jak odblokować kogoś na fb

Poradniki

30.03.2022 18:11

Jak odblokować kogoś na Facebooku – wyjaśniamy jak to zrobić

Online Programy i aplikacje
7
0
3
7
0

Jak odblokować kogoś na FB? Największy portal społecznościowy oferuje możliwość ograniczenia dostępu do treści na Twoim profilu wybranym osobom. Czym cechuje się ta funkcja? Jak przywrócić początkowe ustawienia? Poniżej praktyczny poradnik.

Jak odblokować kogoś na FB na stronie internetowej?

Użytkownik zablokowany na Facebooku traci dostęp do publikowanych przez Ciebie materiałów i automatycznie usuwany jest z grona znajomych. Wszystkie relacje zostają zablokowane, więc nie może oznaczać Cię w komentarzach lub postach, czy też wysyłać wiadomości. Jak to zmienić i odblokować kogoś na FB?

jak odblokować kogoś na fb - facebook
Sprawdź, jak odblokować kogoś na FB!

Na stronie internetowej po zalogowaniu na swoje konto w prawym górnym rogu kliknij szarą ikonę z czarną strzałką skierowaną w dół. Następnie wybierz Ustawienia i prywatność i przejdź do Ustawień

W panelu po lewej stronie odnajdź Blokowanie. Jedną z sekcji, które pojawią się w głównym widoku, będzie Zablokuj użytkowników. Ukaże się przy niej lista osób zablokowanych przez Ciebie i wystarczy, że klikniesz przy imieniu oraz nazwisku jednej z nich Odblokuj, aby zmienić ustawienia dostępu do Twojego profilu. Potwierdź swój wybór w celu pomyślnego zakończenia procesu.

Sprawdź też: Jak założyć messengera? Czy da się korzystać z Messengera bez Facebooka?

Odblokowanie użytkownika na FB nie jest jednoznaczne z przywróceniem go do grona Twoich znajomych. Jeśli chcesz ponownie utrzymać znajomość na portalu, konieczne jest ponowne wysłanie zaproszenia z prośbą o akceptację znajomości.

Jak odblokować kogoś na FB z poziomu telefonu

Użytkownicy, którzy korzystają z serwisu w aplikacji mobilnej, mogą w szybki sposób odblokować kogoś na FB na telefonie. Otwórz aplikację Facebook, a następnie w Menu oznaczonym trzema poziomymi kreskami znajdź Ustawienia i prywatność. Wybierz Ustawienia i odszukaj sekcję Blokowanie.

jak odblokować kogoś na fb - aplikacja facebook
Zablokowanie kogoś z poziomu aplikacji również jest możliwe

Wyświetli Ci się lista zablokowanych osób wymienionych z imienia i nazwiska. Przy każdym zablokowanym użytkowniku FB znajdziesz przycisk Odblokuj. Jeśli chcesz odblokować konkretną osobę, wybierz przy nazwie jej profilu właśnie tę opcję. Pojawi się okno, w którym musisz potwierdzić swój wybór. W tym celu ponownie zaznacz Odblokuj i gotowe!

Jak odblokować kogoś z Messengera z telefonu?

Zablokowanie użytkownika FB w aplikacji Messenger uniemożliwia kontaktowanie się poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych i wykonywanie połączeń. Jak odblokować kogoś na FB w Messengerze i wznowić relację? Otwórz aplikację na smartfonie i kliknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu głównego widoku Czaty. 

Następnie przejdź do sekcji Prywatność oznaczonej niebieską ikoną z białą tarczą i wybierz Zablokowane konta. Pokażą Ci się osoby zablokowane, dotknij imienia i nazwiska tej, którą chcesz odblokować. W kolejnym kroku wybierz Odblokuj wiadomości i połączenia.

Sprawdź też: Ukrywanie listy znajomych na Facebooku. Jak to zrobić?

Dla użytkowników systemu Android to już wszystko, natomiast osoby korzystające z urządzeń opartych na iOS muszą ponownie potwierdzić swój wybór, klikając Odblokuj.

Co na Twoim profilu widzi osoba zablokowana?

Zablokowanie użytkownika na FB wiąże się z pozbawieniem go dostępu do treści na Twoim profilu i ograniczeniem niektórych funkcji, które oferuje serwis społecznościowy. Przede wszystkim osoba zablokowana przez Ciebie nie będzie mogła oglądać Twoich udostępnionych postów i zdjęć, wspominać o Tobie w komentarzach, a także pod zdjęciami i publikacjami innych użytkowników. Na zapytanie o Twój profil w wyszukiwarce, serwis odpowie brakiem odpowiedzi, co może zostać odebrane jako tymczasowe usunięcie konta. 

Na Messengerze dalej będą wyświetlać się stare konwersacje, oferując możliwość dodawania reakcji w postaci emotikon. Po wybraniu jednej z nich zablokowany użytkownik zobaczy jedynie powiadomienia oznajmiające o niedostępności adresata.

jak odblokować kogoś na fb - zamazany facebook
Zablokowana osoba nie ma dostępu do Twojego profilu

Nie otrzymasz również zaproszeń do grup oraz na organizowane wydarzenia. Zablokowany użytkownik nie będzie mógł wysyłać do Ciebie wiadomości i automatycznie zostanie usunięty z grona znajomych bez możliwości wysłania zaproszenia z prośbą o jego przyjęcie.

Czy osoba, którą blokujesz dostaje o tym powiadomienie?

Blokowanie użytkowników na FB lub w Messengerze nie dostarcza im powiadomień. Zablokowana osoba może jedynie zorientować się po kilku próbach nawiązania kontaktu, że podjąłeś pewne kroki ograniczające komunikację lub na podstawie działań stwierdzi, że usunąłeś lub dezaktywowałeś swoje konto. Podpowiedzią może być również usunięcie z grona znajomych, jednak żadne powiadomienia nie przyjdą do blokowanej osoby w momencie korzystania z tej funkcji.

Czy można ponownie zablokować odblokowaną osobę?

Jeśli odblokujesz kogoś na FB przypadkowo lub ponownie uznasz, że chcesz uniemożliwić tej osobie dostęp do Twojego profilu, możesz ją zablokować jeszcze raz. Niestety Facebook uniemożliwia skorzystanie z tej funkcji przez 48 godzin od momentu odblokowania użytkownika, ale po upływie tego czasu możesz ponownie zablokować osobę.

Sprawdź też: Aplikacja Messenger na komputer – jest, działa i pomaga korzystającym z Facebooka

Funkcja blokowania osób na Facebooku często bywa przydatna, jeśli użytkownicy nie stosują się do zasad przedstawionych w regulaminie, publikują niestosowne posty lub zakłócają Twoje działania. To również dobry sposób na odłączenie się od toksycznych relacji i ludzi, jednak nie jest nieodwracalny. Możesz odblokować kogoś na FB lub w Messengerze w kilka chwil, gdy tylko zmienisz zdanie, korzystając z tego poradnika. Jeśli przydały Ci się nasze wskazówki, zostaw komentarz i napisz, czy często korzystasz z tej opcji na FB!

7
0

Podziel się:

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *