jak szukać znajomych na fb

Poradniki

30.01.2023 10:05

Poradnik do Facebooka – szukaj znajomych bez logowania

Online Social media
8
4
0
8
4

Jak szukać znajomych na Facebooku, nie posiadając konta? Czy istnieją jakieś ukryte funkcje i możliwości na Facebooku, pozwalające odszukać znajomych bez logowania? Z nami dowiesz się, jak podejrzeć profile znajomych, bez konta na FB.

Wydawałoby się, że wszyscy znają i korzystają z tego internetowego serwisu społecznościowego, jakim jest Facebook. Jednak są osoby, które nie posiadają kont na Facebooku i nie planują ich zakładania w najbliższej przyszłość. Są też osoby, które po kilku latach użytkowania, rezygnują i bezpowrotnie usuwają konto na Facebooku. Brak konta nie przekreśla możliwości wyświetlania profili swoich znajomych. Mimo że Facebook oficjalnie nie przedstawia takich możliwości, to z nami dowiesz się, jak szukać znajomych na Facebooku bez konta.

Wyszukiwanie znajomych na Facebooku bez logowania – czy jest możliwe?

Założony przez Marka Zuckerberga Facebook po zalogowaniu się, daje nam możliwość wyświetlania i przeglądania profili naszych znajomych lub osób, którymi jesteśmy w danej chwili zainteresowani. To, co zobaczymy na ich profilu na Facebooku, zależy od ustawień prywatności tych osób.

Sprawdź też: Jak sprawdzić wysłane zaproszenia na FB? Kto Cię nie przyjął?

Posiadane konto na Facebooku daje nam dostęp do informacji, zdjęć i postów opublikowanych przez naszych znajomych w serwisie, szczególnie tych, którzy mają ograniczoną prywatność. Bez konta na FB również jesteśmy w stanie wyświetlić dany profil. Istnieją pewne sposoby, które to umożliwiają. Należy pamiętać, że nie są to oficjalne metody rekomendowane przez Facebook – takie w ogóle nie istnieją. A wręcz odwrotnie – serwis zachęca nas do zakładania konta na Facebooku i logowania się za każdym razem kiedy chcemy z niego skorzystać.

Bez konta jest możliwe wyszukiwanie znajomych na FB
Nie musisz mieć konta, aby znaleźć znajomych na Facebooku

Przedstawimy kilka sposobów, za pomocą których możecie wyświetlać profile na Facebooku bez konta i bez konieczności logowania się. 

Szukaj znajomych na Facebooku przez Google

Szukanie znajomych przez wyszukiwarkę Google to pierwsza możliwość. Jest to bardzo prosty sposób na odszukanie profilu na Facebooku. W pasku wyszukiwarki Google wpisujemy dane osobowe osoby, której profil chcemy zobaczyć. W zupełności wystarczy imię i nazwisko oraz dopisek Facebook. Poprzez taki zapis wymusimy na wyszukiwarce Google wyświetlenie rekordów pasujących do naszego zapytania.

Google podsunie nam propozycje linków do profili osób o takim imieniu i nazwisku. Klikając link, FB przekieruje nas na profil. Są plusy i minusy tego rozwiązania. Jeżeli osoba, której profilu szukamy, ma popularne imię i nazwisko, to tych proponowanych rekordów może być bardzo dużo.

Sprawdź też: Facebook bez logowania – jak przeglądać fb bez rejestracji?

Należy pamiętać również o tym, że nie każdy profil można w ten sposób odszukać. Osoby posiadające konto na Facebooku w ustawieniach prywatności mogą zaznaczyć opcję, która uniemożliwia wyświetlanie ich profilu poza serwisem. Każda osoba, mająca takie ustawienia na FB, nie wyświetli się w wyszukiwarce Google.

Z roku na rok coraz bardziej zwraca się uwagę na bezpieczeństwo w sieci i ochronę prywatności, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wprowadzanie takich ograniczeń na FB.

Użyj innego konta do wyszukiwania znajomych na Facebooku

Kolejnym sposobem na to, jak szukać znajomych na FB bez konta, jest użycie innego konta. Brzmi trochę dziwnie, ale jest to możliwe i działa. W tym przypadku potrzebna będzie pomoc drugiej osoby.

Gdy chcemy sprawdzić czyjś profil i nie mamy konta na Facebooku, to poprośmy o przysługę zaufaną osobę. Ważne, aby to była osoba, która posiada konto na FB. Poproś ją o zalogowanie się i za pomocą jej konta, wspólnie możecie przeglądać profile osób na Facebooku. Może okazać się, że macie wspólnych znajomych i profile tych osób będziesz mógł przejrzeć bez ograniczeń.

Wyszukiwarka Google jest sposobem na szukanie znajomych na fb
Aby wyszukiwać znajomych na FB bez konta, możesz użyć wyszukiwarki Google

Możesz pokusić się o założenie anonimowego konta na Facebooku. Jednak takie działanie nie do końca jest zgodne z regulaminem FB. Według regulaminu każda osoba mająca konto na Facebooku, może posiadać tylko jedno konto, które musi być zarejestrowane na prawdziwe dane osobowe.

Sprawdź też: Facebook – zmiana nazwy strony. Jak zmienić nazwę strony na FB?

Aktualnie obserwując profile na FB, ma się wrażenie, że takich kont anonimowych jest dość dużo. Osoby takie posługują się wymyślonym imieniem i nazwiskiem i logując się na FB, anonimowo przeglądają profile i fanpage na Facebooku. Pod fałszywymi danymi osobowymi komentują posty, zdjęcia czy wydarzenia. Takie działanie jest oficjalnie zakazane. Poza tym, komentarze publikowane przez osoby anonimowe bardzo często mają hejterski charakter.

Ostatnim sposobem na szukanie profilu bez logowania jest link. Każde konto na Facebooku ma swoją nazwę użytkownika. Nazwa ta pojawia się w adresie URL, więc jest prosta do określenia. Niestety, muszę Cię zmartwić – ten sposób nie zadziała w przypadku prywatnych kont.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Tym sposobem wyświetlisz profile kont o charakterze publicznym. Takie konta najczęściej zakładane są przez firmy, których celem jest dotarcie do jak największej grupy ludzi. W ten sposób wyświetlisz fanpage na Facebooku firm, organizacji czy instytucji. By móc wyświetlić stronę z linku, poproś znajomego o przesłanie linku do fanpage na Facebooku. Wklej go do paska adresu i gotowe.

8
4

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *