microsoft remote desktop manager

Poradniki

31.01.2023 09:44

Microsoft Remote Desktop – co to jest i dla jakich systemów?

Online Programy i aplikacje
3
0
0
3
0

Microsoft Remote Desktop to aplikacja przeznaczona nie tylko dla komputerów z systemem Windows. Czym jest ta aplikacja? Zastanawiasz się w kontekście hasła remote desktop, co to tak właściwie jest? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym tekście!

Praca zdalna w ciągu ostatnich kilku lat stała się niezwykle popularnym zjawiskiem, w czym oczywiście bardzo mocno „pomogła” pandemia koronawirusa. Wiele osób przymusowa musiało zająć się pracą w domu, lecz nagle okazało się, że może to być naprawdę efektywna forma działania. To właśnie dlatego wielu pracodawców zaczęło na poważnie rozważać home office jako opcję dla swoich pracowników. Niektóre problemy związane z tym zagadnieniem są w stanie rozwiązywać takie aplikacje jak Microsoft Remote Desktop. Czym jednak jest ta aplikacja i za co jest ona w stanie odpowiadać?

Microsoft Remote Desktop – co to?

Microsoft Remote Desktop, czy też inaczej Zdalny Pulpit Microsoft, to specjalny program, który pozwala nam na uzyskanie zdalnego dostępu do oddalonego od nas komputera czy wirtualnych aplikacji. Niektórzy jednak dalej mogą zastanawiać się, słysząc słowa remote desktop, co to jest i do czego może to służyć – opcji jest tutaj wiele.

Mówiliśmy już o pracy zdalnej i rzeczywiście takie aplikacje, jak Pulpit Zdalny Windows 10 dają nam świetną możliwość, by z naszego domu korzystać z biurowego komputera oddalonego od nas o kilometry. Microsoft Remote Desktop Manager pozwala nam bowiem na całkowite przejęcie kontroli nad maszyną, dzięki czemu używanie jej jest naprawdę proste.

Możesz zainstalować Microsoft Remote Desktop na smartfonie
Microsoft Remote Desktop jest również dostępne na urządzenia mobilne

Pulpity zdalne to również narzędzie coraz szerzej wykorzystywane w informatyce. Specjaliści nie muszą znajdować się przy komputerze, by móc z niego korzystać i na przykład przeprowadzać wszelkie działania konfiguracyjne – wystarczy, że na danym sprzęcie zainstalowana jest odpowiednia aplikacja, a z jej pomocą możemy bez przeszkód operować komputerem z pomocą innego sprzętu!

Sprawdź też: Praca w Microsoft Whiteboard – czym jest tablica online?

Dla jakich systemów operacyjnych Microsoft Remote Desktop?

Oczywiście nie będzie zaskoczeniem fakt, że aplikacja Remote Desktop stworzona przez firmę Microsoft najlepiej sprawdzi się na urządzeniach z systemami Windows oraz Windows Server. Wcale nie oznacza to jednak, że z tej aplikacji nie możemy korzystać w inny sposób. W przypadku Microsoft Remote Desktop Mac również nie jest wykluczony. Na komputerach z nadgryzionym jabłkiem w logu możemy z tego typu aplikacji bez trudu korzystać.

Microsoft Remote Desktop – jak skonfigurować?

Zastanawiasz się, jak skonfigurować Microsoft Remote Desktop? W najnowszych systemach Windows nie jest to nic trudnego – wystarczy tylko kilka prostych kroków.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

W pierwszej kolejności musimy wejść w ustawienia komputera i w zakładce System znaleźć opcję Pulpit zdalny, a tam natomiast zaznaczyć opcję Włączanie zdalnego pulpitu. Następnie łączymy się z konkretnym komputerem, podając kod PIN oraz nazwę komputera. Dzięki temu my możemy przejąć kontrolę nad konkretną maszyną lub udostępnić swój komputer innej osobie, która musi to zrobić na przykład w celach konfiguracyjnych. Pamiętać jednak należy o tym, by pod żadnym pozorem nie oddawać kontroli osobom niezaufanym!

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *