją rozgrywkę powinni zainteresować się Minecraft Forge.

Minecraft Forge – co to jest?

Forge to mod, który sam w sobie właściwie gry nie zmienia, lecz stanowi fundament do instalacji wszystkich innych modów do Minecraft. Forge więc mod-matka, który często spotkamy w instrukcjach instalacji innych dodatków do tej niezwykle popularnej gry.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Oprócz tego, że Forge wymagany jest do instalacji modów, to dba on o to, by poszczególne modyfikacje był ze sobą kompatybilne i ich używanie jednocześnie nie powodowało problemów ze stabilnością gry, czy też z jej prawidłowym działaniem. Do tego Forge dodaje nowe mechaniki do gry, dzięki którym właśnie można tworzyć nawet bardzo skomplikowane i rozbudowane modyfikacje. 

Jak zainstalować i włączyć Minecraft Forge?

Oczywiście podstawa to posiadanie gry Minecraft w pełnej wersji na platformie PC, gdyż tylko tam w grze Minecraft mody są dostępne i można je bez problemu instalować. Przed zainstalowaniem modyfikacji Forge warto zabezpieczyć swoje najważniejsze zapisy i je skopiować. Wszystkie mody do minecraft mogą bowiem mieć zły wpływ na grę i sprawić, że konieczna będzie na przykład jej ponowna instalacja. Gdy już wykonamy kopię zapasową najważniejszych plików powiązanych z Minecraftem można przejść do instalacji modyfikacji Forge. 

Pora przejść dalej i dowiedzieć się jak zainstalować Minecraft Forge w poprawny sposób. Wpierw trzeba pobrać moda odpowiedniego do posiadanej wersji gry Minecraft. Gdy na przykład mamy wersję Minecraft 1.18, to mod Forge musi być do niej dopasowany. Po ściągnięciu moda uruchamiamy pobrany plik, a następnie jesteśmy prowadzeni przez instalator. 

Gdy modyfikacja zostanie zainstalowana wystarczy tylko uruchomić Launcher i wybrać folder Forge stworzony przez moda. Wtedy, gdy do folderu mods w katalogu %appdata$/.minecraft/mods zostaną dodane modyfikacje, to możliwe będzie granie Minecrafta ze zmianami. 

Najczęstsze pytania i problemy 

Czy oprócz Forge trzeba pobrać ModLoadera?

Wiele osób zastanawia się przede wszystkim, czy mając zainstalowaną modyfikację Forge konieczne będzie zainstalowanie także aplikacji ModLoader oraz ModLoaderMP. Odpowiedź jest dość prosta. Nie jest to konieczne, gdyż w Forge zawarte są te programy. 

Sprawdź też: Minecraft za darmo — czy to możliwe? Wszystko o cenie i dostępności

Gdzie pobrać Minecraft Forge?

Modyfikację Forge najlepiej jest pobierać jedynie z oryginalnej strony stworzonej przez twórców tego moda. Nazywa się ona dokładnie tak samo, jak modyfikacja i wystarczy wpisanie hasła “Minecraft Forge”, by szybko odnaleźć stronę, na której mod jest dostępny do pobrania. 

Czy z Forge można korzystać z wielu modów jednocześnie?

Tak, jednym z głównych celów Forge jest właśnie umożliwienie działania kilku modom jednocześnie. Dlatego właśnie pobranie tej modyfikacji jest konieczne i często zalecane przez twórców innych modów do Minecraft. 

7
4

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *