1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Facebook – zmiana nazwy strony. Jak zmienić nazwę strony na FB?

Poradniki

4 miesiące temu

Facebook – zmiana nazwy strony. Jak zmienić nazwę strony na FB?

Programy i aplikacje
3
0
0
3
0

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku? Jakie działania należy podjąć, aby zmienić nazwę oraz czy można to zrobić w każdym wypadku, kiedy Facebook nie zaakceptuje zmiany nazwy?

Jak zmienić nazwę strony na FB na komputerze

Jeśli chcesz zmienić nazwę strony na FB na komputerze, upewnij się najpierw, że jesteś administratorem tej konkretnej strony. Jeśli tak – możesz przejść do sekcji „Informacje”, strony, która znajduje się po lewej stronie, a następnie, kiedy pokaże się pasek z nazwą, kliknij pole „Edytuj”. Po kliknięciu wyświetli się okno z komunikatem „Nowa nazwa strony”, gdzie należy wpisać swoją propozycję, a następnie kliknąć przycisk „Kontynuuj”. 

jak zmienić nazwę strony na fb

Zobacz też: Podpowiadamy, jak zmienić hasło na Facebooku

Zanim jednak to zrobisz, dobrze jest jeszcze raz zweryfikować, czy nazwa, którą wpisaliśmy, na pewno jest prawidłowa. Na kolejną zmianę trzeba będzie bowiem poczekać 7 dni. Pamiętaj, że zaproponowana przez Ciebie nazwa nie może mieć więcej niż 75 znaków. Po załadowaniu prośby o zmianę nazwy pojawi się jeszcze okno z krótkim podsumowaniem, gdzie wyświetli się stara i nowa nazwa strony. Po upewnieniu się, że Twoja nazwa jest wpisana dobrze, kliknij „Poproś o zmianę”.

Jak zmienić nazwę strony na FB na telefonie

Zmiana nazwy strony na urządzeniach z Androidem lub iOS niestety nie jest możliwa do wykonania z poziomu aplikacji, jednakże da się tego dokonać za pośrednictwem przeglądarki. Poza tym cały proces zmiany wygląda identycznie, jak w przypadku wersji komputerowej.

Nie mogę zmienić nazwy strony na Facebooku – dlaczego?

Jeśli chcesz zmienić nazwę strony na Facebooku, ale nie widzisz takiej opcji na swoim profilu, może to oznaczać, że nie posiadasz niezbędnych uprawnień, tzn. nie jesteś administratorem strony, której nazwę chcesz zmienić. Tej czynności nie będzie mógł wykonać również użytkownik, który zmieniał już nazwę strony kilka razy, bądź jego profil objęty został ograniczeniami. 

Strony zostają objęte ograniczeniami, jeśli naruszyły w jakiś sposób tzw. Standardy społeczności Facebooka lub Standardy zamieszczania reklam. Wszystko zweryfikować można w Regulaminie Facebooka, a jeśli nie zgadzamy się z decyzją co do narzucania na naszą stronę ograniczeń – możemy się od decyzji Facebooka odwołać. 

jak zmienić nazwę na fb

Kto i w jaki sposób może zobaczyć, jak zmieniłem nazwę na Facebooku?

W historię zmian nazwy strony na Facebooku może wejść każdy. Wystarczy odwiedzić dany fanpage, wejść w zakładkę „Strona główna” i przejść do sekcji „Transparentność strony”. Tam wyświetlą się wszystkie dotychczasowe zmiany nazwy strony – od jej powstania do chwili obecnej. W momencie zmiany nazwy strony przez jej administratora również wszyscy obserwujący zostają automatycznie powiadomieni o zmianie. W obu przypadkach opcji tej nie da się w żaden sposób wyłączyć.

Porady przy zmianie nazwy na FB

Dla każdego dobra nazwa strony będzie oznaczała zupełnie coś innego. Można jednak określić kilka zasad, które będą uniwersalne i stosowne w przypadku poszukiwania odpowiedniej nazwy strony na Facebooku. Na początek powinniśmy zastanowić się przede wszystkim, jaki jest charakter naszej strony i stworzyć nazwę, która bezpośrednio go określa. W przypadku fanpage’a firmy – warto stworzyć taką nazwę, która od razu sugeruje, czym zajmuje się ten konkretny biznes. Najłatwiej dodać w takim przypadku dodatkowy człon do nazwy firmy. Człon ten powinien precyzować zakres działalności firmy, a jest to wyjątkowo ważne i niemal niezbędne, jeśli firma nie jest jeszcze rozpoznawalna. Zastosowanie tej zasady przyniesie na pewno wiele korzyści. Zwiększy zdecydowanie zasięgi strony oraz pozwoli na dotarcie do określonej grupy odbiorców – dokładnie takiej, na jakiej najbardziej nam zależy. 

jak zmienić nazwę na fb

Jeśli więc zajmujemy się prowadzeniem strony lokalu gastronomicznego, dobrze będzie w nazwie strony zawrzeć, w czym lokal się specjalizuje. Zamiast ustawiać wyłącznie nazwę lokalu jako nazwę strony na Facebooku – dodajmy do niej człon definiujący, np. zamiast: Bar Smak, Bar Smak – dania domowe. Dzięki temu dodatkowemu członowi zoptymalizujemy swoją stronę pod kątem wyszukiwania. Na stronę będą trafiali tylko ci użytkownicy, którzy poszukują baru serwującego dania domowe. Na jednoczłonowe tytuły stron, prezentujące tylko nazwę marki, mogą sobie pozwolić raczej tylko te firmy, które są już rozpoznawalne na rynku. 

Jakie nazwy na Facebooku są niedozwolone?

Aby Facebook mógł zweryfikować nową nazwę strony, potrzebuje na to 3 dni. Po tym czasie, jeśli nowa nazwa zostanie zaakceptowana, nie można jej ponownie zmienić przez tydzień. Jeśli nowa nazwa pozytywnie przejdzie weryfikacje, wszyscy członkowie strony zostaną powiadomieni o zmianie. Facebook nie pozwala, by nazwy stron zawierały błędy ortograficzne, wyłącznie symbole, znaki przestankowe bądź tylko wielkie litery. W tym ostatnim przypadku wyjątek stanowią skróty. 

jak zmienić nazwę strony na fb

Zobacz też: Ukrywanie listy znajomych na Facebooku. Jak to zrobić?

Nazwy stron nie mogą składać się również z wulgaryzmów oraz w żadnym wypadku nie mogą swoją treścią obrażać lub naruszać praw innych ludzi. Facebook nie zaakceptuje nazwy strony również wtedy, gdy będzie ona zawierała słowo „oficjalna”, a fanpage nie będzie zweryfikowany jako rzeczywista, oficjalna strona marki, miejsca, organizacji lub osoby publicznej. Nazwa nie powinna zawierać również słowa „Facebook” i składać się wyłącznie ze słów zbyt ogólnych, takich jak „Kawiarnia” czy „Nowy Jork”. Facebook odrzuci również wszelkie nazwy stron zawierające slogany czy opisy, które naturalnie powinny znajdować się w sekcji „informacje” danej strony. 

W większości wypadków zmiana nazwy strony na Facebooku przebiega sprawnie i bez problemów. Pamiętaj jednak, że mogą pojawić się pewne problemy, więc warto być pewnym, że wybrana przez nas nazwa spełnia wymogi regulaminowe serwisu i jest prawidłowa. Warto również zastanowić się, czy zmiana nie wpłynie negatywnie na stosunek użytkowników obserwujących stronę. Facebook poinformuje ich o zmianie, więc część z nich może usunąć polubienie strony, jeśli nazwa będzie nieodpowiednia. 

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.