najważniejsze premiery gier w lipcu

Rozrywka

07.07.2022 13:48

Premiery gier na lipiec 2022 – w co zagrać? (PC, PlayStation, Xbox, Switch)  

Gry Konsole
5
0
0
5
0

Jakie są premiery gier w lipcu 2022? W czerwcu nie było można narzekać na nudę, ale czy teraz będzie tak samo? Czego się spodziewać? Które produkcje na PC i konsole są warte uwagi? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Poprzedni miesiąc być może nie zaowocował w głośne tytuły AAA, ale nie oznacza to, że nie było w co grać. Na pewno warto było zainteresować się The Quarry czy kontrowersyjnym Diablo Immortal. Czego za to oczekiwać tym razem? Oto największe premiery gier na lipiec 2022: 

F1 2022 (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S) – 1 lipca

Lipiec wjeżdża na pełnych obrotach, bo już na samym jego początku odbyła się premiera F1 2022. Tego tytułu raczej nikomu przedstawiać nie trzeba – to właśnie dzięki tej produkcji możesz się poczuć jak Robert Kubica! 

W najnowszej edycji roi się od zmian, co byłoby dziwne, gdyby było inaczej, biorąc pod uwagę, jak wiele się ostatnio zmieniło w świecie Formuły 1. Twórcy bardzo mocno starali się odzwierciedlić nowe przepisy. Nowe bolidy, fizyka jazdy czy elementy aerodynamiczne. 

Dodano też m.in. kwalifikacje w postaci sprintu, a także poprawiono AI wirtualnych oponentów. Dla fanów F1 pozycja obowiązkowa! Premiera gry odbyła się na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Arcadegeddon (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S) – 5 lipca

Jeżeli chodzi o premiery gier na lipiec, to trudno byłoby nie wspomnieć o Arcadegeddon, czyli jednej z produkcji, która zadebiutowała 5 lipca i jest częścią podstawowego pakietu PlayStation Plus Essential. Czym jednak konkretnie jest ten twór?

Otóż Arcadegeddon to najnowszy tytuł  IllFonic – twórców m.in. Ghostbusters Spirits Unleashed lub Predator Hunting Grounds. Dzieło to zapewne na pierwszy rzut oka może kojarzyć się z Fortnite. Jednakże tak, jak gra Epic Games stawia na rywalizację, tak w tym przypadku studio skupiło się na trybie współpracy. Naszym głównym zadaniem, jako graczy, jest eliminacja kolejnych to hord przeciwników, a wszystko to w futurystycznej otoczce. Produkcja dostępna jest na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S).

https://www.youtube.com/watch?v=zCnxnsagRdk

Klonoa Phantasy Reverie Series (PC, PS4, PS5, Xbox one, Xbox Series X/S, Switch) – 8 lipca

Klonoa powraca! Wprawdzie jako remastery dwóch pierwszych odsłon, ale to zawsze coś! Tym razem klasyki z PSX trafią na wszystkie platformy. Fabułą i cała mechanika została praktycznie nienaruszona. Przebudowie uległa przede wszystkim szata graficzna. Świetny sposób na uczczenie 25-lecia pierwszej części! Czy poddacie się nostalgii i wyruszycie ponownie na podróż z tytułowym Klonoą?

Dla mniej wtajemniczonych, którzy mają szansę po raz pierwszy zapoznać się z tym tytułem – Klonoa to klasyczna platformówka 2.5D. Najłatwiej przyrównąć ją do takich gier jak Tomba!, Sonic the Hedgehog czy niedawno wydane Metroid Dread

Stray (PC, PS5) – 19 lipca

Inne premiery gier w tym miesiącu mogą się schować, bo nadchodzi Stray! Czyli gra o… kocie. Ale nie takim zwykłym, bo podróżującym po cyberpunkowym mieście, które zamieszkiwane jest przez roboty, nie ludzi. Nasz futrzasty bohater ma jedno zadanie – odnaleźć swoją rodzinę. Sama gra skupia się przede wszystkim na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek, ale nie zabraknie też „mechanik” typowych dla tego gatunku (gier lub zwierząt, sami wybierzcie).

Z pewnością jest to nietypowy twór, któremu zdecydowanie warto dać szansę. Premiera już 19 lipca na PC i PS5.

Digimon Survive (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch) – 29 lipca

„Digimon, Digimon Monsters…” – zebrało się na wspomnienia? To dobrze, bo pod koniec lipca odbędzie się premiera Digimon Survive – najnowszej gry z tytułowymi stworkami! Choć to Pokemony zdecydowanie cieszą się większym rozgłosem, tak produkcje z tą „drugą” serią wcale nie są gorsze! 

Digimon Survive to taktyczny RPG z elementami survivalowej przygodówki i visual novel. Nietypowe połączenie, ale nie takie dziwy powstały w kraju kwitnącej wiśni. W trakcie rozgrywki będziemy eksplorować lokacje, a fabuła będzie zależna od decyzji podejmowanych przez gracza. 

Walki natomiast odbywają w systemie turowym się na planszach podzielonych na polach. Jeżeli lata temu z zapałem oglądaliście animację, to być może warto zainteresować się tą grą? Premiera już 29 lipca na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Switcha.

Xenoblade Chronicles 3 (Switch) – 29 lipca

Raczej najgłośniejszy tytuł, jeżeli chodzi o premiery gier na lipiec 2022. Xenoblade Chronicles 3 to długo wyczekiwana kontynuacja produkcji z 2017 roku, w której my, jako gracze, trafiamy do uniwersum łączącego światy z dwóch poprzednich odsłon. Jednakże twórcy zapewniają, iż całość została zaprojektowana w taki sposób, aby ci, którzy nie mieli dotychczas styczności z serią, nie czuli się w niej zagubieni. 

Xenoblade Chronicles 3 to jRPG jednak w dużo bardziej dynamicznej formule niż ma to zazwyczaj miejsce w tym gatunku. Oczywiście taktyczny zmysł to dalej mus, ale sama walka jest przedstawiona w dużo przystępniejszej formie. Premiera 29 lipca tylko na Nintendo Switch! 

Oto najlepsze gry na lipiec 2022! Oczywiście nie są to wszystkie tytuły, które pojawią się w tym miesiącu, ale to właśnie te produkcje z pewnością są warte uwagi. Czekacie na któreś z nich? A może właśnie czegoś brakuje na tej liście? Koniecznie dajcie znać! Zapraszamy także do sprawdzenia, jakie jeszcze premiery gier szykują się w tym roku!

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *