jak kupić bitcoin

Poradniki

12.02.2023 15:15

Jak kupić Bitcoin (BTC)? Gdzie kupić kryptowaluty za złotówki?

Biznes Online Zakupy
3
0
0
3
0

Bitcoin mimo swoich problemów nadal znajduje wielu potencjalnych kupców. Jak więc najłatwiej zaopatrzyć się w Bitcoina i o czym warto wiedzieć, zanim zabierzemy się za ten cały proces?

Trudno było w ostatnim czasie choć raz nie usłyszeć o takiej kryptowalucie, jak Bitcoin. Przez długi czas mówiło się o niej w kontekście spektakularnego sukcesu i ewentualnej przyszłości pieniądze – całkowicie elektronicznego, bez kontroli żadnego banku centralnego, opartego na przełomowej technologii blockchain. Gdy jednak za nami największy w historii krach giełdy kryptowalutowej, wokół Bitcoina, bo w końcu to on jest najmocniejszym i największym przedstawicielem wirtualnego pieniądza, przestano snuć tak kolorowe opowieści. Niezmienny jest jednak fakt, że kurs BTC na PLN nadal jest wysoki i wynosi 1 BTC do ponad 90 000 złotych. Tutaj może więc narodzić się kluczowe pytanie: jak kupić bitcoina i gdzie to zrobić?

Jak kupić Bitcoin? Dostępne opcje na inwestycję w Bitcoin

Gdzie kupić Bitcoin? Możemy to zrobić na wiele różnych sposobów. Wiele firm spróbowało złapać się w trendzie na kryptowaluty, dzięki czemu mamy naprawdę świetną możliwość swobodnego operowania wirtualnymi pieniędzmi. Nadal jednak nie wszyscy mogą wiedzieć gdzie kupić kryptowaluty za złotówki, bowiem nadal mamy do czynienia ze stosunkowo nową technologią. Oto sposoby na to, jak płynnie zarządzać swoim portfelem kryptowalutowym. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Sprawdź też: Bitcoin – co to jest? Czy na Bitcoinie można jeszcze zarabiać?

Giełda kryptowalut

Zdecydowanie jednym z najlepszych sposobów na kupno Bitcoina jest giełda kryptowalut. Pozwala ona na szybkie wykonywanie operacji, w tym kupowanie i sprzedawanie waluty. Jaka giełda kryptowalut będzie jednak najlepsza? To pytanie jest o wiele bardziej skomplikowane. Bardzo mocno wśród osób zajmujących się tą tematyką jest Binance czy Zonda – polska giełda krypto, znana wcześniej jako Bitbay. Jak kupować na Binance czy innych giełdach tego typu? Każda z nich operuje na podobnym, lecz lekko różniącym się mechanizmie, dlatego warto zapoznać się z ofertą każdej giełdy osobno i poznac tajniki jej działania.

Kantor kryptowalut

Inną opcją do kupienia Bitcoina jest kantor kryptowalut. Pozwala on na swobodną wymianę wirtualnych pieniędzy na realną walutę jak polski złoty, dolar czy euro. Kantor Bitcoin samodzielnie reguluje ceny i są pod jego nadzorem, w przeciwieństwie do giełd. Mimo marży dla kantoru pozwala to nam na pewne oraz o wiele szybsze zakupy walut.

kantor bitcoin
Wszystkie operacje na kryptowalutach odbywają się za pośrednictwem stosownych aplikacji i witryn

Bitomat

Dobrym sposobem na zdeponowanie swoich pieniędzy na koncie są również bitomaty. To fizyczne maszyny do złudzenia przypominające bankomaty. Bitomaty jednak są podłączone do sieci i oferują kompletną anonimowość. To dobry sposób, jeżeli w danym momencie nie mamy jak sięgnąć po usługi kantoru czy giełdy. Obecnie na całym świecie znajduje się około 40 tysięcy bitomatów – w dużych polskich miastach bez problemu będziemy w stanie na nie natrafić.

Jak kupić Bitcoin w Żabce? Czy jest to jeszcze możliwe?

Niektórzy mogą być powyższym nagłówkiem mocno zaskoczeni. Jak kupić Bitcoin w Żabce, skoro mowa o sklepie spożywczym?! Okazuje się, że do niedawna było to możliwe – wszystko dzięki usługom Bitbay (obecnie Zonda). Z pomocą kodu generowanego w telefonie mogliśmy wpłacić w naszej najbliższej Żabce Bitcoiny bezpośrednio na nasze konto. Prowizja wynosiła 2%, a proces księgowania płatności mógł trwać nawet do trzech dni roboczych. Niestety ta opcja nie jest już dostępna – Zonda zrezygnowała z niej w 2021 roku. Jak widać jednak powyżej, innych sposobów na zakup Bitcoina jest cała masa.

Jak kupić Bitcoin to jedno, ale gdzie trzymać kryptowaluty?

Kupiłeś kryptowaluty? Świetnie! Teraz warto zadbać o ich właściwe przechowywanie. Jak możemy to zrobić? Istnieje wiele sposobów. Niektórzy trzymają swoje pieniądze bezpośrednio na giełdach, lecz ostatnie wydarzenia w świecie wirtualnych walut mocno nadszarpnęły zaufanie do tych instytucji. Dostępne są jednak również tzw. chłodne portfele, czyli sposoby na zapisanie naszych danych w formie fizycznej. Możemy to zrobić z pomocą programu komputerowego, specjalnych dysków czy pendrive’ów, a także… kartki papieru, na której zapiszemy nasz kod dostępu w formie ciągu znaków.

Sprawdź też: Ile kosztuje Bitcoin? Kurs BTC w Polsce, wykres, notowania

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *