wirtualna tablica online

Poradniki

30.01.2023 09:46

Praca w Microsoft Whiteboard – czym jest tablica online?

Online Programy i aplikacje
2
0
0
2
0

Szkoły przez lata wykorzystywały tablice kredowe, które mogą mieć jednak negatywny wpływ na zdrowie, bądź na pisaki, które jednak kosztują. Rozwiązanie to nowoczesny Microsoft Whiteboard. Jak działa ta tablica do pisania online?

Każdy nauczyciel doskonale wie, jak męczące i irytujące potrafi być korzystanie z tablic, szczególnie kredowych, które wciąż są obecne w wielu szkołach. Na szczęście wiele się w tej kwestii zmienia i możliwe jest zdigitalizowanie nawet tablicy do pisania. Właśnie tak działa bowiem Microsoft Whiteboard. 

Do czego służy Microsoft Whiteboard?

Aplikacja Microsoft Whiteboard będąca częścią pakietu Microsoft 365 to internetowa tablica do pisania. W zasadzie działa ona dokładnie tak samo, jak zwyczajna tablica, z tym że piszemy na niej za pomocą urządzeń mających dostęp do takiej tablicy, czyli komputerów, laptopów czy też tabletów. Microsoft Whiteboard może zostać również wykorzystane w szkołach, które zamontowały w swoich salach specjalne interaktywne tablice, z których można korzystać, wykorzystując specjalne rysiki. 

Z Microsoft Whiteboard możesz korzystać na dowolnych urządzeniach mobilnych i komputerach
Microsoft Whiteboard możesz też zainstalować na swoim smartfonie

Microsoft Whiteboard może więc służyć do wielu różnych celów. Za jego pomocą można rozpisać na przykład mapę myśli w trakcie zdalnego spotkania czy też cele dotyczące projektu. Może również zastępować zwyczajną tablicę w trakcie nauczania zdalnego, gdy z wiadomych powodów lekcje odbywają się poprzez specjalne platformy internetowe. 

Microsoft Whiteboard – jak korzystać?

Aby korzystać z Microsoft Whiteboard, trzeba mieć dostęp do pakietu Microsoft 365. Na szczęście w wypadku placówek edukacyjnych nie stanowi to wielkiego problemu. Obecnie praktycznie każda z nich posiada rozbudowany system kont na platformie Microsoft 365 i korzysta z tego, że specjalna wersja tej platformy dostępna jest dla nauczycieli oraz uczniów zupełnie za darmo, co znacząco ułatwia edukację w dzisiejszych czasach, gdy przez długi okres wszystkie lekcje i zajęcia na studiach musiały odbywać się w trybie zdalnym. Firmy lub osoby prywatne za Microsoft 365 muszą już jednak zapłacić.

Sprawdź też: Jak działa PowerPoint Online? Poznaj aplikację od Microsoftu

Samo korzystanie z Microsoft Whiteboard jest dość proste. Można tego dokonywać za pomocą swojej myszki, gdy z taką tablicą połączymy się poprzez laptopa lub komputer. Na tablecie z kolei można pisać za pomocą własnego palca bądź też specjalnego rysika. Własnych rąk i specjalnych rysików można też używać podczas stacjonarnych zajęć i innych spotkań, w których trakcie wykorzystywana jest aplikacja Microsoft Whiteboard. 

Dla kogo wirtualna tablica online od Microsoft?

Tablica online, czyli Microsoft Whiteboard, to aplikacja o wielu zastosowaniach. Z pewnością powstała z myślą o placówkach edukacyjnych. Znacząco ułatwia bowiem stworzenie warunków jak najbliższych tym, które panują w trakcie nauczania stacjonarnego. Nawet na zwykłych lekcjach tablica do pisania online może się jednak okazać bardzo przydatna. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Microsoft Whiteboard to także nieocenione narzędzie w firmach. W trakcie prac nad różnymi firmowymi projektami można bowiem wykorzystywać tablicę online w postaci Microsoft Whiteboard do wymieniania się różnymi pomysłami, co znacząco usprawni pracę, szczególnie w zespołach, które nie pracują w jednym miejscu, a są mocno rozrzucone. 

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *