facebook blueprint

Poradniki

31.03.2022 14:56

Facebook Blueprint – platforma e-learningowa z certyfikowanymi kursami prosto od Facebooka

Online
4
0
0
4
0

Facebook Blueprint to program szkoleń edukujących w zakresie marketingu w social mediach. Ponad 90 kursów i 3 formy nauki – to wszystko znajdziesz na Facebook Blueprint. Certyfikat po napisaniu testu zwieńczy efektywną naukę. Zobacz, jak go zdobyć!

Facebook Blueprint – podstawowe informacje o platformie

Facebook Blueprint to globalny system szkoleń i ścieżek e-learningowych. Tematyka kursów stworzonych przez jedno z największych mediów społecznościowych oscyluje wokół marketingu cyfrowego i działań sprzedażowych w internecie. Całość edukuje w zakresie marketingowej obsługi Facebooka, Instagrama, Messengera oraz WhatsAppa. Kursy umożliwiają poznanie produktów i usług wspomnianych platform. Szkolą także w kontekście prawidłowego i efektywnego stosowania praktyk reklamowych.

System kursów Facebook Blueprint dzieli się na kilka trybów nauki. Pierwsza forma szkoleń to kurs e-learningowy Blueprint. Są to szybkie lekcje, które można wykonywać we własnym tempie. Każde szkolenie zaczyna się od punktowego streszczenia zawartości oraz umiejętności, które zyskasz po nauce. Dzięki temu z łatwością możesz wybrać interesujący Cię temat.

Sprawdź też: Meta spada na rynku? Mark Zuckerberg rozsierdzony

Oprócz programu szkoleń Facebook Blueprint oferuje również system certyfikacyjny. Certyfikat Blueprint można zdobyć poprzez zdanie egzaminów potwierdzających znajomość produktów i usług marketingowych na platformach społecznościowych. Do testów przygotowują kilkudziesięciominutowe szkolenia. Każde z nich oznaczone jest poziomem trudności. Po nauce można wziąć udział w próbnym teście z 30 pytaniami. Następnym krokiem jest podejście do oficjalnego egzaminu.

Ostatnią formą kształcenia z Facebook Blueprint jest indywidualny program nauczania – Blueprint Live. Są to sesje szkoleniowe, podczas których można dowiedzieć się, jak wdrożyć działania promocyjne do planów marketingowych swojej firmy. Kurs prowadzony jest przez instruktorów, którzy uczą optymalizacji kampanii reklamowych oraz integracji narzędzi wykorzystywanych do ich realizowania. Aby wziąć udział w dowolnym szkoleniu, należy być zarejestrowanym na Facebooku.

Jakie certyfikaty można uzyskać na Facebook Blueprint?

System szkoleń Facebook Blueprint oferuje kursy dla osób zajmujących różne stanowiska lub chcących podszkolić się w poszczególnych dziedzinach. Na edukacyjnej stronie znajdują się lekcje zarówno dla managerów, jak i developerów czy młodszych oraz starszych specjalistów marketingu. Bibliotekę certyfikowanych szkoleń Facebook Blueprint wypełniają kursy takie jak:

  • Digital Marketing Associate – uczy znaczenia social mediów w świecie marketingu, pokazuje, jak zaistnieć w sieci i zarządzać reklamami, przedstawia zasady prywatności danych Facebooka;
  • Marketing Science Professional – omawia tworzenie celów biznesowych, wskaźników KPI czy statystyk, pokazuje zasady wprowadzania metodologii pomiaru i interpretacji danych;
  • Creative Strategy Professional – przekazuje wiedzę na temat strategii kreatywnych, tworzenia inspirujących historii, kontaktu ze zdefiniowanymi odbiorcami i dostosowania kreacji do wymagań formatowych czy lokalizacyjnych;
  • Media Buying Professional – uczy projektowania kompleksowej strategii marketingowej, podstaw menedżera reklam czy optymalizacji kampanii;
  • Media Planning Professional – kształci w zakresie umiejętności tworzenia kreatywnych briefów i strategii dla celów biznesowych, omawia sposoby osiągania lepszych wyników sprzedażowych i marketingowych;
  • Marketing Developer – uczy technicznego wdrażania rozwiązań marketingowych, konfiguracji stron i implementacji kodu Facebook Pixel;
  • Advanced Marketing Developer – szkoli w korzystaniu z SDK (pakietu narzędzi dla programistów), konfiguracji zdarzeń w systemach Android i iOS, debugowania i konwersji offline;
  • Community Manager – edukuje w zakresie tworzenia, utrzymywania i analizowania społeczności;
  • Advertising API Developer – uczy wdrażania, konfiguracji i wykorzystywania API (interfejsu programistyczny aplikacji), pozwala przećwiczyć rozwiązywanie typowych problemów programistycznych;
  • Spark AR Creator – rozwija umiejętności praktyczne i uczy ich wykorzystywania w reklamie (3D, 2D, animacja, kodowanie).
e-learning
E-learning to świetne źródło nowych umiejętności

Proces egzaminacyjny kursów Facebook Blueprint

Aby zdobyć certyfikat Facebook Blueprint, trzeba zdać egzamin składający się z około 60 pytań zamkniętych. Za całość można uzyskać 1000 punktów, a zaliczenie zaczyna się od 70% poprawnych odpowiedzi. Wypełniając test, można wracać do poprzednich pytań. Wyniki otrzymuje się zaraz po ukończeniu egzaminu.

Przed przystąpieniem do testu należy pobrać oprogramowanie PVProtector, które uniemożliwia uruchamianie innych programów w tle. W ustalonym dniu powinno się zalogować do platformy 30 minut przed rozpoczęciem egzaminu. Czas ten należy przeznaczyć na sprawdzenie funkcjonalności oprogramowania i potwierdzenie tożsamości za pomocą dowodu osobistego. Dodatkowo warto pamiętać, że w trakcie egzaminu trzeba przebywać w pomieszczeniu samemu i nie można mieć zegarka ani okularów (o ewentualnej wadzie należy powiadomić wcześniej).

W zależności od wybranego kursu testy trwają od półtorej do ponad 2 godzin. Podczas pisania zdającego obserwuje egzaminator. Może on poprosić o obrócenie kamery tak, aby udowodnić brak obecności osób trzecich. Zwróci również uwagę na wykonywanie „podejrzanych” gestów czy czynności takich jak ruszanie ustami lub wstanie od stołu.

egzamin
Szkolenie wirtualne, egzamin prawdziwy

Czy kursy w ramach Facebook Blueprint są płatne? Przez ile ważny jest certyfikat?

Kursy Facebook Blueprint są darmowe, ale podchodzenie do egzaminów certyfikacyjnych wymaga opłaty. Każdorazowy udział w teście kosztuje 75 USD (nieco ponad 300 zł). Zaliczenie ważne jest jedynie przez rok. Twórcy szkoleń wychodzą z założenia, że wiedza powinna być stale aktualizowana. Wynika to z ciągłego rozwoju platform społecznościowych i zmian, które w nich zachodzą.

Blueprint po polsku? W jakich językach dostępne są kursy?

Kursy Facebook Blueprint Certification dostępne są w kilku wersjach językowych, ale nie ma wśród nich polskiego. Nauka i zdawanie testów mogą przebiegać po angielsku, koreańsku, francusku, niemiecku, indonezyjsku, hiszpańsku, portugalsku, chińsku lub japońsku.

facebook blueprint
Jeśli nauka to zdalna czy stacjonarna?

Kto szczególnie powinien zainteresować się certyfikatami Facebook Blueprint?

Platforma oferuje ponad 90 różnych kursów, a każdy z nich porusza tematy związane z różnymi sferami marketingu. Z tego powodu powinny one zainteresować specjalistów od zarządzania kampaniami, programistów czy właścicieli firm. Ze względu na zdywersyfikowane poziomy trudności szkolenia są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych użytkowników.

Facebook Blueprint to bogata biblioteka szkoleń o tematyce marketingowo-programistycznej. Nauka może być prowadzona na poziomie podstawowym lub zaawansowanym. Edukację warto zwieńczyć egzaminem, za który można uzyskać prestiżowy certyfikat Blueprint. Zdobyty dyplom świadczy o wysokiej wiedzy i bardzo dobrej znajomości narzędzi wykorzystywanych w marketingu cyfrowym.

Sprawdź też:

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *